Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tak będzie wyglądać i działać BlackBerry OS 10 [wideo]

Tak będzie wyglądać i działać BlackBerry OS 10 [wideo]

Q! 20 Czerwca 2012 12:09

0 0

Serwis Engadget zamieścił krótki film, na którym widać działanie wybranych elementów najnowszego systemu BlackBerry OS w wersji 10.

Na filmie widać, że klawiatura ekranowa wyposażona została w system podpowiedzi wyrazów, umieszczony pomiędzy klawiszami. Po wpisaniu pierwszych znaków, system podpowiada najczęściej wybierane słowo. Jego wybór następuje po przesunięciu palca od tego klawisza w górę.

Z poziomu ekranu głównego użytkownik otrzymuje dostęp do uruchomionych już aplikacji, które wyświetlane są w formie miniatur. Przechodzenie pomiędzy nimi odbywa się poprzez przesunięcie ekranu w poziomie.






Kolejny ekran daje dostęp do wszystkich kontaktów zapisanych w telefonie. Oprócz tego z każdego miejsca w systemie można uzyskać natychmiastowy dostęp do centrum powiadomień.

Data premiery systemu BlackBerry OS 10 będzie miała miejsce najprawdopodobniej w okolicach IV kwartału 2012 roku.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • -4

    1. ~  2012-06-20 12:28:52  host: acer15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pierdu pierdu.

  • -3

    2. ~gosc  2012-06-20 13:01:13  host: c11-129.icpnet.pl

    To koniec BB podobnie jak Nokii :/

  • 3

    3.  2012-06-20 13:06:41

    Nie od dziś wiadomo, że informacje typu "RIM upadnie", "BB nie wniesie nic nowego" itd. są najczęściej rozpowszechniane przez ludzi kompletnie niezorientowanych w sytuacji firmy i rynku.

  • 3

    4.  2012-06-20 13:09:06

    @MarBerry - zwłaszcza że do upadku RIM czy Nokii jest jeszcze *daleka* droga. Poza tym nawet po ogłoszeniu bankructwa firma może z powodzeniem działać, i to nienajgorzej. :-)

  • 1

    5.  2012-06-20 13:38:51

    RIM ma ponad 80 mln aktywnych użytkowników i nic nie wskazuje na to, żeby ta liczba malała. A Nokia z serią Lumia zdecydowanie wróciła do gry :) Mam nadzieję, że RIM po prezentacji pierwszego smartfona opartego o BB10 zdecydowanie wybije wszelkim malkontentom z głowy dywagacje nt upadku RIM. Ba...po tym co prezentuje devAlpha i po prezentacjach UI jestem przekonany, że RIM ponownie zostanie zwycięzcą w kategorii komunikacji.

  • 0

    6.  2012-06-20 14:03:37

    @MarBerry - widocznie dlatego że firmie tak świetnie się wiedzie zamierza zwolnić między 2 a 6 tyś pracowników?

  • 0

    7.  2012-06-20 14:12:06

    Faktem jest, że obecnie ogromna ilość pracowników będzie zwolniona, natomias wynika to z chęci zwiększenia oszczędności. Jeżeli wejdziesz sobie na stronę rekrutacyjną RIM to zobaczysz, że jest wielkie zapotrzebowanie na pracowników, jak i tworzone są zupełnie nowe jednostki organizacyjne. Wynikać może to z tego, że niektóre stanowiska były po prostu niepotrzebne.

  • 0

    8.  2012-06-20 14:31:16

    Czyli starasz się wmówić mi że korporacja RIM zatrudniała zbędne od 2 do 6tyś pracowników płacąc im dlatego że ma gest? Chyba zdajesz sobie sprawę z tego że mijasz się z prawdą (grzecznie mówiąc), ludzie ci przecież coś produkowali, teraz firma produkuje stanowczo mniej gdyż ma problemy ze zbytem więc już ich nie potrzebują.

  • 0

    9. ~ole  2012-06-20 14:59:31  host: 46.204.90.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Bardzo przypomina mi MeeGo z Nokii N9, coś czuję, że kolejnym telefonem będzie dla mnie coś ze stajni BB :) Kwestia dopracowania sytemu i może szykować się hit.

  • 0

    10. ~kolosz  2012-06-20 15:06:48  host: apn-46-77-203-199.dynamic.gprs.plus.pl

    Nawet mnie to nie ruszylo. Nic specjalnego.

  • 0

    11. ~  2012-06-20 15:43:21  host: dynamic-78-8-73-100.ssp.dialog.net.pl

    połączenie iphonowego IOS-a z Windows Phone...

  • 0

    12. ~RE_d  2012-06-20 16:25:40  host: apn-77-115-198-169.dynamic.gprs.plus.pl

    Działania RIM przypominają ostatnio trochę reanimację trupa. Firma przyzwyczajona do dobrej sprzedaży od pewnego czasu zalicza spory zjazd. PlayBook okazał się niewypałem, OS7 też rewolucji nie zrobił. Korporacje przechodzą na zielonego robota i nadgryzione jabłko, a BB szuka ciągle nowych odbiorców. Może i jakoś samej słuchawki super, ale co z tego skoro większość tanich smartfonów radzi sobie z obsługą poczty nie gorzej jak BB i nie trzeba do tego BIS czy BES. Gdyby OS10 pojawił się jakieś dwa lata temu może znalazłby jakieś miejsce, a teraz ... Żeby nie było dla wiernych fanów jeżynek, sam używam i jeszcze miesiąc z firmowym BB będę biegał. Od sierpnia czeka mnie i całą moją firmę zmiana :) 550 terminali idzie do kosza :( Większość oddziałów w Europie już dawno zrezygnowała z BB.

  • 0

    13. ~Andy  2012-06-20 17:55:02  host: merlin.pb.bialystok.pl

    Czy nadal będzie wymagał BIS lub BES?

  • 0

    14. ~JustMe  2012-06-20 18:54:45  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @13 i tu jest problem,sracie po gaciach na mysl o BIS/BES,smiechu warte...

Dodaj swoją opinię