Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile zakończy świadczenie usługi MyWallet

T-Mobile zakończy świadczenie usługi MyWallet

LuiN 16 Maja 2016 09:49

12 0

To już przesądzone a pytanie nie brzmi "czy", tylko "kiedy" - zapewnia na łamach serwisu Cashless Piotr Dziubak, powołując się na dwa niezależne źródła.






MyWallet to usługa działająca na bazie specjalnej karty SIM i łączności NFC. Do swojego funkcjonowania wymaga ścisłej współpracy operatora z bankiem. Konkurencyjny standard HCE nie wymaga udziału operatora komórkowego, co czyni go znacznie bardziej atrakcyjnym dla banków.

Po zamknięciu MyWallet klienci T-Mobile Usług Bankowych dostaną karty HCE - bank pracuje już nad aplikacją wspierającą ten standard, ale planuje jej wdrożenie dopiero pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Do tego czasu HCE wprowadzą prawdopodobnie też inne banki oferujące swoje usługi w ramach MyWallet.

Źródło tekstu: Cashless     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile usługi bankowe | mywallet | hce

w sumie: 25
  • 0

    6.  2016-05-16 10:45:58

    Jak ktoś zrobi promocję w markecie to mogę płacić nawet BLIKiem :) Inaczej szkoda czasu na takie zabawy.

  • 1

    7.  2016-05-16 10:46:28

    Super !

  • 1

    8. ~mm  2016-05-16 10:56:18  host: user-94-254-179-81.play-internet.pl

    @3
    Tylko, że promocje są po to żeby Cię przekonać do spróbowania płatności telefonem i żebyś potem płacił telefonem bez specjalnych promocji. Bo tak jest taniej dla banków

  • 1

    9.  2016-05-16 11:08:42

    Szkoda. Bajka sprzedana w salonie o chęci korzystania z NFC wystarczała do bezpłatnej wymiany karty sim.

  • 1

    10. ~  2016-05-16 11:20:12  host: 212.160.172.85

    3: mnie osobiście wkurzało to, że trzeba włączyć NFC, odpalić apkę itd - prościej płaci mi się teraz naklejką przyklejoną do komórki :-)

  • 1

    11. ~Adi  2016-05-16 11:23:32  host: user-94-254-241-60.play-internet.pl

    Nie trzeba mieć wysoki iloraz inteligencji aby wiedziec ze takie cos nie ma ani przyszłości ani sensu. Ludzie za bardzo sa przyzwyczajeni do kart płatniczych. DO tego platnosci zblizeniowe klada na łopatki ten śmieszny system platnosci komórką
    Nie dosc ze mniej to bezpieczne bo osiedlowy menel juz wie jaki masz telefon to do tego nie jest to takie szybkie jak powinno.

  • 0

    12. ~  2016-05-16 11:25:08  host: 89-66-1-190.dynamic.chello.pl

    Szkoda, może na co dzień nie płaciłem w ten sposób ale to bardzo wygodna dodatkowa opcja, bo telefona zawse mam przy sobie a portfel już niekoniecznie. Widać jeszcze nie jesteśmy na to w 100 % gotowi....

  • -1

    13.  2016-05-16 11:25:30

    Karta, karta i jeszcze raz karta! No - dodatkowa naklejka zbliżeniowa pod klapką czy w etui ;-)
    Natomiast te portmonetki od początku uważałem za poroniony pomysł. To już lepiej kartę przedpłaconą mieć niż bawić się dodatkowo z zabawką w postaci telefonu ;-) Pisałem o tym dokładnie to samo co teraz, jakby ktoś miał wątpliwości ;-)

  • -1

    14. ~  2016-05-16 11:35:25  host: public-gprs195149.centertel.pl

    Każdy korzysta z tego co mu lepiej pasuje. Głupawe wypowiedzi widzę powyżej. Mam simcentric, działa idealnie, nie informuję kasjerki czym płacę, tylko mówię płatność kartą, po czym przykładam telefon i zapłacone a jak więcej niż 50zł, to wklepuję pin. Potem wyłączam sobie antenę nfc i spokój. Działa zawsze i nigdy nie zdarzył się problem. Karta PaySim Orange.

  • 0

    15. ~  2016-05-16 11:38:10  host: public-gprs195149.centertel.pl

    @10 Żadnej apki nie trzeba odpalać, kto ci takich bzdur naopowiadał. Płacę telefonem z zablokowanym ekranem.

  • -1

    16. ~T  2016-05-16 11:53:04  host: 89.174.81.114

    Sporo minusów jak na usługę, która działa. I jest wygodna.

  • 2

    17.  2016-05-16 12:26:25

    Ja od lat płacę kartami zbliżeniowymi i bardzo sobie je chwalę, ale od jakiegoś czasu płacę telefonem i również działa to idealnie. Na początku płaciłem HCE z BZWBK, internet nie jest wymagany, nie trzeba uruchamiać aplikacji, ale trzeba odblokować ekran telefonu. Teraz płacę NFC SIM od OrangeFinanse i działa to tak samo, jak HCE w BZWBK, ale nie muszę odblokowywać ekranu, ani wybudzać telefonu, także można powiedzieć, że działa to dokładnie tak samo jak karta zbliżeniowa.

  • -2

    18.  2016-05-16 12:44:56

    A ja sobie czekam na Apple Pay, ale pewnie poczekam sobie długo.. być może wcale w Polsce to nie wejdzie. Tymczasowo używam HCE BZWBK na androidzie, a od lipca prawdopodobnie wprowadzi to ku mojej wielkiej uciesze Bank Millennium. Co bardzo ważne karta HCE Millennium będzie tak jakby duplikatem karty debetowej do konta, więc jak ktoś musi wykręcać miesięczny obrót kartą debetową (np mając w tym banku hipotekę), to nie ważne której będzie używał.

  • 0

    19. ~kiki  2016-05-16 14:03:12  host: 84-10-169-102.static.chello.pl

    @18 szybciej pojawi się w pl Samsung Pay -podobno rozmowy już trwają...

  • 3

    20. ~daro  2016-05-16 14:04:04  host: 188.146.69.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Szkoda. Niejednokrotnie MyWallet ratował mnie np. gdy zapominałem portfela. Poza tym te miny ludzi, gdy przykładałem telefon do czytnika...poczuć się jak magik bezcenne ;)

  • -2

    21. ~pabloki  2016-05-16 14:07:51  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    ani to ani hce nie pokona łatwości zapłaty kartą. naklejki tez nie sa dobrym rozwiazaniem. widuje wielu ambitnych co to mają je na telefonach z tyłu naklejone- nic tylko chodzić z czytnikiem.

  • -2

    22. ~  2016-05-16 14:14:39  host: public-gprs195149.centertel.pl

    @16 Minusują cymbały z pleja, które nie mają żadnej apki do płacenia telefonem.

  • -2

    23. ~T  2016-05-16 14:24:01  host: 89.174.81.114

    @22 Ano. Jakoś mnie to nie dziwi, że to właśnie oni.

  • 2

    24. ~thx  2016-05-16 15:01:58  host: user-46-112-114-205.play-internet.pl

    No w końcu kończą z tym badziewnym programem. Właśnie przez to byłem skazany na brak BLIKa i płatności HCE w T-mobile banku.

  • 1

    25. ~  2016-05-16 16:02:44  host: 188.146.77.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @22,23: Poco aplikacja operatorska, skoro większość banków ma swoje za płatnościami NFC/HCE?

Dodaj swoją opinię