Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tablety Asusa skręcają w stronę Androida

Tablety Asusa skręcają w stronę Androida

Q! 22 Lipca 2010 10:52

0 0

Asus, który ma w planach wprowadzenie na rynek dwóch tabletów z systemem Microsoftu, postanowił dokonać rewizji swoich planów. Według najnowszych informacji, jeden z nich pracować ma pod kontrolą systemu od Google.

Asus zapowiedział, że wprowadzi do swojej oferty dwa tablety: 12-calowy Eee Pad EPE121 pracujący pod kontrolą systemu Windows 7 Home Premium oraz 10-calowy Eee Pad EP101TC z Windows Embedded Compact 7 OS.

Jednak według serwisu Netbook News, mniejszy z tabletów Asusa otrzyma system Google Android. Nie wiadomo wciąż jaka miałaby być jego wersja - pod uwagę brany jest system w wersji 3.0(Gingerbread).
Decyzja Asusa ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Zaletą jest rosnąca popularność telefonów z Androidem na pokładzie (a więc bezproblemowa współpraca takich urządzeń), Android Market z ponad 70 tys. aplikacji oraz aplikacje webowe Google.

Na niekorzyść Androida przemawia głównie słaba obsługa aplikacji i usług biznesowych (Office, Exchange czy SharePoint), których producentem jest Microsoft.

Źródło tekstu: pc world, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2010-07-22 11:56:44  host: poczta2.opera.pl

  wersji 2.3?

 • 0

  2. ~bzz  2010-07-22 17:07:01  host: korp14.avistamedia.pl

  Będzie tablet za tysiąc złotych?

 • 0

  3.  2010-07-22 19:14:46

  przecież na allegro już są poniżej tysiąca...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet