Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile zamiast Ery na początku grudnia?

T-Mobile zamiast Ery na początku grudnia?

WitekT 19 Października 2006 09:59

0 0

W tym tygodniu pojawiły się pogłoski, że do rebrandingu Ery na T-Mobile dojdzie na początku grudnia, tak by świąteczna kampania reklamowa była prowadzono pod nowym logo.

Żadne decyzje jeszcze nie zapadły ani co do rebrandingu, ani tym bardziej co do konkretnych dat - mówi Zbigniew Lazar z biura prasowego PTC.

Zauważyliśmy, że gdy w badaniach prezentujemy klientom nasze produkty bez ujawniania logo, to wypadają lepiej niż, gdy odsłonimy markę. To uzasadnia szybką zmianę marki - dodaje GP jeden z przedstawicieli PTC.




Era zrobiła wstępny przegląd domów mediowych związany ze zmianą marki. Miała też ogłosić przetarg, ale tego do tej pory nie uczyniła - mówi przedstawiciel jednego z domów mediowych.

Rebranding zaszkodziłby PTC. Era przez lata była marką nr 1 na polskim rynku komórkowym. Dziś jej pozycja powinna zostać odbudowana, zamiast zamieniać ją na markę nr 4 w Europie. Tak czy inaczej próba zmiany marki byłaby działaniem bezprawnym, złamaniem szeregu postanowień sądów. Jeśli DT podejmie te działania, które bez wątpienia stoją w sprzeczności z najlepszym interesem PTC, to poczynimy zdecydowane kroki prawne, by go powstrzymać - mówi GP Philippe Houdouin, prezes Elektrim Telekomunikacja, spółki związanej z francuskim Vivendi, który walczy z Deutsche Telekom o kontrolę nad PTC.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~  2006-10-19 13:54:56  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Może całej prawdy nie powiedzą. Jednak zgadzam się z tym co powiedział prezes Elektrimu Telekomunikacji. Zmiana może zaszkodzić Erze.

  • 0

    23. ~ szalony  2006-10-19 14:11:36  host: 212.2.99.42

    Dla mnie Era juz nie istnieje ;) wiec T Mobile jest mi obojetny ;) Ale zycze Erze jak najlepiej.

  • 0

    24. ~kulturalny  2006-10-19 14:54:25  host: 195.116.35.23

    No i ch... mnie to q... obchodzi w p... jeża że ja p...

  • 0

    25. ~mirekb  2006-10-19 15:10:22  host: bmr239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podwyzki nic wiecej+pare nowych fonow i reszta po staremu,ale powodzenia zycze

  • 0

    26.  2006-10-19 16:06:08

    Patrząc na skutki poprzedniego rebrandingu (Idea/Orange), to chyba lepiej, żeby go nie było. Nigdy nie miałem z Erą nic wspólnego, więc w sumie jest mi to obojętne, ale raczej nic dobrego by to nie przyniosło. Pewnie "ujednolicono" by stawki roamingu, może dodano jakiś nowy phon do oferty i tyle. Cudów bym się nie spodziewał, natomiast prawdopodobieństwo, że oferta się pogorszy jest (jak uczy przykre doświadczenie) raczej duże.

  • 0

    27.  2006-10-19 16:54:05

    a ja tam jestem dobrej mysli..Niemiecka marka to dobra marka...nie ma co sie kierować poważką Orange, mam nadzieje z T-Mobile pokaże reszcie że jednak można lepiej - taniej

  • 0

    28. ~  2006-10-19 17:50:27  host: chello089078060146.chello.pl

    Tak naprawde nikt niewie czy bedzie T-Mobile PL w tym roku czy nie - PTC nic nie potwierdza ale tez nie zaprzecza choc nawet jesliby zaprzeczala to nic by to nie znaczylo...pozostaje nam czekac...

  • 0

    29.  2006-10-19 18:21:02

    Szczerze pisząc, to ja wierzę w zachodnią siłę przebicia. Zagraniczne produkty są w Polsce lepiej widziane i bardziej doceniane. Czekam również na Vivendi :]

  • 0

    30.  2006-10-19 18:21:40

    O Vodafone chciałem napisać, a napisałem Vivendi :|

  • 0

    31. ~sweetboy  2006-10-19 19:46:46  host: chello062179037226.chello.pl

    Myślę że ta data którą już wczoraj podano czyli 4 grudnia 2006 roku.To wydaje mi się że jest to pradziwa data aczkolwiek PTC może tą date zmienić.Ale rozsądnie myśląc DT i PTC bedą chcieli jeszcze w tym roku zmienić nazwe ERA na T-Mobile Polska.Pomimo że wczoraj Vivendi poinformowało o tym że austriacki sąd apelacyjny wydał korzystny dla spółki wyrok dotyczący sporu z Elektrimem i Deutsche Telekom o udziały w Polskiej Telefonii Cyfrowej.Jest to wyrok częściowy nie końcowy.Więc mamy znowu kolejne wydanie Mody na Sukces :-).Ale wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią że na gwiazdke powitamy T-Mobile Polska.I osobiście niech to nastąpi jak najszybciej bo w tej chwili mamy niewydolność w ERZE co może skończyć sie jeszcze gorzej jak jest obecnie.Pozdrawiam.

  • 0

    32. ~xor  2006-10-19 19:50:19  host: env220.eko.uj.edu.pl

    to mi wyglada na typowe dziennikarskie lanie wody a nie wiarygodna informacje. to na pewno przeciek kontrolowany, ale raczej majacy na celu odwrocic uwage od czegos innego lub zmylic konkurencje.

  • 0

    33. ~sw  2006-10-19 20:11:53  host: chello062179037226.chello.pl

    Aktualna informacja źróło: PAP interia.pl. ELEKTRIM (ELE): Wyrok Sądu Apelacyjnego w Wiedniu (raport nr 44/2006) 19.10.2006 16:55 Zarząd Elektrim SA informuje, że został powiadomiony o wyroku Sądu Apelacyjnego w Wiedniu z dnia 10 października 2006 r. Sąd Apelacyjny uznał za zasadne apelacje Elektrim SA i T-Mobile Deutschalnd GmbH od wyroku Sądu Gospodarczego w Wiedniu z dnia 20 grudnia 2005 r. W wyniku wyroku Sądu Apelacyjnego skarga Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. (ET) o uchylenie wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu z dnia 26 listopada 2004 r. została w całości oddalona. Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. jako strona przegrywająca został zobowiązany do pokrycia kosztów postępowania. Tym samym prawa Elektrim SA do 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. zostały w pełni potwierdzone. Rewizja od powyższego wyroku nie przysługuje. Piotr Nurowski - Prezes Zarządu

  • 0

    34.  2006-10-19 20:14:10

    3: przyznaję Ci rację - mój ewidentny błąd. SirmarK w Dublinie, ja dziś zabiegany (prelekcja na konferencji) i ta informacja zlała mi się w pośpiechu w głowie z wczorajszymi o 4. grudnia. Cóż - stało się, moja wina, przyznaję się bez bicia. Nie było to celowe.

  • 0

    35. ~noname  2006-10-19 21:44:07  host: efd195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak-Tak po niemiecku Ja-Ja oby nie były z tego naprawdę... :)

  • 0

    36. ~ksad  2006-10-19 22:38:34  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    noname: Gratuluję poczucia humoru! Dobre! - A tak poważnie: osobiście uważam, że T-Mobile wniesie do firmy solidność, utrwalenie marki, profesjonalizm oraz tańszy roaming. Natomiast wystarczy spojrzeć na T-Mobile w Niemczech lub Czechach, aby spostrzec, że stawki za połaczenia i oferta w ogóle nie są tam zbyt atrakcyjne. Ponadto obawiam się, że T-Mobile PL postawi na klienta biznesowego, a indywidualni... cóż zostanie im Tak-Tak (może jako Xtra - tak to się w Niemczech nazywa) w mocno okrojonej postaci.

  • 0

    37. ~ksad  2006-10-19 22:40:22  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Czyli: rebranding będzie świetnym rozwiązaniem dla PTC, nieco słabszym dla biznesu, kiepskim dla indywindualnych. - Obym się jednak mylił.

  • 0

    38. ~GregPepe  2006-10-20 08:23:31  host: 217.30.157.11

    ***35.noname - super fajowo ktoś cie pyta: -Gdzie masz swoją komórke? odpowiadasz: -W JaJach :)

  • 0

    39. ~panek  2006-10-22 21:51:24  host: bty137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a co to za roznica? Wazne ze i Era i T-Mobile to porzadne sieci

  • 0

    40. ~ktos  2006-10-30 11:42:12  host: ddi163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    myśle że T-Mobile będzie dobra marka ale Orange bedzie lepsza:)

  • 0

    41. ~X-Men  2006-11-01 14:42:02  host: rv26.internetdsl.tpnet.pl

    Zawsze miałem komórke w Erze mam nadzieje, że na T-Mobile sie nie zawiode chociaż wolał bym Ere osobiście.

Dodaj swoją opinię