Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile zablokuje reklamy w mobilnym Internecie

T-Mobile zablokuje reklamy w mobilnym Internecie

Q! 12 Października 2011 14:57

0 0

T-Mobile zamierza blokować reklamy w świadczonych przez siebie usługach mobilnego Internetu. W tym celu ruszyły testy nowej usługi o roboczej nazwie SSI (Szczupły i sprawny Internet) - informuje rpkom.pl.

Celem usługi będzie wyeliminowanie reklam ze strumienia mobilnej transmisji danych oferowanej przez T-Mobile. Pozwoli to na zaoszczędzenie około 20% transferu danych. Dzięki temu nie tylko infrastruktura operatora zostanie odciążona, ale również klienci odczują oszczędności.

Obecnie według wyliczeń PTC, średnie ARPU dla usług transmisji danych wynosi 10 zł. Oznacza to, że dzięki SSI każdy klient będzie mógł zaoszczędzić około 2 zł miesięcznie. Proponowane przez T-Mobile rozwiązane będzie alternatywą dla popularnych programów blokujących reklamy, z których korzysta około 1 mln klientów Internetu bezprzewodowego w PTC.




Obecna wersja aplikacji, która testowana jest w grupie kilku tysięcy klientów T-Mobile, filtruje reklamy tworzone technikami języka HTML, jednak w przyszłości będą oni mogli uwolnić się również od reklam kontekstowych - ich największych dostawcą jest Google.

Usługa dostępna będzie przynajmniej w dwóch opcjach, czyli z blokowaniem reklam bądź nie. Dodatkowo PTC zamierza uruchomić oddzielny program partnerski dla podmiotów, które zarabiają dzięki reklamom. Bliższe szczegóły na ten temat zostaną ujawnione najpóźniej w marcu 2012 roku, kiedy to usługa ma być gotowa do wprowadzenia na rynek masowy.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    17.  2011-10-12 16:01:42

    16: ta, oby potem przez przypadek nie było sytuacji że np. nie będzie się dało czytać nieprzychylnych artykułów na branżowych portalach..

  • 0

    18. ~MŁ  2011-10-12 16:04:40  host: host-193-42-229-120.gazeta.pl

    @14. Zasada neutralności sieci jest nastawiona na dobro konsumenta. To co chce zrobić T-Mobile, to internet "ogrodzonych ogrodów". W sieci T-Mobile będziesz miał dobrze traktowane treści dostawców którzy za to zapłacą T-Mobilowi, treści ocenzurowane i gorzej priorytetyzowane innych dostawców oraz będziesz pozbawiony treści tych dostawców, którzy wytną dostęp abonentom T-Mobile do swoich zasobów (za dostęp do treści płacisz swoim czasem poświęconym na reklamy, jeśli nie będziesz oglądał reklam, to dla dostawcy treści jesteś tylko pasażerem jadącym na gapę).

  • 0

    19. ~  2011-10-12 16:11:07  host: z11-12.opera-mini.net

    Przecież w artykule pisze że będzie można wybrać opcję w reklamami lub bez reklam i to klient będzie decydował. Moim zdaniem bardzo dobry pomysł T mobile.

  • 1

    21. ~  2011-10-12 17:18:06  host: z34-13.opera-mini.net

    dojdzie do tego ze oprocz za transmisje bedziemy plaxic jescze dostawca tresci za to ze cos cYtamy

  • 1

    22.  2011-10-12 18:30:07

    @21. Ano dokladnie. Jesli pomysl T-M zostanie podchwycony, to doprowadzi to do platnych tresci. Pytanie, co bedzie lepsze dla klientów, obejrzec reklamy, czy zaplacic za tresci.

  • 0

    23.  2011-10-12 18:41:06

    Co jak co ale T Mobile ma siec dobrej jakosci: http://obrazki.elektroda.net/90_1317419596.jpg I nie można przyznać że jest inaczej ;)

  • -1

    24.  2011-10-12 18:48:56

    No kotlet niesamowity, na innych serwisach ten news był jakieś 2-3 tygodnie temu. PTC ma ostatnio coraz bardziej pionierskie inaczej pomysły, najpierw wynalazek UMTS na 1800MHz a teraz to. Powodzenia w sądach.

  • 0

    25. ~HD  2011-10-12 19:09:39  host: 89-74-55-52.dynamic.chello.pl

    ARPU -CO TO?

  • 0

    26. ~Erowiec  2011-10-12 20:29:30  host: 193.193.70.93

    z reklamami lub bez reklam ... za darmo lub za pieniadze ... Jestem w ERZE od poczatku i wiem ,tzn domyslam sie jak bedzie :-(

  • -1

    28. ~mirekb  2011-10-12 21:29:39  host: apn-77-115-59-101.dynamic.gprs.plus.pl

    niech blokują.ciekawia mnie jak skonstruują zapisy prawne o blokowanu reklam..czyzby Cezary Albrecht znowu miał dużo pracy?

  • -1

    29. ~e  2011-10-12 21:45:10  host: host116.opteris.pl

    4*** Ja bym bardziej zastanowil sie, jak oni maja zamiar wytlumaczyc sie w sądach, ze zmieniaja tresci. Jakby nie patrzec, reklama tez jest trescia. Inicjatywa TM to nic innego, jak cenzura. Watpie, by im sie to udalo. Z technicznego punktu widzenia, jest to banalne do zrobienia (najprostsza metoda, to blokada okreslonych IP/hostow dostarczajacych reklamy), ale z prawnego punktu, to beda musieli naprawde sie wysilic. Na ich miejscu skupilbym sie bardziej na edukacji klientow, by ci zaczeli uzywac blokery reklam. A nawet jesli, to juz coraz czesciej serwisy stosuja wytrychy, ze z wlaczonym blokerem nie poczytamy, bo tresc jest wyswietlana jedynie przy wlaczonych reklamach i tu juz technicznie trzeba by sie napocic.

  • 0

    30. ~  2011-10-12 22:53:55  host: staticline22441.toya.net.pl

    @25 wujek google znalazł odpowiedź u cioci wikipedii- http://pl.wikipedia.org/wiki/ARPU dam pomysł bardzo ciekawy, czy trafiony to czas pokaże

  • 1

    31. ~darko28  2011-10-13 08:26:43  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    i oto właśnie chodzi :) super T-Mobile

  • 0

    32. ~tit  2011-10-13 10:16:31  host: 62.233.160.170

    a jak mamy włączonego adblocka to pobiera dane czy nie?

  • -1

    33. ~powell  2011-10-13 13:37:10  host: voip.slican.pl

    Kolejny - po sławnym Compressor Mini z jego durnymi ikonkami - przykład zmiany treści wyświetlanych stron w internecie. To jawna cenzura! Jestem programistą, piszę programy na Androida. Do tej pory mój soft był darmowy, ponieważ wyświetlał nienachalne reklamy, co przynosiło mi (bardzo symboliczne) dochody. Teraz reklam nie będzie, więc program też nie będzie darmowy. I jestem pewien, że inni deweloperzy zrobią podobnie.

  • 0

    34. ~Muniek  2011-10-13 16:25:33  host: 80.48.17.122

    Tak trzymać :-) Znakomity pomysł! Będą mieli przechlapane u WSZYSTKICH reklamodawców! :))

  • 1

    35. ~  2011-10-13 17:15:34  host: user-31-175-126-229.play-internet.pl

    33: spadaj na drzewo, jest tylu chetnych i zdolnych programistow, ze napisza lepsza aplikacje i za darmo! to samo dotyczy portali, jakby zrobili platne tresci to zaraz powstana nowe, lepsze i DARMOWE.

  • 0

    36.  2011-10-13 18:33:09

    SirmarK - osobiście wolę płacić za treści ;-)

  • 0

    38. ~  2011-10-13 21:22:33  host: ip-94-42-6-210.multimo.pl

    WYSYŁAJĄ SPAMY ESEMESOWE (brak zgody mają w nosie), a teraz niby reklamy będą blokować? Cyrk na kółkach!

  • 0

    39.  2011-10-15 17:41:02

    Szczupły i Sprawny internet :) gest i nazwa zaskakujaca xD No i niemożliwe, że te durne reklamy to aż 20% parującego transferu. Jestem zadowolona, że będzie taka możliwość korzystania z internetu mobilnego w TM bez reklam. Wkońcu taki internet ma chodzić sprawnie i szybko. @38: Aplikacja blokujaca reklamy od TM ruszyc ma w marcu nastepnego roku i bedzie mozliwosc wyboru sposobu korzystania z internetu, z ograniczeniami lub bez... wiec nie przezywaj.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-191-50.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Nikolas | 2017-03-29 19:18:47

U nad jest LTE prawoT Mobile pl


~jacek | 2017-03-29 19:15:28

pewnie tłucze się od patrzenia :D


frasag | 2017-03-29 19:15:17

@3: A nie wystarczy tylko naklejka "materiały niebezpieczne" ?


~Solus | 2017-03-29 19:14:28

U mnie wyświetla ze trzeba zapłacić 9pln


~przeprosie | 2017-03-29 19:12:46

Brakuje ochrony przed WYBUCHEM !!! o tym zapomnieli !!! WSTYD !!!

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę JA+ na kartę?

Nowa oferta JA+ Na Kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet