Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tak Lumia 930 kręci filmy 4K

Tak Lumia 930 kręci filmy 4K

LuiN 20 Stycznia 2015 09:38

1 0

nokia lumia 930 Po aktualizacji do Lumia Denim, Nokia Lumia 930 zyskuje nowe funkcje aparatu fotograficznego. Należy do nich możliwość nagrywania filmów 4K.



Nagrania 4K dostępne są w świecie smartfonów od czasów premiery Samsunga Galaxy Note 3. W 2014 roku była to jedna z obowiązkowych funkcji najdroższych telefonów. W ramach ostatniej aktualizacji systemu, najwyższe modele Lumii również zyskały możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.




Trzeba przyznać, że Microsoft stanął na wysokości zadania i nagrania z Lumii 930 prezentują teraz bardzo wysoki poziom jak na smartfonowe standardy:

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: 4k | lumia denim | microsoft | nokia | nokia lumia 930

w sumie: 20
  • 0

    1.  2015-01-20 09:56:04

    Czy ta Nokia kręci filmy w 120fps lub więcej?

  • 0

    2. ~  2015-01-20 10:00:42  host: sirius.ccig.pl

    na Denimie raczej napewno.

  • 0

    3. ~m  2015-01-20 10:12:24  host: hbd13.internetdsl.tpnet.pl

    Już 920 'kręciła' rewelacyjnie: http://tlp.is/543

  • 0

    4. ~XX  2015-01-20 10:31:41  host: user-94-254-129-242.play-internet.pl

    ~1. 4K/30 klatek maks

  • 0

    5. ~  2015-01-20 10:33:29  host: 212.160.172.87

    @3 i pewnie tym razem jest podobnie :)

  • 0

    6.  2015-01-20 11:29:22

    A mnie by ciekawiły testy pokazujące jaka jest rzeczywista rozdzielczość tych filmów. Nie zapisywana, bo ta może być dowolna, ale rzeczywiście uzyskiwana przy zastosowanej matrycy i optyce.

  • -1

    7. ~Autoall  2015-01-20 11:30:15  host: PC-77-46-126-42.euro-net.pl

    Połowa filmu zrobiona profesjonalna kamerą i tylko wstawki z nokii.Nic specjalnego

  • 0

    8.  2015-01-20 11:50:38

    Ciekawe jaką ma temperaturę po takim nagraniu. Pewnie z 70st.

  • 1

    9.  2015-01-20 11:52:11

    7, Autoall - całość została nagrana telefonem, a Twoja uwaga jedynie potwierdza wysoką jakość nagrania;-)

  • 0

    10.  2015-01-20 11:53:56

    @9 powinniśmy wierzyć na słowo? Skąd Twoja pewność?

  • -1

    11.  2015-01-20 12:01:58

    4k bez slotu na kartę SD? Na co to komu?

  • 0

    12.  2015-01-20 12:42:15

    10, PiotrM - widać efekt rolling shutter, gubione klatki i kilka innych ograniczeń telefonu. Jest charakterystyczny dla tej Lumii przesadzony kontrast (ustawienia manualne są niestety mniej rozbudowane niż w 808 PureView), widać ograniczone możliwości w kwestii odzyskiwania przepalonego nieba czy kiepską pracę pod światło z charakterystycznymi odbiciami światła wewnątrz obiektywu. Z najtańszego sprzętu 4K nagrania są o kilka klas lepsze. Ale jak na telefon i tak jest nieźle.

  • 0

    13. ~~  2015-01-20 14:07:28  host: user-94-254-129-80.play-internet.pl

    Microsoft uparł się na 30 klatek na sekundę w każdej rozdzielczości.

  • 0

    14.  2015-01-20 14:34:22

    Nie uparł się - masz do wyboru też 24 klatki. A 4K tylko w 24 jest w Lumii 930 i 1520.

  • 0

    15.  2015-01-20 15:36:59

    Dawno już temu kupiłem żonie 920. I kręcenie filmów to tym telefonem przyjemność ze względu na stabilizację optyczną. Oczywiście konkurencja już dogania pod tym względem ale dalej robi wrażenie. Jakby film był kręcony ze statywu. Ja używam S5 i jest lepiej niż w S4 ale programowa stabilizacja jest po prostu do bani.
    Jeśli chodzi o 4K to sam jeszcze nie próbowałem kręcić. Mówię o S5. Teraz to w sumie żałuję, że nie wziąłem 930. No ale Samsung mnie przekupił :)

  • 0

    16. ~mago  2015-01-20 17:03:36  host: 184-217-149-91.cpe.marton.net.pl

    Szkoda że 4K nie ma Lumia 1020.

  • 0

    17. ~remek  2015-01-20 21:26:59  host: 7.244.206.91.rev.jpk.pl

    Mam pytanie, dziś zaktualizowałem w 930 oprogramowanie Denim, i w sumie nie wiem gdzie znaleźć możliwość wyboru nagrywania w rozdzielczości 4K, jak wchodzę w aparat i wybieram film to jest dostępna rozdzielczość 720 i 1080 , pomożecie gdzie znaleźć?

  • 0

    18. ~ddd  2015-01-21 09:14:46  host: d24-194.icpnet.pl

    remek zmien na lumia camera

  • 0

    19. ~nata  2015-01-26 14:04:19  host: 89-67-221-34.dynamic.chello.pl

    Nie wiem jak u was ale mi jakość youtube w 4K nie odpowiada. Widzę jakieś szumy, artefakty. Porównałam sobie z przykładowym filmikiem ściągniętym z sieci (np. http://tlp.is/568 i jest o niebo lepiej. Dlaczego youtube tak 'psuje' efekt 4K?

  • 0

    20. ~  2015-01-26 14:05:16  host: 89-67-221-34.dynamic.chello.pl

    Dlaczego film w 4K z youtube nie pokazuje w pełni jakości obrazu. Jak ściągam przykładowy filmik UHD np z videoultrahd_com jest on o wiele lepszy?

Dodaj swoją opinię