Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tablet Manta PowerTab MID 07 wchodzi na rynek

Tablet Manta PowerTab MID 07 wchodzi na rynek

LuiN 21 Marca 2012 13:43

0 0

pwertabmid07mManta Multimedia wprowadza na rynek nowy tablet: Manta MID 07, o przekątnej ekranu 7 cali. Dzięki wbudowanym modułom 3G, Bluetooth oraz GPS, użytkownicy otrzymają wielofunkcyjne urządzenie pełniące funkcje centrum multimedialnego i komunikacyjnego.

Tablet Manta MID 07 kryje w sobie procesor Samsung 210 (Cortex A8) taktowany zegarem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Ta konfiguracja pozwala na płynne odtwarzanie filmów, słuchanie muzyki, czy przeglądanie stron internetowych korzystających z dobrodziejstw Adobe Flash. System operacyjny Android 2.3 gwarantuje stabilność działania oraz uruchamianie tysięcy aplikacji znajdujących się w usłudze Google Play (dawniej Android Market).

Każdy posiadacz tabletu Manta PowerTab może pozostawać w stałym kontakcie ze swoimi znajomymi dzięki wbudowanemu modułowi 3G, który pozwala na dostęp do Internetu w dowolnym miejscu oraz na prowadzenie rozmów telefonicznych i wysyłanie SMS-ów. Zainstalowana fabrycznie nawigacja Mapa Map poprowadzi do wskazanego miejsca, a moduł Bluetooth umożliwi na podłączenie wielu urządzeń peryferyjnych, takich jak bezprzewodowe słuchawki.




Ekran pojemnościowy TFT o przekątnej 7 cali wyświetla obraz w rozdzielczości 800x480 pikseli. Dwa złącza USB dają możliwość na podłączanie pendrive’ów i innych urządzeń, a dołączenie tabletu do telewizora kablem HDMI szybko przeniesie obraz na większy ekran. Manta MID 07 na jednym naładowaniu akumulatora może pracować nawet 6 godzin dzięki baterii o pojemności 4000 mAh.

Sugerowana cena detaliczna tabletu Manta PowerTab MID 07 została ustalona na 899 zł.

Źródło tekstu: Manta, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2012-03-21 14:01:22

    większą rozdzielczość ma Xperia Neo V która ma ekran o prawie dwa razy mniejszej przekątnej.

  • 0

    3.  2012-03-21 15:26:16

    No, ten jest wreszcie w miarę sensowny. Gdyby dali ekran powiedzmy 8,9 cala, więcej ramu, więcej pamięci i dwurdzeniowy procesor to można by nawet napisać że to całkiem dobre urządzenie.

  • 0

    4.  2012-03-21 15:28:06

    A, zapomniałem jeszcze o większej baterii i ICS z pudełka.

  • 0

    5.  2012-03-21 15:38:16

    @3 tylko, że cena czegoś takiego byłaby odpowiednio większa.

  • 1

    6. ~  2012-03-21 15:42:50  host: v11-15.opera-mini.net

    No i gdzie ten darmowy internet??

  • 0

    7. ~Loko  2012-03-21 16:18:44  host: aeix246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2.1 ? Nie dziękuje! 3.0 to minimum!

  • 0

    9. ~  2012-03-22 02:58:35  host: host-46-151-186-13.interduo.pl

    jak dla mnie konfiguracja wystarczajaca:) jak cena jeszcze troche spadnie np. na allegro to chyba sie skusze

  • 0

    10. ~vince  2012-03-22 11:07:21  host: ipb74.internetdsl.tpnet.pl

    czy kupilibyście coś takiego za 700 pln gdyby miało mniej znaną markę (chiny)? jakość sprawdzona, zaś parametry odrobinę lepsze i jest komplet funkcji w przeciwieństwie do tanich produktów z allegro. gwarancja rok.

  • 0

    11. ~obiektywny  2012-03-22 12:01:34  host: cxr42.internetdsl.tpnet.pl

    Dobrze - nawet bardzo dobrze - wprowadzac wiecej urzadzen - konkurencyjnosc wplywa pozytywnie na rynek oraz na potencjalnych klientow. Sam tablet - przyzwoity za przyzwoite pieniadze - ciekawi mnie czy zaktualizuja do nowszej wersji Android'a...

  • 0

    12.  2012-03-23 10:27:43

    Mialem tablet o podobnych parametrach, spisywal sie dobrze. Predkosc procesora jest ok! Kwestia jeszcze procesora graficznego - nawet jesli bedzie szybki, ale troche "egzotyczny" (np z GC) to beda bledy graficzne w grach. Jesli posiadasz juz telefon z podobna rozdzielczoscia to zastawow sie jaki jest sens w posiadaniu takiego tableta? Tylko wiekszy bedzie troszke ekran...

  • 0

    13. ~adamo21  2012-03-28 14:00:54  host: abq225.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekawe tylko, kiedy się już na tym rynku pojawi, bo na razie - próżno szukać. ;) Dziwi mnie, że nie podają od razu daty premiery. A jeśli chodzi o parametry, to jak dla mnie ok.

  • 0

    14. ~  2012-07-05 22:32:53  host: host28.w-elektronik.pl

    Według mnie tablet w porządku

  • 0

    15. ~olek  2012-12-26 22:46:05  host: 095160100231.warszawa.vectranet.pl

    Odradzam Mante MID07. Skusiłem się niską ceną w stosunku do parametrów, jak i ocenami - robionymi najwyraźniej na podstawie dostępnych informacji, a nie praktycznego korzystania z niego. Odradzam zakup ponieważ nie działają 2 elementarne usługi (może i więcej rzeczy nie działa, ale po tym korzystanie z tego tabletu dla mnie przestało mieć sens): 1) brak współpracy z kartą bezpłatnego internetu z AERO2. Prawdopodobnie tablet nie obsługuje UMTS900, bo w specyfikacji tylko pisze że obsłuuje UMTS, ale nie napisane nigdzie na jakich częstotliwościach. AERO2 działa akurat na UMTS900, co wiele starszych modeli nie obsługuje. 2) niemożność skutecznego zainstalowania SKYPE. Manta MID07 rozpoznawana jest jako smartfon z sieci VERIZION, i jako taki nie może mieć zainstalowanego normalnego SKYPE (być może jakieś ograniczenia/porozumienia między operatorem a Skype). W Google Play (ex- Android Market) udostępniał jedynie SKYPE wersje dla jakichś innych operatorów z Australiii, ale i to nie udawało się. Kompletna paranoja, być może wgranie aplikacji po kablu i inne obejścia by coś dały, ale ... jezeli nie można normalnie instalować aplikacji, totrzeba było o tym jasno powiedzieć przy zakupie... być może użyto części/identyfikatorów które są zastrzeżone z jakichś powodów umownych, ale tablet przez to jest do niczego

Dodaj swoją opinię