Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tablety wyprą z rynku notebooki

Tablety wyprą z rynku notebooki

Ringu 1 Czerwca 2011 18:33

0 0

W ciągu 5 najbliższych lat liczba sprzedawanych tabletów przewyższy liczbę sprzedawanych notebooków - twierdzi prezes firmy Nvidia, Huang Jen-hsun.

Nvidia oczywiście także zamierza przejąć spory kawałek tabletowego rynku. Już teraz dwurdzeniowe procesory Tegra 2 są wykorzystywane w tabletach i smartfonach takich producentów jak Motorola, LG, Samsung, Acer, czy Asus. Ponadto 14 z 20 największych globalnych operatorów telekomunikacyjnych sprzedaje urządzenia z podzespołami Nvidii.

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie czterordzeniowych procesorów mobilnych Kal-El, a którym pisaliśmy wcześniej w tej wiadomości.




W latach 2012-2014 Nvidia będzie produkować także układy graficzne najnowszej generacji, które będą nosić nazwy Wayne, Logan i Shark.

Czy tablety wyprą z rynku laptopy, tak jak kiedyś notebooki wyparły komputery stacjonarne? Według Nvidii - tak. Nastąpi to już niedługo.

Źródło tekstu: BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    8. ~ala  2011-06-01 19:06:06  host: public-gprs57721.centertel.pl

    wolę 15,4" laptopa z portami, napędami i klawiaturą, niż płaskie pudełko z wyświetlaczem... Swoją drogą laptop 2,3Ghz/2GB/320GB idą za 1099zł bez OS, więc będzie tylko lepiej.... dla laptopów :-)

  • 2

    9.  2011-06-01 19:06:26

    A czy notebooki wyparły pecety? Nie i nie wyprą, a na pewno jeszcze przez długi czas tak się nie stanie. Proszty przykład - mój "staruszek" czyli 7-letni pecet z 2,66Ghz procesorem działa o wiele bardziej stabilnie niż niejeden dwurdzeniowy laptop, nie mówiąc już o ergonomii podczas na przykład obróbki wideo czy zdjęć.

  • 1

    10.  2011-06-01 19:16:40

    Netbooki może wyprą, ale nie notebooki.

  • 1

    11. ~ge25  2011-06-01 19:28:38  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    tablety wypra jesli bedzie mozna normalnie zainstalowac windowsa i poslugiwac sie nim plynnie bez zawiech

  • 0

    12. ~  2011-06-01 22:43:59  host: 87-205-216-108.adsl.inetia.pl

    9 - dokładnie, co to za bzdury że notebooki wyparły komputery stacjonarne.

  • 0

    13. ~  2011-06-01 22:56:27  host: z22-14.opera-mini.net

    ja mam kompa stacjonarnego już 7 lat i działa jak burza z Linuxem w parze.

  • 0

    14.  2011-06-01 23:29:41

    Nie wyprą... Za cholerę nie wierzę... i jak już to netbooki, a nie notebooki ;]

  • 0

    15. ~  2011-06-01 23:39:31  host: 89-72-152-179.dynamic.chello.pl

    @12, spójrzmy prawdzie w oczy, teraz sprzedają się głównie note i netbooki, można do nich podłączyć mysz, klawiaturę, monitor i mieć stacjonarny o normalnych parametrach, a dodatkowo przenośny w razie potrzeby. Może i 7-letni komputer działa stabilnie, ale co z tego, 15-letni też może, ale stabilnie nie znaczy szybko.

  • 0

    16.  2011-06-02 00:27:05

    Ale BZDURY:P Jakos nic nie wiadomo aby notebooki wyparly stacjonarki:/ Przeciez wszystkie te urzadzenia maja inny cel przeznaczenia;/ Nigdy notebook nie bedzie sie rownal stacjonarce ani tablet notebookowi:P A idac tokiem myslenia autora zadajmy sobie pytanie czy telefony wypra aparaty foto:P Strasznie durny ten news:P

  • 0

    17. ~Lillandr  2011-06-02 07:44:54  host: 94.75.84.90

    Prosze o jakis fajny tablet do 500 zl

  • 0

    18. ~kik  2011-06-02 08:07:28  host: 178.182.47.230.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Do tego od 7-letniego blaszaka: domyslam sie ze stoi na kwiecistym dywanie, pod biorkiem na wysoki polysk i pewnie masz w pokoju jeszcze regaly z krysztalami za szyba... Ale jest rok 2011 i nie wszystkim moze wystarczac ze jezdza 20-letnim duzym fiatem.

  • 0

    19. ~Linuxiarz  2011-06-02 08:18:28  host: v11-16.opera-mini.net

    18 - to było podśmianie? Mi wystarcza do neta, muzyki, video, grafiki, 1 GB Ram, 2,8 GHz dwurdzeniowy, i grafika 256 MB Ge Force i tak jak mówię ma 7 lat tylko dysk ostatnio wymieniłem na 500 GB Seagate bo mi się zjarał. A jeśli chodzi o stabilność to żadnych zawiechów nie ma pod Linuxem. Jak się umię komputer użytkować i dba się o niego konserwując go, to sprzęt może chodzić wieki.

  • 0

    20. ~zpwp  2011-06-02 08:36:12  host: 87.204.190.111

    Ale bzdury wypisują tablet to tylko moda na 3 , 4 lata !!!! tak jak tv 3D !!!!!

  • 0

    21.  2011-06-02 09:22:16

    @18: mylisz się, bo uzywam tego komputera do wielu zastosowań multimedialnych takich jak obróbka dźwięku, filmu czy fotografii, zajmuję się tym niemal zawodowo i w ciągu miesiąca zdarza się nawet kilkadziesiąt zleceń do wykonania. Mój "blaszak" nigdy mnie nie zawiódł, chociaż w jego wieku ma już do tego prawo.

  • 0

    22. ~Singel  2011-06-02 12:00:29  host: arm68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wszyscy używają komputera do obróbki grafiki czy Wideo.Dawniej gdy byle dziadowski laptopina kosztował 6-10 tys zł(2003 r.),każdy kupował PC.Ja również kupiłem komputer PC w 2004 roku,żebym mógł mieć dostęp do internetu,łatwiej dawać ogłoszenia czy poklikać na GG.Częste pady Windowsa XP z powodu dużej awaryjności i zgonów,spowodowanych wirusami, spowodowały że zainteresowałem się Linuksem i od 4 lat używam do wszystkiego,w tym do prowadzenia firmy.Dzisiaj ludzie nie kupią paczki z osobnym monitorem,klawiaturą i myszą.Wolą mobilne urządzenie,które może pracować na baterii i można nosić ze sobą,ale jeszcze fajniejszy jest tablet,który działa szybko,długo i nie jest upierdliwy w przenoszeniu.Ja np do dobrego PC-ta wolałbym dodatkowo jakiś dobry tablet,zamiast Laptopa.

  • 0

    23.  2011-06-02 14:17:08

    Powinni robić laptopy z ekranami dotykowymi.

  • 0

    24.  2011-06-02 22:48:43

    yyyy, z tego co pamiętam laptopy z dotykowymi ekranami istnieją od dawna - Michi Kaku takim się posługuje w programach np "fantastyka w laboratorium", i to one chyba pierwsze nosiły miano tabletów

  • 0

    25.  2011-06-02 22:49:26

    *Michio Kaku

  • 0

    26. ~VooDoo  2011-07-11 22:41:34  host: public4808.xdsl.centertel.pl

    Uważam że przyszłość tabletów jest już przesądzona, spodziewać się również można jeszcze mocniejszych parametrów oraz jeszcze większej ekspansji. Nie zdziwię się jak tablety wyprą Notebooki. sam posiadam Acera W500 i gwarantuje wszystkim że jego możliwości są wystarczające.

  • 0

    27.  2011-07-13 12:50:47

    Dziś natrafiłem na artykuł o papierze elektronicznym Fujitsu, który ma zrewolucjonizować e-booki, jak dla mnie to standard, że jewdno wypiera drugie z rynku. Dobrze, że w Polsce też pod tym względem coś się dzieje. Co jakiś czas nawet w dziedzinie tabletów zachodzą jakieś zmiany jak np. Kiano.

Dodaj swoją opinię