Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile zastąpi Erę do połowy 2009 roku

T-Mobile zastąpi Erę do połowy 2009 roku

LuiN 10 Grudnia 2008 08:52

0 0

Najsilniejsza w rankingu Rzeczpospolitej marka telekomunikacyjna zniknie z rynku. W przyszłym roku zastąpi ją T-Mobile. Deutsche Telekom liczy, że to poprawi jego pozycję na polskim rynku Silna marka może być skutecznym zabezpieczeniem na czas kryzysu - pisze Rzeczpospolita.



Wprowadzenie do Polski w przyszłym roku marki T-Mobile zapowiedział już pracownikom Polskiej Telefonii Cyfrowej prezes zarządu spółki Klaus Hartmann - dowiedziała się Rzeczpospolita. Operacja ma zostać sfinalizowana do połowy 2009 roku.




Nie komentujemy tego typu spekulacji. Decyzja w tej sprawie należy do naszych udziałowców - powiedział Andrzej Pomarański z biura prasowego PTC. Według informacji Rzeczpospolitej potwierdził ją jednak w wewnętrznych rozmowach z pracownikami PTC Hamid Akhavan, członek zarządu Deutsche Telekom.

Przedstawiciele DT zapowiedzieli rebranding już w 2006 roku, kiedy przejęli kontrolę nad PTC. Wstrzymywali się z decyzją do czasu zakończenia sporu właścicielskiego z francuskim Vivendi. Wedle informacji Rzeczpospolitej dłużej już czekać nie mogli.

PTC jest w trudnej sytuacji. Utrata pierwszej pozycji na komórkowym rynku jest dla zarządu boleśniejsza, niż by się mogło wydawać na podstawie oficjalnych wypowiedzi. Mimo szumnych planów na razie nie udało się nadrobić straty do konkurentów - twierdzi osoba zbliżona do PTC.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 166
  • 0

    147. ~normalny  2008-12-17 12:40:21  host: zion.um.kalisz.pl

    Nie napalać się. Umowy bezkarnie zerwać nie można przy zmianie nazwy...

  • 0

    148. ~  2008-12-17 13:39:52  host: 89.174.55.154

    no więc właśnie też mi się tak wydawało... dlatego pytam o źródło, bo mogę się mylić.

  • 0

    149. ~S  2008-12-17 15:18:54  host: aazu186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Umowe zawieramy z PTC na usługi, nazwa marki nie ma nic do rzeczy ....

  • 0

    150. ~mitsufan  2008-12-17 19:23:27  host: 178-mo5-1.acn.waw.pl

    #141 T-Mobile nie ma pakietu większościowego, stąd Era ciągle nazywa się Era. Zarząd PTC wyrazi wkrótce zgodę na wykupienie niezbędnych udziałów przez Niemców i będziemy mieć nową markę i nowy styl zarządzania. Osobiście jestem ciekaw, co z tego wyjdzie ale wydaje mi się że T-Mobile da popalić reszcie operatorów w Polsce.

  • 0

    151.  2008-12-17 19:40:56

    ~150. T-Mobile ma od 2ch lat 90% udziałów?... Chyba coś Ci się pomyliło...

  • 0

    152. ~  2008-12-18 10:08:08  host: 89.174.55.154

    no przecież w artykule jest napisane, dlaczego dopiero teraz ... i nie ma to nic wspólnego z pakietem większościowym, bo ten T-mobile ma już od 2006 i już wtedy zaczęto mówić o rebrandingu.

  • 0

    153. ~  2008-12-18 22:22:24  host: f142-055.opera-mini.net

    juz od 2006 roku zaczęto systematycznie psuć ERĘ. A w jaki sposob? poprzez całkowity zastuj w ofertach. jesli sie mylę to prosze odpowiedzieć mi co ERA ulepszyla od przejęcia przez t-mobile udziałów w PTC? JEDYNIE taktaka zepsuli ostatnio. internet najdroższy. stawki wysokie. mysle ze bedzie z t-mobile tak jak bylo z orange. na poczatku dadzą w abonentach ciekawą oferte a potem sie po miesiacu czy kilku miesiacach z tego wycofaja (tak bylo z orange i ich nielimitowanymi rozmowami do orange i stacjonarne - potem zepsuli oferte dając limit 1200min na 30dni. mysle ze podobnie wrednie postąpi t-mobile dając dobra oferte tylko na wejście nowej marki do Polski)

  • 0

    154. ~  2008-12-19 10:44:27  host: 114-245.echostar.pl

    a może będą się uczyć na błędach konkurencji? Polska - kraj wiecznych optymistów ;) aż się dziwię, że jeszcze ktokolwiek chce w nas inwestować...

  • 0

    155.  2008-12-19 15:09:23

    Wszystko rozstrzygnie sie za jakieś pół roku. Jestem dobrej myśli, choć na dzień dzisiejszy chyba nie mają sensu żadne dywagacje. Moim zdaniem tmobile wejdzie w pompą.

  • 0

    156. ~insomnia1979  2008-12-20 15:02:43  host: proxy.net.pulawy.pl

    Ostatnio wpadła mi w ręce ulotka Ery Tak Tak po zewnątrz całkiem w stylu ERY a w środku całkiem w stylu T-Mobile to juz trwa od pół roku stopniowa zmiana ulotek strony internetowej w których coraz wiecej różu człowiek powoli sie przyzwyczaja. A do tego słaby zasięg,oferty które nie wnoszą nic dobrego. No bo po co mają wnosic w tej chwili obniżą teraz stawki a co bedzie gdy wejdzie T-Mobile juz nie mieli by co obniżac. Mam nadzieje że taki scenariusz będzie bo jak nic się nie poprawi to będzie lipa z tą siecią

  • 0

    157.  2008-12-22 09:44:13

    Uważam, że nowy taktak jest dość innowacyjny- nawet, jeśli kilka ofert jest wziętych z happy, to jednak godziny za grosze to pewien duży krok w kierunku coraz dłuższych i tańszych rozmów. Zmiany na pewno będą..i chyba dopiero z wejśćiem Tmobile będziemy mogli liczyć na większy przełom.

  • 0

    158. ~  2008-12-22 09:57:48  host: 89.174.55.154

    Też mi się wydaje, że celowo teraz nie obniżają stawek. Trochę to ryzykowne z ich strony, ale może liczą, że potem swoją atrakcyjną ofertą nie tylko odzyskają straconych klientów ale też odbiją ich konkurencji. Musieli by wejść z czymś na prawdę dobrym i na to po cichu liczę :)

  • 0

    159. ~  2008-12-23 18:58:37  host: 82.160.17.98

    i have t-mobile and its great!

  • 0

    160. ~someone  2008-12-28 16:33:35  host: 77-253-67-104.adsl.inetia.pl

    a ja w ciąż czekam na to co jest w angli ... tamtejszy orange do najdroszych abonamentow dodaje w atrakcyjnych cenach np tv lcd ... w polsce można tylko liczyć że kiedyś stanie się taki cud ...

  • 0

    161. ~  2008-12-29 09:58:29  host: 89.174.55.154

    no niestety, to jest przykre... znajomy, który prowadzi kilku osobową firmę, ma telefon od 10 lat w jednej sieci przy ostatnim przedłużeniu umowy jedyne co dostał to lepszy telefon... teraz tylko czeka na koniec umowy, żeby zmienić sieć...

  • 0

    162. ~s  2008-12-29 16:10:06  host: public3396.xdsl.centertel.pl

    jak będzie ten t-mobile to mogą zrobić w spólne doładowania do heyah i taktaka

  • 0

    163. ~  2008-12-30 09:15:08  host: 89.174.55.154

    pytanie co zostanie z heyah i tak-taka... pewnie zrobią z tego jednego tak-mobilah :>

  • 0

    164. ~  2008-12-30 19:07:27  host: 114-245.echostar.pl

    jakoś sobie tego nie wyobrażam tego połączenia... dla mnie heyah i tak tak to dwa różne światy i jak tu ich scalić w jedno?

  • 0

    165. ~  2009-01-02 10:15:28  host: 89.174.55.154

    jedna wspólna oferta dla TT i Heyah? .... chyba, że wezmą, połączą i dadzą jeszcze większy zestaw pakietów do wyboru... ehh.. nie wiadomo czego się spodziewać. Mogliby coś powiedzieć na ten temat... :>

  • 0

    166. ~qbera  2009-02-09 18:18:29  host: pw249.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl

    Mam nadzieje że szybko zmienia ere na TM. Era upada. Pod koniec 4 kwartału 2008 była na 3 miejscu. Gorszy był tylko dzieciak(play). Era nie ma dzwigni handlu, zaufania klientów, trenerzy są słabi. Czekam na T-mobile:)

Dodaj swoją opinię