Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TAG Heuer, Google oraz Intel ogłaszają współpracę nad szwajcarskim inteligentnym zegarkiem

TAG Heuer, Google oraz Intel ogłaszają współpracę nad szwajcarskim inteligentnym zegarkiem

LuiN 19 Marca 2015 14:54

3 0

tag heuer grand carrera calibre 8 rs watch TAG Heuer, Google oraz Intel ogłosiły nawiązanie współpracy w zakresie tworzenia szwajcarskiego inteligentnego zegarka - smartwatcha napędzanego technologią Intela i systemem Android Wear.



Wszystkie trzy firmy stworzą wspólnie produkt, który z jednej strony będzie luksusowy, a z drugiej - idealnie wesprze użytkownika każdego dnia.




Guy Sémon, dyrektor generalny TAG Heuer, dodał: Jakość szwajcarskich zegarków jest uznana na całym świecie. Gdy połączy się ją z kreatywną technologią i globalnym potencjałem dwóch firm takich jak Intel i Google, wykorzystując platformę Android Wear i technologie Intela, możemy być świadkami technologicznej rewolucji w naszej branży i jestem dumny z faktu, że jako TAG Heuer jesteśmy pionierami w tej dziedzinie.

Do tej pory zegarki z Android Wear bazowały na chipsetach Qualcomm Snapdragon 400, które zapewniały odpowiednią wydajność, ale klienci narzekali na krótki czas pracy. Trudno w tym momencie powiedzieć czy szwajcarski zegarek z procesorem np. Intel Atom coś w tej dziedzinie zmieni. Zdecydowanie jednak z projektu może powstać coś znacznie ładniejszego niż Apple Watch.

Źródło tekstu: Intel, wł     
Źródło zdjęć: TAG Heuer

Dodaj do:

Tagi: tag heuer | intel | google | android wear | smartwatch

w sumie: 11
  • 1

    1.  2015-03-19 15:11:56

    Tag Heuer? No to poniżej 5 tysięcy baksów to raczej nie zejdzie...

  • 1

    2.  2015-03-19 15:26:06

    Nareszcie odpowiednie firmy się za to zabrały. :) Pewnie będzie całkiem drogie, ale są spore szanse, że to co się urodzi z tej współpracy, pchnie ten rodzaj zabawek do przodu i wyznaczy jakieś nowe standardy.

  • -1

    3.  2015-03-19 15:30:08

    I co, niby będzie dokładniej wskazywał godzinę niż mój Casio za 110zł..? :-D

  • 0

    4.  2015-03-19 15:38:11

    Calm: Z tym, że podobnie jak telefon zmienił się w mądry telefon i wykonywanie połączeń głosowych nie jest już jego jedyną i najważniejszą funkcją, tak w mądrym zegarku sprawdzanie godziny będzie tylko dodatkiem. Po "przodkach" zostały tylko nazwy i forma... :)

  • -1

    5. ~dav  2015-03-19 15:43:14  host: host-52-67.compi.net.pl

    Fajnie że coś się w końcu rusza, bo obecnie zwykły zegarek to już tylko ozdoba, a godzinę można sprawdzić na wielu innych urządzeniach które mamy zawsze przy sobie. Więc przydało by się mieć na ręce coś bardziej funkcjonalnego i mądrzejszego od busoli...

  • 2

    6.  2015-03-19 15:55:37

    @dav Ja się często łapię na tym, że zegarek jest wciąż najwygodniejszym sposobem sprawdzenia aktualnej godziny. szczególnie, gdy pracuję i mam zajęte ręce, a w pobliżu (w zasięgu wzroku) nie mam żadnego zegara ściennego, czy ekranu komputera. Wyciągnięcie telefonu z kieszeni i włączenie ekranu zajmuje więcej czasu i uwagi, niż obrócenie nadgarstka we właściwą stronę.

  • 0

    7. ~pabloki  2015-03-19 16:22:27  host: 46.205.41.92.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    żeby sie nie okazało że ten zegarek ...po prostu chodzi tak jak modele analogowe.

  • 1

    8. ~Adam M.  2015-03-19 20:22:08  host: 78.156.177.1.dynamic.ip.euron.pl

    @1 - pewnie masz racje, ale może pojawi się jaką nowa myśl/trend, jakieś ciekawe rozwiązania i ja bardziej bym na to liczył.

  • 0

    9.  2015-03-19 21:09:52

    @8 Wystarczy, że gotowy model ustanowi coś w rodzaju wzoru, do naśladowania, a w efekcie zapobiegnie małpowaniu (Samsung?) "zegarka" Apple. Jak marketingowcy odkryją, że rynek chce zegarek w wersji Tag Heuer + Google + Intel, to odpuszczą sobie naśladowanie (w tym wypadku odpustowego) iWatch'a. Mam też nadzieję, że to trio wymyśli jak wydłużyć pracę na baterii i opracuje wygodne mechanizmy sterowania.
    PS. Jeszcze Szwajcarzy pokażą Apple, jak się robi smartwatch'e.

  • 1

    10. ~piotrM  2015-03-19 22:44:39  host: jzd113.internetdsl.tpnet.pl

    Oni akurat mogą sobie ogłosić. Mogą sobie ogłosić cokolwiek:)
    Pozdrawiam wszystkich, którzy maja "mechanika" szwajcarskiego na ręce:)

  • 0

    11.  2015-03-20 09:21:59

    jestem prawie pewien że nic z tego ciekawego nie wyjdzie

Dodaj swoją opinię