Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile z LTE do 395 Mb/s

T-Mobile z LTE do 395 Mb/s

LuiN 19 Września 2017 13:49

17 5

t mobile do395

Dzięki zastosowaniu modulacji QAM256 maksymalna prędkość LTE w sieci T-Mobile wzrosła do 395 Mb/s.




Za sprawą wprowadzenia wyższej modulacji sieć T-Mobile udało osiągnąć efektywniejszą transmisję danych w obrębie posiadanych zasobów pasm. Najpierw szczytowe 300 Mb/s z początku tego roku podniesiono do 354 Mb/s, a teraz T-Mobile chwali się przepustowością do 395 Mb/s na wybranych stacjach.

W efekcie, przy takiej samej szerokości dostępnego pasma, można uzyskać wyższą prędkość przesyłania danych i większą pojemność sieci. Rekordowe 395 Mb/s uzyskać można przy jednoczesnej agregacji trzech pasm częstotliwości.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: lte | t-mobile | qam256 | lte-a

w sumie: 73
  • -1

    54.  2017-09-19 21:17:40

    @52 ale żeby ta rozbudowa o Orange nie zatrzymała budowy własnych masztów, zawsze co własne to własne.

  • 0

    55. ~xy  2017-09-19 21:23:20  host: 91.216.160.89

    Przecież to (QAM256) już dawno chyba...?

  • 0

    56. ~  2017-09-19 21:49:35  host: user-94-254-164-91.play-internet.pl

    Mogq pisac co chca ale 95% polakow dostanie neta z maksymalna predkoscia 20Mbps.

  • -1

    57.  2017-09-19 21:56:59

    Co by die dali, to i tak każdy niezadowolony, typowo po polsku

  • 1

    58.  2017-09-19 22:08:09

    @57 A co takiego dają? Sprzedają, a nie dają.

  • 0

    59. ~  2017-09-19 22:12:27  host: 159-205-149-218.adsl.inetia.pl

    57. redrum Tu chodzi o klakierow Play'a. Zauwaz, ze KAZDA inna oferta, niz Play'a jest krytykowana z definicji. Zwroc uwage na adresy IP albo Play, albo anonimowa opera. Durne takie szczekanie, jakby cokolwiek moglo zmienic.

  • 1

    60.  2017-09-19 22:24:22

    @54 Dlaczego? Jak się dogadali z O, to niech się podwieszają. Lepiej na maszcie NW, niż stawiać nowy przy jakimś bloku gdzie ludzie zaraz zaczną protest. A do masztu, który już stoi, nikt się nie doczepi.

  • 1

    61. ~z1  2017-09-19 22:34:48  host: c-4f662144-74736162.cust.telenor.se

    Czy w mniejszych miejscowościach nad Polskim morzem też będę miał taką prędkość LTE ?????,lub w mniejszych miasteczkach na terenie kraju ??? prawda jest taka że taką prędkość można uzyskać w dużych miastach i to nie w każdej dzielnicy/osiedlu.......

  • 0

    62. ~mirekb  2017-09-19 23:11:25  host: user-94-254-228-92.play-internet.pl

    liczą na 1000 aktywacji dziennie.jesli siec wytrzyma na tyle zeby dac realnie nawet polowe deklarowanych predkosci to bedzie uczciwe za te pieniądze..dodawac anywirusy za 10zl mies na kompa/smartffona,dobre routery to.. duzą czesc klientow reszty mno jednak skuszą..chyba nikt nie ma takich cen a to sporo przesądza

  • 0

    63.  2017-09-20 00:02:56

    @62 Przy 1000 aktywacji dziennie wyjdzie jakiś milion sim na 3 lata. Pod warunkiem, że utrzymają ten trend, w co przy takiej konkurencji wątpię. Sieć im się na pewno nie zapcha. Przynajmniej nie od ofert indywidualnych. Prędzej od biznesu.

  • 0

    64. ~gość  2017-09-20 00:14:46  host: public-gprs205795.centertel.pl

    A jakaś lista telefonów wspierających QAM256?

  • 0

    65. ~gość  2017-09-20 00:23:30  host: public-gprs205795.centertel.pl

    Tu znalazłem coś o S7/S7 edge : http://tlp.is/ewn
    Tylko pytanie czy na wersji ze snapdragonem czy exynosem?

  • 0

    66. ~Iphoneski  2017-09-20 05:14:29  host: user-94-254-165-249.play-internet.pl

    Bardzo dobra oferta, przenoszę do TMobile sfuj numer.

  • 0

    67.  2017-09-20 07:58:31

    @65: G935TUVU4APK1 - Galaxy S7 edge SM-G935T TMB USA (T-Mobile)
    Więc to raczej Snapdragon, nie wiadomo czy Exynos też ma to dosytępne

  • 0

    68. ~Flej  2017-09-20 08:15:04  host: cbx35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A w Play można osiągnąć 1,5Mbit/s przy agregacji sieci konkurencji.

  • 0

    69. ~.  2017-09-20 08:28:17  host: a25-05-12.opera-mini.net

    Play ~ 10 mega, Plus ~ 20 mega, T-Mobile LTE brak.

  • 0

    70. ~Cãlm7  2017-09-20 08:55:27  host: cpd29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    iOS 11 u mnie działa:-D

  • 0

    71.  2017-09-20 09:06:43

    @60 No dogadali, ale pytanie ile czasu bedą się tak dobrze dogadywać. To są sieci konkurencyjne, więc potem mogą pojawiać się zgrzyty.

  • 0

    72.  2017-09-20 12:25:20

    Galaxy S8 ma QAM256 ale nie zawsze jest aktywowana. Na szczęście można wejść w tryb serwisowy i włączyć chociaż pewnie operator przygotuje aktualizację softu który włączy tą opcję w standardzie

  • 0

    73.  2017-09-20 12:57:18

    @71 Co do roamingu to masz rację, ale co do miejsca na maszcie to wątpię. I tak sieci są skazane na konsolidację i współpracę żeby obniżyć koszty.

Dodaj swoją opinię