Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile: Zmodernizowana sieć obejmuje już połowę Polski

T-Mobile: Zmodernizowana sieć obejmuje już połowę Polski

LuiN 15 Kwietnia 2013 14:30

11 3

Już 3000 stacji bazowych zostało wymienionych w ramach trwającego od maja 2012 roku projektu modernizacji i budowy sieci współdzielonych - informuje biuro prasowe T-Mobile.

Dotychczas zmodernizowana sieć, którą PTC sukcesywnie uruchamia na terenie kolejnych miejscowości we współpracy z Centertelem (w ramach NetWorkS!) obejmuje ponad 35% populacji kraju i ponad 47% powierzchni Polski.

W wyniku przeprowadzanych prac w znaczącym stopniu poprawiony został zasięg zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, a co za tym idzie - klienci uzyskują znacznie lepszą jakość połączeń oraz szybszy Internet mobilny, w którego zasięgu znajduje się blisko 80% populacji.




Testy prowadzone na zmodernizowanych obszarach wskazują, że średnie prędkości przesyłania danych wzrosły tam nawet kilkukrotnie, przy jednoczesnym wzroście ilości transmitowanych danych przez użytkowników średnio o 43%.

Do tej pory prace modernizacyjne zostały zakończone, m.in. w Szczecinie, Kielcach, Malborku, Zielonej Górze, Olsztynie, Elblągu, Sanoku, Bielsko-Białej, Przemyślu, Rzeszowie i Lesznie. Obecnie prace trwają m.in., w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Leżajsku, Łańcucie, Grudziądzu, Siemiatyczach, Toruniu, Nowym Targu i Lublinie.

Na 2013 rok zaplanowane zostały prace modernizacyjne w większości największych miast Polski i ich aglomeracjach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem do końca roku zostanie zmodernizowanych kolejnych 4500 stacji. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014, a całkowita łączna liczba stacji w sieciach współdzielonych wyniesie 10 tysięcy.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile

w sumie: 60
  • 1

    45. ~  2013-04-15 20:15:31  host: 93.154.135.167

    BTW ja tez mam Play i sie ciesze bo orange ma wiecej umtsu ; ) z ktorego korzystam. I jest fajnie, to to samo co T i Networks ; )

  • 1

    46. ~qwerty  2013-04-15 20:31:48  host: 089-101-253067.ntlworld.ie

    Niech zainwestują w LTE!

  • 1

    47. ~Rafal21  2013-04-15 20:36:32  host: aapy62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam wie może ktoś kiedy w Ochotnicy Górnej ruszy 3G bo mam nadal 2G z góry dzienki za pomoc :)

  • 1

    48. ~  2013-04-15 20:41:51  host: v43-08.opera-mini.net

    ta jasne. 47% kraju tylko ich mapka swiadczy o 20-35% kabaret

  • 1

    49.  2013-04-15 20:51:56

    @32, stacje są 'podmieniane' 1:1 ale tylko dla jednego operatora. Drugi pojawia się na lokalizacji po kilkunastu dniach. Nazywa się to konsolidacją klastra. Trzeba chwilę poczekać. Szczególnie na U900.

  • 1

    50. ~D Tusk w Nigerii  2013-04-15 21:12:59  host: user-94-254-211-73.play-internet.pl

    ciekawe kiedy w T-Mobile będą darmowe noce w internecie bezprzewodowym , czy w roku 2100 doczekamy się takiego rozwiązania ? bo wszystko na to wskazuje, że nie ... ich oferta pod kątem stosunek cena / ilość GB , jest tragiczna ...

  • 1

    51. ~miki  2013-04-15 21:45:28  host: host-62-122-237-7.wieszowanet.pl

    kiedy T-Mobile weźmie się za Śląsk? dużo klientów tracicie na tej kiepskiej jakości.

  • 1

    52. ~  2013-04-15 21:46:53  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @48. W danych o pokryciu zasięgiem to raczej jest pomyłka. Powinno być 47% populacji i 35% powierzchni kraju. Każdy inny wynik oznaczałby, iż zaczęli modernizacje w miejscach niezaludnionych.

  • 1

    53.  2013-04-15 21:51:16

    52: niekoniecznie, oni "polecieli" najpierw naokoło kraju, a tam właśnie gęstość zaludnienia jest najmniejsza. Duże miasta robią wynik - a tu ani GOP, ani Wawa, ani Trójmiasto...

  • 0

    54. ~D Tusk w Nigerii i Tatiana Anod  2013-04-15 21:58:08  host: user-94-254-211-73.play-internet.pl

    WitekT , raczej T-Mobile nie ma podstaw do zadowolenia z 3G , gdzie PLUS wyskoczył już z LTE - a jak wiadomo coraz więcej osób ma chęć na szybki i tani internet , to T-Mobile jest jak Orange daleko w tyle ... dzisiaj już samo 3G to dla wielu za mało ...

  • 1

    56.  2013-04-15 22:23:25

    55: z moich informacji wynika, że ten UMTS900 to nie taka prosta sprawa. Ani Centek, ani PTC sami tego nie zbudują, bo mają za mało pasma, a za dużo klientów GSM. Centek ma mniej kanałów niż PTC (34 vs. 48). Dochodziły do mnie słuchy, że przy równej kontrybucji po 11 kanałów (razem 22 kanały, czyli 4,4 MHz), Centek nie jest w stanie obsłużyć w całym kraju ruchu GSM tylko na pozostałych 23 kanałach. Czyli PTC musiałaby dać więcej kanałów - zapewne nie za darmo...

  • 1

    57. ~Plusowiec  2013-04-15 23:00:39  host: apn-37-109-207-88.dynamic.lte.plus.pl

    Długo im to idzie...

  • 1

    58. ~  2013-04-15 23:13:14  host: v42-10.opera-mini.net

    1 kwietnia 2013 mialo byc takie pokrycie http://fs.siteor.com/gsmonline/images/2012/networks_prezentacja_ 08.jpg porownajcie sobie to z mapka na t debile. nawet planowanego pokrycia niema no i nie bylo planowane ani niejest to 47% ferytorium kraju

  • 1

    59. ~  2013-04-15 23:32:54  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @56 Witek. pewnie szansa będzie UMTS900 rozbudować, jak Orange wygra przetarg na LTE. Wtedy z TM w ramach spółki N! mogliby się podzielić pasmem. W tym ja widzę szansę.

  • 0

    60. ~gosc  2013-04-15 23:42:38  host: 46.204.5.97.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    w ostrowi mazowieckiej wumienili jesienia a dotej pory nie odpalony

  • 1

    61. ~wudson  2013-04-16 00:23:33  host: 83.142.123.66

    " ~ 2013-04-15 20:14:15 host: 93.154.135.167 Wszystko pieknie, cudnie ale pewnie im zostanie tona uzywanego sprzetu w magazynach. Co z nim zrobia ? Najstarszy sprzedadza, zutylizuja a ten co sie nadaje do uzytku - sczegolnie gsm900/1800 moze wreszcie pokryja np beskid niski gdzie pelno dziur - wielu uzytkownikow tego portalu dodalo by swoje postulaty- zapupia gdzie dotad nie dotarl zaden op- bo sie nie oplacalo. Jak rozumie, wiaze sie to z demontazem czesci infry." sprzet trafia do magazynów gdzie jest skladowany przez rok czasu. Po uplywie 12 miesiecy caly sprzet szafy moduły i antent trafiaja na popularny szrot.... czyli na przemial ;) Pozdrawiam instalator Polkomtela ;)

  • 0

    62. ~tomolowski  2013-04-16 10:39:29  host: 178.180.113.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    U mnie w mieście Era jako pierwszy operator postawiła nadajnik w 1999 roku. A dzisiaj wszyscy operatorzy mają tu zasieg 3g a nawet Lte a T-mobile EDGE. Wstyd.

  • 1

    63. ~gigi  2013-04-16 15:43:16  host: ip-94-42-1-96.multimo.pl

    Co z tego jak po modernizacji są nadal problemy na drodze Grabownica-Dynów, w Pakoszówce, na drodze Tarnawa Górna-Lesko, czy Dynów-Rzeszów.

  • 0

    64. ~darekm1968  2013-04-16 22:35:07  host: 62.29.178.227

    Jak dojdą do Sosnowca to już nie będę ich abonentem-nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!ERO-GSM WRÓĆ

  • 0

    65. ~dawid5170  2013-05-29 11:31:10  host: acoj72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko pięknie ładnie ale u mnie niby jeszcze trwają prace a ja mam zero zadko wskoczy jedna kreska przy pomocy anteny zewnętrznej kiedy bede mugł normalnie korzystac z internetu t-mobile czekam na odpowiedz.

Dodaj swoją opinię