Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tak będzie wyglądać przejściówka Jack 3,5 mm dla iPhone'a 7?

Tak będzie wyglądać przejściówka Jack 3,5 mm dla iPhone'a 7?

orson_dzi 29 Lipca 2016 20:09

3 12

Powszechnie wiadomo, że nowe iPhone'y będą pozbawione gniazda Jack 3,5 mm. W sieci pojawił się film prezentujący rzekomo ostateczny wygląd przejściówki.



Nowe smartfony stają się coraz cieńsze i w końcu musiało to doprowadzić do rezygnacji z montowania w nich standardowego gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm. To głównie ono powoduje, że grubość obudowy nie może spaść poniżej określonego poziomu. Nie inaczej będzie w przypadku nadchodzących iPhone'ów 7.




Choć mogłoby się wydawać, że dołączenie przejściówki dla gniazda słuchawkowego do zestawu sprzedażowego, to w przypadku Apple czysta abstrakcja, tym razem ma być jednak inaczej. Specjalna przejściówka ma znajdować się od razu w pudełku ze smartfonem.

Przejściówki z gniazda Lightning na Jacka 3,5mm pojawiały się już na rynku, ale ta zaprezentowana na poniższym filmie ma być podobno oficjalnym akcesorium Apple'a. Zdecydowanie przywodzi ona na myśl przejściówki sprzed ponad 10 lat, jakich używało się w telefonach Samsunga, LG, czy Sony Ericssona.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Źródło tekstu: tinhte; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple iphone 7

w sumie: 52
  • 1

    37.  2016-07-30 23:31:45

    @20: nie muszę konfabulować, jeśli ta przejściówka będzie tak wyglądała (niewykluczone), to prawie zawsze kabel (mikroplecionka) będzie się psuł pierwszy. Rekabling takiego czegoś się nie opłaca, więc.. trzeba kupić nową, a Apple zaciera ręce.
    Miałem, nie muszę zazdrościć. 3GS i 4kę (po wgraniu 7mki jest to straszna padaka, kumpel mający 4S przeklina 9tkę jeszcze bardziej), miałem długą styczność z 5tką. Ze względu na ograniczenia iOSu wykluczone jest żebym kupił iPonga jako podstawowy telefon, choć SE to bardzo ciekawy model.
    Nazwij to jak chcesz - prawo, przepisy czy dyrektywy unijne. Nie jestem prawnikiem, ale wiem że KAŻDY produkt sprzedawany w kraju UE musi mieć co najmniej dwuletnią gwarancję producenta, podobnie jak dawno temu wyszedł zapis o ujednoliceniu gniazdek ładowania (microUSB - dopiero teraz wchodzący microUSB typu C zmienia postać rzeczy).
    Oba zapisy są dobre dla konsumenta, no chyba że lubisz żeby miał pod górę, jak ww firma?
    Co do marży stwierdzam fakty i pokazuję na przykładzie jak należy robić interesy, pół żartem pół serio ; ) Podpowiem: Martin Shkreli też wie. Jeśli nie wiesz kto to jest, dogoogluj sobie : )
    Mogę kupić i stać mnie, ale sens tego jest znikomy, wolę dobrą słuchawkę na Androidzie. A że prawie wszystkie firmy nie widzą tego, że jest zapotrzebowanie na telefony o małej bryle z mocnymi bebechami, takie jak SE który się sprzedaje jak ciepłe bułeczki, to jest inna sprawa.

  • 0

    38.  2016-07-30 23:33:59

    @32: ponownie "Jeśli ta przejściówka to autentyk" : )

  • 1

    39.  2016-07-30 23:35:12

    @34: spokojnie, będą sprzedawać splitter ; )

  • -1

    42. ~polak mały  2016-07-31 06:06:11  host: n30-01-05.opera-mini.net

    37 nie wiem jak dlugo zajmujesz sie telefonią, ale po tresci widzę, ze długo. Masz w 1100% rację. Zawsze się znajdą osoby, które mają inne zdanie, ale to zaleźy od ich zapotrzebowania. Tutaj Twój komentarz jest b.dobry i rozsądny i na CZASIE,

  • -1

    43. ~  2016-07-31 07:14:34  host: aeab81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    37, no to kiepściuchno z twoją wiedzą. Nic nie musi mieć dwuletniej gwarancji producenta. Ba - gwarancji producent nie musi udzielać wcale. Jeśli twierdzisz inaczej, podaj link do obowiązującego aktu prawnego, najlepiej z cytatem.
    Pytanie: jesteś kłamcą, czy nie masz pojęcia o temacie, na który z takim przekonaniem się wypowiadasz?

  • 0

    44. ~Patent  2016-07-31 08:03:01  host: ip-5-172-255-176.free.aero2.net.pl

    No to pozostaje tylko opatentowac.

  • 1

    45. ~Ssl  2016-07-31 10:13:36  host: ip-5-172-236-96.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Kiedyś były jacki 2,5 mm. Można do tego powrócić. Ale to chyba trzeba Nobla dostać...

  • 0

    47. ~43  2016-07-31 11:01:57  host: n26-04-10.opera-mini.net

    Treść wiadomości 43@ wczorajsza : prawy.pl opisuje Twoje zapytanie (przypadkowo znalazłem)

  • 1

    48.  2016-07-31 11:47:07

    @43: tak jak wspomniałem, nie jestem prawnikiem, a konsumentem - nie muszę mieć na ten temat szerokiej wiedzy. Nie zmienia to faktu, że wielokrotnie spotkałem się z tym, że w obrębie UE gwarancja wynosi co najmniej 2 lata.. nie tylko od sprzedawców : ) Na szybko szukając wygląda na to, że to co mówię nie jest bez pokrycia: http://tlp.is/apu (rozwiń pierwszą zakładkę). Jest takich informacji trochę więcej i to od ręki. Jeśli nie ma takiego wymogu, podaj proszę jakąś podstawę. Przy okazji, był jakiś powód kiedy to na naszych portalach był ferment ze względu na to, że Apple wprowadza 1-roczną gwarancję miast wymaganej unijnej dwuletniej.. na pewno nie o to chodziło? ; )

  • 0

    49. ~tak ma być  2016-07-31 12:32:28  host: user-94-254-227-9.play-internet.pl

    @48. Dzięki Ci za wspaniały url.!!!!!!!!!!

  • -1

    50.  2016-07-31 12:51:30

    Po co ta dyskusja? Apple dba o rozwój technologii... Ktoś dzisiaj używa kablowych słuchawek? No ludzie!! ;-)

  • -2

    51. ~  2016-07-31 13:24:28  host: adfw76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    48, to zdecyduj się: nie musisz mieć szerokiej wiedzy, czy, cytuję: "wiem że KAŻDY produkt sprzedawany w kraju UE musi mieć co najmniej dwuletnią gwarancję producenta"?

    Pod podanym przez ciebie linkiem nie ma ani słowa o gwarancji wymaganej od producenta.

    Mam ci podać podstawę tego, że NIE MA jakiegoś wymogu? Koleś, to ty wywodzisz skutki prawne, więc ty podawaj podstawy. Nie udowadnia się nieistnienia czegoś. Stwierdzam, że nie ma prawa nakładającego na producenta obowiązek udzielania gwarancji. Ty, jak sam piszesz, WIESZ, że jest inaczej - to lecisz z paragrafem.

    Ferment na portalach był - i co? Ferment fermentem, a japcok ma roczną gwarancję producenta.

  • 2

    52.  2016-07-31 14:39:26

    Proste rozwiązanie - nie kupować. Sami zrezygnują z głupich pomysłów, a takim jest eliminacja standardowego gniazda 3,5 mm. No, ale jabollofani zawsze i wszędzie się znajdą.

  • 1

    53. ~Marcin  2016-07-31 15:51:12  host: Host-87-239-168-233.e-sbl.net

    Gwarancja jest dobrowolna, jeżeli nie podano jej okresu, wynosi 2 lata, producent może udzielić nawet 24 godzinnej, może to zrobić i tyle, tak mówi polskie prawo, a UE mowiąc o gwarancji ma na myśli polski odpowiednik niezgodności towaru z umową, a jako naszą prawną gwarancje ma na myśli gwarancję handlową. Teraz Planet rozumiesz?

  • 0

    55.  2016-07-31 17:32:34

    @50 wlo. Oczywiście, że używają. Nie każdy lubi jak mu bass jebie po uszach. Tradycyjne pchełki są ok. Słyszysz muzykę i to co dookoła. Uszy się nie pocą. Nie wyglądasz jak kosmita. Nie wiem co ludzie widzą w tych bezprzewodowych nausznikach? Taka widać moda. Ale moda przemija.

  • 0

    56. ~55  2016-07-31 21:07:59  host: n20-05-01.opera-mini.net

    55 masz byle jakie sluchawki to cie jebie. U mnie okey.nie jebie - ja mampchelki

  • 1

    57.  2016-07-31 22:19:31

    @48 PLANET
    Dajesz linka do kwestii opisujących rękojmię, przed grudniem 2014 nazywaną niezgodnością towaru z umową za którą odpowiada sprzedawca, a nie producent.

    Gwarancja producenta jest czymś innym i i działa niezależnie oraz równolegle, dlatego przy ewentualnej usterce to Ty decydujesz z jakiego uprawnienia chcesz skorzystać, choć sprzedawcy z reguły narzucają naprawę gwarancyjną, chyba że trafią na świadomego klienta.

    Wracając do sprawy to sprzedawca ZAWSZE, bo z mocy prawa ma narzuconą 2 letnią odpowiedzialność przed konsumentem. Natomiast producent daje Tobie gwarancję wedle własnego uznania.
    Z tego powodu czasem można trafić na paradoksalną sytuację, gdy sprzedawca jest zarazem producentem i jako producent daje np. tylko rok gwarancji ale jako sprzedawca odpowiada przed konsumentem przez okres 2 lat. Trzeba tylko być świadomym swoich uprawnień i czasem być gotowym na walkę jak w życiu.

  • 0

    58.  2016-08-01 05:31:28

    @53, @57: Panowie, jestem wdzięczny za dokładne wyjaśnienie. Zagalopowałem się zatem ; choć w tym układzie wyjdzie to tylko na dobre. Dziękuję!

  • 0

    59. ~  2016-08-01 12:55:17  host: 5.254.65.170

    Imejzin!

  • 0

    60. ~Macieq  2016-08-04 11:16:22  host: apn-37-7-119-76.dynamic.gprs.plus.pl

    @ 55
    Panie! Dlaczego uważasz, że bezprzewodowe to tylko nauszniki?
    Patrz tutaj: http://tlp.is/ar3

    Bardzo dobry sprzęt BT nie będący nausznikami.
    Inna sprawa, to taka, że dobrej jakości słuchawki na kablu kosztują 250-300 zł. Natomiast dobrej jakości słuchawki po BT kosztują 450-700zł. Kupiłem takie tylko dlatego, że mam telefon 5.7 cali i nosząc owy w kieszenie ułamywałem kabel w każdych słuchawkach po 3 miesiącach użytkowania.
    Dlatego usuwaie gniazda jack w telefonie mającym zastąpić wszystko - a w przypadku appla być głównym odbiorcą sprzedaży w iTunes - to jest bardzo głupia decyzja -> zwłaszcza dla ludzi bogadych, którzy potrafią wydać i 1500zł na przewodowe słuchawki bardzo wysokiej klasy - w segmencie BT czasami takich nie ma albo są za 3x tyle i cena już jest zaporowa.
    A przejściówka to rzecz awaryjna, pewnie kosztowna i kto wie czy nie powodująca spadku jakości.

Dodaj swoją opinię