Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tak wygląda aparat fotograficzny Nikona z Androidem

Tak wygląda aparat fotograficzny Nikona z Androidem

Q! 21 Sierpnia 2012 10:24

0 0

W sieci pojawiły się zdjęcia pierwszego aparatu fotograficznego Nikona pracującego pod kontrolą systemu Android, modelu Coolpix (S8600).

Informacje o tym, że Nikon pracuje nad takim właśnie urządzeniem, pojawiły się w Internecie na początku sierpnia. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz już wiadomo jak będzie on wyglądać.

nikon coolpix android nikon coolpix android nikon coolpix android




Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, aparat ma pracować pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread oraz oferować dostęp do sklepu Google Play. Ma on również mieć obiektyw o ogniskowej 25-250 mm, 3,5-calowy wyświetlacz OLED oraz wbudowane moduły GPS i Wi-Fi.

Jego oficjalna prezentacja ma mieć miejsce w okolicach 22. sierpnia.

Źródło tekstu: Nikon Rumors, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~Luka  2012-08-21 10:55:24  host: btm18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale jest jedna osoba Maniek która nie czeka na twoją szczoteczkę bo system nie ten. Musiałaby być na iOS za 300 dolarów i tak by ją kupił...nicku nie podaje...wiesz cenzura...

  • 1

    4.  2012-08-21 11:02:51

    A ja wcale nie uważam tego za głupi pomysł. Jak będzie mieć modem i/lub WiFi to przynajmniej można sobie wygodnie zdjęcia na dropboxa czy picasę wrzucać. Bez kabli, peceta, czytników kart itd.

  • 3

    5. ~Rafiki  2012-08-21 11:09:00  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    To akurat mozna zrobic bez androida, wystarczy modul wifi i oprogramowanie w aparacie, a takie aparaty juz sa, nawet kompakty!

  • 1

    7. ~M.  2012-08-21 11:22:25  host: 131.207.242.140

    Jeśli system będzie pożerał baterię jak w telefonach, to będzie to mało praktyczny gadżet.

  • 0

    8.  2012-08-21 11:23:08

    z jednej strony jest to ciekawe rozwiązanie bo można wrzucić na taki sprzęt wiele ciekawych programów do obróbki fotek czy dodawanie filtrów - pod warunkiem, że takie programy będą działały. Z drugiej w najmniej oczekiwanym momencie system może się nam zwiesić lub wyssać nam pięknie baterię (gdzie każdy użytkownik androida wie, że ten lubi wpaść nagle w chęć pożerania baterii)

  • 1

    9. ~  2012-08-21 11:25:49  host: z47-03.opera-mini.net

    Wreszcie cos oferujacego troche prawdziwych MPx zintegrowanych z internetem, GPS, etc:-) @1 A co ma robic taka firma skoro pustakjeden z drugim mysli ze uzyska kilkanascie MPx z jednoMPxelowej optyki? Co do ergonomii to jednak przydalaby lacznosc 3G via SIM i zeby obiektyw mniej wystawal z troche grubszej obudowy. To nieprawda ze wszyscy przejmuja sie kazdym mm grubosci. Liczy sie tez wygoda czy ciekawy design.

  • 0

    10. ~pk  2012-08-21 11:39:54  host: ip150.99.69.80.in-addr.arpa

    Pierwsze zdjecie jeszcze ok - ale na tych od przodu są dwa inne aparaty - oba o ogniskowej nie odpowiadającej temu co jest napisane w tekscie.

  • 0

    11. ~lookaty  2012-08-21 11:48:36  host: dvq202.internetdsl.tpnet.pl

    Samsung już niedługo wprowadzi lodówki działające na androidzie. Lodówka będzie mogła pobierać z Google Play przepisy na potrawy wg zawartości ;)

  • 0

    12. ~.aj  2012-08-21 12:05:44  host: ohproxy1.avaya.com

    Generalnie, jestem za. Ale nie ma darmowych obiadow. Ciekaw jestem szybkosci dzialania takiego zestawu. Czekac minute az sie zbootuje? To ja juz wole jednak stara malpke lub inne lustrzankowe ustrojstwo.

  • 0

    13.  2012-08-21 12:09:49

    @12 Niekoniecznie musi to tyle trwać - może być zaimplementowana opcja fast boot - tyle, że z kolei to wiąże się z pożeraniem baterii - sprzęt nie byłby całkowicie wyłączana a jedynie wrzucany w stan hibernacji, po naciśnięciu przycisku on w mniej jak 10 s powinien być gotów do pracy - ale tak jak pisałem wiązałoby się to z pobieraniem więszkej ilości baterii

  • 0

    14. ~  2012-08-21 12:19:37  host: djw222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z dodatkowych rewolucyjnych funkcji aparat oferuje m.in. natychmiastowe wysłanie zrobionego zdjęcia na serwery Google. Od tej pory będziesz automatycznie rozpoznany w każdej kamerze ulicznej.

  • 0

    15.  2012-08-21 12:45:24

    Aparat powinien być gotowy "do strzału" w maks 3 sekundy. Czasami chcemy złapać jakiś poruszający się obiekt czy uwiecznić chwilę, która wiecznie trwać nie będzie i nie poczeka aż uruchomi nam się aparat. BTW Gry to ja mam w swojej 6 letniej cyfrówce Canona (dzięki CHDK - niestandardowym oprogramowaniu, które znacznie rozszerza możliwości aparatu)

  • 0

    16. ~  2012-08-21 13:20:26  host: 89-70-32-47.dynamic.chello.pl

    wielkie mi mecyje,mój mikser już dawno chodzi na andku 4.0 i mam pełny dostęp do play przez wifi zamontowane w ostrzech

  • 0

    17. ~zenek73  2012-08-21 18:53:23  host: 89-73-59-225.dynamic.chello.pl

    Wygląda zupełnie jak IPhone ;D P.S. Już mi się nudzi ten Antek. Dobrze że nowe windowsy tuż tuż

  • 0

    18. ~bakulik  2012-08-21 20:19:38  host: host212-89-206-8.limes.com.pl

    No nie wiem, czy Nikon Rumors jest wiarygodnym źródłem informacji... Zwłaszcza że na "zdjęciach" są trzy różne aparaty.

  • 0

    19. ~123  2012-08-21 23:14:13  host: 91-145-152-132.internetia.net.pl

    Cena? w granicach 2000zł... Kompakt za tyle? Dziękuję, postoję.

  • 0

    20. ~  2012-08-22 09:15:05  host: user-164-126-116-202.play-internet.pl

    To wszystko wina darmowego Androida...

  • 0

    21. ~  2012-08-22 09:52:52  host: z57-04.opera-mini.net

    ja jestem przeciwny. Aparat ma być do robienia zdjęć a nie do grania w angry birds. Ma szybko się wybudzać i być szybko strzelny a z androidem rórznie bywa. Jeżeli aparat ma działać płynnie to będzie mu potrzebny procesor 1ghz który dwie alkaliczne zeżre w bardzo krótkim czasie a ja nie wiem czy ktoś bęszie ze sobą nosił kilka zapasowych kompletów.

  • 0

    22. ~  2012-08-22 09:53:03  host: z57-04.opera-mini.net

    ja jestem przeciwny. Aparat ma być do robienia zdjęć a nie do grania w angry birds. Ma szybko się wybudzać i być szybko strzelny a z androidem rórznie bywa. Jeżeli aparat ma działać płynnie to będzie mu potrzebny procesor 1ghz który dwie alkaliczne zeżre w bardzo krótkim czasie a ja nie wiem czy ktoś bęszie chciał ze sobą nosił kilka zapasowych kompletów.

  • 0

    23. ~dav  2012-08-23 21:52:30  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    wypas, tylko ciekawe jak długo bedzie sie uruchamiać...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-132-134.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2017-07-21 10:24:00

@xxc Rany, kogo w 2017 roku obchodzi BSA? Chlopie!


insomnia | 2017-07-21 10:23:34

@25 a co to jest iStore?


~nickt | 2017-07-21 10:11:17

Na zdjęciu to @wlo czy @petru?


Calm7 | 2017-07-21 10:10:12

23). Może inni są już przygłusi...;-)


karibu | 2017-07-21 10:09:53

najwyraźniej miał jakieś powody żeby *** w podskokach...

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 1500 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 1500 zł (lipiec 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet