Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tablety dla bezrobotnych

Tablety dla bezrobotnych

Q! 24 Lipca 2012 08:26

0 0

Od końca maja w Urzędzie pracy w Jarocinie trwa program szkoleń, który ma pozwolić młodym bezrobotnym na znalezienie pracy. W ramach programu uczestnicy otrzymali m.in. tablety.

W programie, który trwać będzie przez pół roku, bierze udział 30 osób poniżej 30. roku życia. Do dyspozycji otrzymali oni m.in. tablety, które pozwolą im na stworzenie własnego portfolio i zaprezentowanie go przed przyszłym pracodawcą.




Tablety zakupione zostały w ramach przetargu, a koszt każdego to 2 034 zł. Osoby, do których trafią, będą przeszkolone m.in. w zakresie tworzenia własnego portfolio na tych urządzeniach. Każdy z uczestników kursu, który zaliczy wszystkie elementy kursu, otrzyma m.in. tablet na własność.

Do projektu przystąpiły trzy gminy powiatu jarocińskiego - Kotlin, Jaraczewo oraz Żerków. Środki na ten cel Urząd pozyskał z rezerw ministerstwa pracy oraz z własnego budżetu.

Źródło tekstu: Gazeta Jarocińska     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    33.  2012-07-24 11:15:58

    @31 nie bo bezrobontego krępowali by kolaże :)... Swoją drogą manta mid07 by nie wystarczyła?

  • 1

    34.  2012-07-24 11:54:50

    i tak pewnie będą ci ludzie narzekać

  • 2

    35. ~Johny11  2012-07-24 12:02:14  host: user-109-243-142-190.play-internet.pl

    nic, tylko być bezrobotnym, zostawić głupie studia, chorą prace, po co na iPad składac jak można mieć za darmo, do tego tylko chodząc na szkolenia z rękami w kieszeniach oglądając 'mjakmilosc', 'nawspolnej' i 'rozmowywtoku' popołudniami... szkoda słów.

  • 1

    36.  2012-07-24 13:20:25

    Było o tym na Wykopie ... Koszt całego programu na osobę to ponad 20 tys. Dużo szczegółów jest na Wykopie http://www.wykop.pl/ramka/1205317/ipady-nie-tylko-dla-poslow-w-j arocinie-rozdaja-je-bezrobotnym/ Jest tam też link do specyfikacji zamówienia np. bezrobotni będą mieć zajęcia w miasteczku ruchu drogowego. Szkoda że nie w wesołym miasteczku ;)

  • 1

    37.  2012-07-24 13:36:11

    tablety szybko trafia na allergo

  • 0

    38. ~...  2012-07-24 13:47:12  host: 89.204.138.97

    Nie wiem jak wy, ale ja jeszcze nigdy nic z UP nie dostałem. Nawet złotówki. U mnie- tzn. tam gdzie się kidyś urodziłem i mieszkałem niestety- cokolwiek mogą dostac tylko znajomi ktrólika. O szkoleniach nawet informacji nie podają- zresztą znajomi królika zajmuja zawsze wszystkie dostępne miejsca, więc cynk nie wystarczy. Uwaga ogólna. Ogolnie jestem za modelem niemieckim czyli socjalnym w duzym stopniu, ale w wielu kwesiach bardziej liberalnym niz nasz. Natomiast Urzędy Pracy powinny być niezwłocznie zlikwidowane. A pieniądze z likwiadacji przeznbaczyć na szkolenia dla byłych pracowników UP i pomoc w szukaniu normalnej pracy.

  • 1

    40. ~KanonierKa  2012-07-24 14:31:21  host: 037008207137.oswiecim.vectranet.pl

    Jeśli chcecie też dostać iPady (do tych co zazdroszczą), nic prostszego: ZAMELDOWANIE w Jarocinie lub gminie i zgłoszenie do PUP, jako bezrobotny.

  • 1

    41.  2012-07-24 14:53:05

    @39 nie każdy ma bogatych rodziców żeby sobie wolną ręką 2000zł wydać na jakieś pierdoły. Wiele osób nawet tyle na rękę miesięcznie nie dostaje.

  • 0

    42. ~  2012-07-24 16:16:05  host: a3-me.krak.tke.pl

    Od razu narzekanie. Czegoś się nauczą, coś im po tym zostanie, przynajmniej poczują się przez chwilę jak wartościowi ludzie...

  • 1

    43. ~  2012-07-24 17:50:17  host: chaos.tpnet.pl

    Doświadczenie życiowe podpowiada, że zapewne wszyscy ci "bezrobotni", którzy dostali tablety i rowery, są spokrewnieni z radnymi oraz urzędnikami Urzędu Gminy. Ci, którzy nie są spokrewnieni, nic nie dostali (w TVP mówili, że było jeszcze 150 innych chętnych na te tablety, którzy nic nie dostali).

  • 1

    44. ~Moon  2012-07-24 19:37:28  host: host199-238.kaskada.net

    Proponuje uzupełnić news o model tabletu i czy otrzymają go na własność.

  • 1

    45. ~  2012-07-24 21:17:19  host: apn-77-114-95-25.dynamic.gprs.plus.pl

    To ja się teraz zwolnię z pracy , dajecie mi tableta i bicykla . A później sobie znajdę inną pracę i do tego szybciej niż Ci znajomi tych biuronierobów z pośredniaka . Po co taki twór jak PUP istnieje , skoro Ci tam zatrudnieni sami nie wiele potrafią .

  • 1

    46.  2012-07-24 22:13:35

    totalny bezsens, tyle pożytecznych rzeczy mozna za taką kasę zrobić, to im się tabletów zachciało... chory kraj, z roku na rok coraz bardziej...

  • 1

    47.  2012-07-24 22:23:10

    @41 kluczowe slowo: "dostaje"!!! Ja nic nie dostaje. Zarabiam, wiem za co, wiem co jest warte to co robie i znam tego wartosc. Mentalnosc "dostawaczy"... No comment. Niech ida i negocjuja o wiecej. To bardzo proste

  • 0

    48. ~  2012-07-24 22:25:37  host: 91.222.57.138

    #45 - przypominam, że urzędnicy to wymyślili, ALE ZATWIERDZIŁO TO MINISTERSTWO. Urzędnicy po prostu musieli sie dostosować do ich poziomu. A ci di tego " Czegoś się nauczą, coś im po tym zostanie, przynajmniej poczują się przez chwilę jak wartościowi ludzie." to ja najbardziej wartościowy sue czułem hak udało mi sue zrobić coś trudnego, a nie judy coś mu

  • 0

    49. ~  2012-07-24 22:27:49  host: 91.222.57.138

    kiedy coś mi z nieba spadło ( ech te dotykowe ekrany - nie dopisalem poprzednio do końca)

  • 0

    50.  2012-07-24 23:41:04

    @47 jakbyś rzeczywiście pracował takich durnot byś nie pisał. A pracodawca skąd ma brać, jak w wielu firmach biorą kredyty żeby pensje zapłacić? Nie chcesz pracować za tyle? To wyp**** jest masa innych na Twoje miejsce. Podwyżka 100-200zł to nie jest aż taki problem, ale kto normalny w przeciętnej firmie podniesie pensje pracownikowi szeregowemu o 2000zł?

  • 0

    51.  2012-07-25 08:53:07

    "Ja nic nie dostaje. Zarabiam, wiem za co" - mu też wiemy - widzimy jak siedzisz tu w pracy 24 na dobę. Co do samego projektu - pomyślałem sobie, że ma to sens jako eksperyment - wydamy kasę i zobaczymy co będzie? Co prawda my wiemy co będzie, ale dla ministerstwa 700 tys. to grosze i doszli do wniosku, że trzeba sie przekonać eksperymentalnie ;)

  • 0

    52. ~misiek  2012-07-25 10:24:36  host: 94.100.245.136

    ciekawy jestem za ile piw bedą wymieniane....może warto tam pojechać na tabletobranie....

  • 0

    53. ~01  2012-07-26 02:11:30  host: apn-77-115-231-3.dynamic.gprs.plus.pl

    A czy ktoś może sprawdzić, jakie są powiązania z urzędnikami firm szkolących i dostarczających te tablety i rowery? Ja też byłem na podobnie bezsensownym szkoleniu (nam niczego nie dawano, poza zaświadczeniami), ale właściciel firmy prowadzącej szkolenie był z pewnością zadowolony. Niczego nie nauczono, ale kasa wzięta. Sądzę,ze tu o to chodzi, żeby napchać kabzę swoim. Przecież to z budżetu, czyli nie z urzędniczej kieszeni.

Dodaj swoją opinię