Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tak będzie wyglądał Samsung Galaxy Note 7

Tak będzie wyglądał Samsung Galaxy Note 7

LuiN 20 Lipca 2016 12:15

1 1

Evan Blass, prowadzący profil @evleaks na Twitterze, udostępnił zdjęcie prasowe nadchodzącego Samsunga Galaxy Note 7. Rysik prawdopodobnie będzie działał również pod wodą.



samsung galaxy note 7 press photo samsung galaxy note 7 press photo samsung galaxy note 7 press photo samsung galaxy note 7 press photo

Evan Blass to największe źródło sprawdzających się przecieków na temat nadchodzących smartfonów. Można więc przyjąć, że dzisiejsza publikacja niemal ostatecznie potwierdza dotychczasowe plotki, a wcześniej udostępnione w sieci zdjęcia Note'a 7 są prawdziwe.

Nowy biznesowy smartfon Samsunga będzie miał zakrzywiony po bokach wyświetlacz, nie zapomniano w nim o rysiku S Pen, a złącze microUSB wreszcie zastąpił port USB-C. Na zdjęciu z @evleaks telefon jest w wariancie kolorystycznym Blue Coral, odnośnie którego pojawiały się doniesienia w ostatnim czasie (będą też opcje Black Onyx i Silver Titanium).




Note 7 ma wodoszczelną obudowę, podobnie jak tegoroczne modele S7 i S7 Edge. Prawdopodobnie wnęka dla rysika również będzie uszczelniana (przynajmniej dla zmniejszenia ryzyka zalania), co z kolei może być furtką do obsługi telefonu pod wodą za pomocą rysika.

Podstawowa wersja urządzenia będzie miała 64 GB pamięci wewnętrznej (są plotki o nawet 256 GB w droższych opcjach), nie zabraknie czytnika kart pamięci, główny aparat zaoferuje zdjęcia 13 Mpix, a przednia kamerka 5 Mpix. Według bazy danych benchmarku AnTuTu, telefon dostanie Snapdragona 820, 4 GB pamięci RAM i ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. W innych materiałach pojawiały się też informacje o Snapdragonie 821 i 6 GB pamięci RAM.

Wiemy też, na podstawie zdjęć działającego prototypu, że nowy smartfon zaoferuje, obok czytnika linii papilarnych, możliwość odblokowania telefonu na podstawie odczytu tęczówki oczu.

Oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy Note 7 odbędzie się 2 sierpnia. Prawdopodobnie już tego samego dnia ruszy sprzedaż telefonu na wybranych rynkach.

Źródło tekstu: @evleaks, phonearena, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 7 | samsung

w sumie: 17
  • -1

    1. ~~~  2016-07-20 12:50:06  host: eir88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Śmiechłem. Rysik będzie działał pod wodą.

  • 1

    2.  2016-07-20 12:57:02

    @1, A co w tym śmiesznego? Wykorzystuje pole magnetyczne, więc nie byłoby problemu z niedziałającym panelem dotykowym.

  • -1

    3. ~  2016-07-20 12:59:18  host: user-94-254-178-230.play-internet.pl

    ten kotlet zaczyna mieć już zielony nalot i mikrofalówka słabo tu pomoże xdxdxd xoxoxo

  • 1

    4. ~  2016-07-20 13:08:26  host: 093105172021.business.static.vectranet.pl

    @3. Co ty marudzisz ?

  • 0

    5. ~Boss  2016-07-20 13:42:31  host: primary2.apollo.com.pl

    Czy natywna aplikacja do poczty będzie wspierać S/MIME?

  • -1

    6. ~~~~  2016-07-20 14:32:54  host: eir88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2 To chodziło raczej, kto zdrowy na umyśle, będzie "rysikował" pod wodą?

  • 1

    7. ~Macieq  2016-07-20 15:17:36  host: 212.160.172.85

    @6 i @1
    Każdy kto będzie chciał skorzystać z telefonu pod wodą - proste.
    Ile to było narzekań na Sony, że reklamuje robienie zdjęć pod wodą, ale nie da się korzystać do tego z ekranu ?
    Możliwość nr 2 - sam sprawdziłem na Note 3 podczas ostatniej ulewy w Gdańsku - przy takich opadach nie było jak się schować przed deszczem i ekran telefonu cały czas był zalany - spróbuj w takich warunkach wybrać numer aby zadzwonić albo napisać SMS - z wykorzystaniem rysika wszystko przebiegło bez problemu.

  • 1

    8.  2016-07-20 15:38:48

    @up: Sony ma (miał) dedykowany spust aparatu.

  • 1

    9. ~me  2016-07-20 15:56:14  host: jedenzero4-dwa0cztery.echostar.pl

    Wreszcie tył normalny, tzn. nie ze szkła zbierającego same odciski palców.

  • 0

    10.  2016-07-20 17:50:58

    a wiadomo coś o prostym ekranie? rozumiem, że dla skośnookich pokrzywienie się przyda, ale ja na boki nie zaglądam, nie chodzę i nikogo nie mam ;) może nich taka norma ;)

  • 0

    11. ~dariuszek  2016-07-20 20:09:58  host: public-gprs169410.centertel.pl

    a mnie się podoba i napewno go kupię. note 4 już swoje przeżył, a nie chciało mi się bawić w ściąganie note 5... Mam tylko nadzieję, że aktualizacje będą robione szybciej niż właśnie w 4ce z exynosem zwłaszcza...

  • 0

    12. ~  2016-07-20 21:17:35  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Do tego zapewne niewymienna bateria! A to oznacza, że po 2-3 latach musimy kupić nowego Note'a.

  • 0

    13. ~Gollum  2016-07-21 09:01:39  host: hq.npn.com.pl

    @12: a słyszał o wymianie baterii w serwisie?
    Zresztą co ta uwaga ma do akurat tego modelu. Każdy tel. z niewymienną baterią ma ten sam problem.

  • 0

    14. ~  2016-07-21 15:42:31  host: 212.160.172.84

    @3 znajdź lepszy tel. albo sam stwórz lepszy

  • 0

    15. ~Alex81  2016-07-21 18:53:53  host: nat130.gorlice.ap-media.pl

    Czy znana jest już dokładna wielkość wyświetlacza? Słyszałem o przekątnych 5.7 i 5.8 a nawet 6 cali.

  • 0

    16. ~do Gollum  2016-07-27 21:16:08  host: host-62-61-55-22.dynamic.mm.pl

    a słyszałes ze aby wymienic baterie, to trzeba oderwac przyklejony ekran itd ? a potem go przykleic. myslisz ze to ci serwis zrobi za 20 zeta ?

  • 0

    17.  2016-07-27 21:18:47

    W S7 Edge aby wymienić złącze USB trzeba wymienić ekran. Z pozornej błahostki robi się nagle 1300 zł za naprawę.

Dodaj swoją opinię