Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile wysłał skargę na Polskę do Brukseli ws. Sferii

T-Mobile wysłał skargę na Polskę do Brukseli ws. Sferii

WitekT 19 Września 2013 17:04

13 11

T-Mobile wysłał dziś skargę na Polskę do Komisji Europejskiej w związku ugodą zawartą przez Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji z udziałowcami Sferia. O tym kroku poinformował w rozmowie z serwisem rpkom.pl Maciej Rogalski, członek zarządu T-Mobile Polska. Podstawą wniosku jest naruszenie prawa wspólnotowego przez Polskę.

 

Zobacz: Sferia jako pierwsza dostała blok 5 MHz z pasma 800 MHz!




Zagadnienie które budzi największe kontrowersje, to że ugoda ma być podstawą do działań UKE. To naruszenie jego niezależności - tłumaczył Maciej Rogalski dodając, że to także możliwość przyznania Sferii cennych częstotliwości w trybie innym niż przewiduje to prawo (aukcja lub przetargu) oraz naruszenie przepisów o równym traktowaniu podmiotów gospodarczych.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

w sumie: 30
  • 0

    13. ~  2013-09-19 18:24:49  host: 188.146.115.254.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @a niech we Francji dotują rolnictwo. To akurat taki przyszłościowy sektor gospodarki, że w długim dystansie ma to tyle sensu co zakup domu i samochodu nieboszczykowi. W obu sytuacjach zwrot inwestycji i nowe miejsca pracy bedą na podobnym poziomie :)

  • -2

    14. ~4G (4 x Gorsze) LTE  2013-09-19 18:42:56  host: user-94-254-193-78.play-internet.pl

    ad 6. - Popieram. Gdybyśmy przez T-Mobile musieli zapłacić jakąś karę to sam zorganizuje akcję odwetową przeciwko T. Natomiast urzędy i instytucje państwowe powinny znaleźć luki w prawie umożliwiające dyskryminację T-Mobile - np. przy kolejnych przetargach na częstotliwości. Media też powinny tą sprawę nagłośnić tak żeby ludzie w Polsce protestowali przeciwko budowie nowych BTS-ów T-Mobile, ewentualnie działaniu istniejących - w końcu są one szkodliwe dla ludzi mieszkających w sąsiedztwie.

  • 2

    15. ~  2013-09-19 18:54:11  host: v13-05.opera-mini.net

    a ja mysle ze gdyby solorzowi pasowalo to sam by sie poskarzyl UE, tyle ze akurat teraz jest po drugiej stronie. Tak juz jest kazda strona uzyje kazdego argumentu by postawic na swoim, tak jak sferia zdobyla czestotliwosci bez przetargu, sadze ze oni nie mieli dylematow moralnych, czy to w porzadku. Dla obu stron liczy sie tylko ostateczny efekt

  • 2

    16. ~pabloki  2013-09-19 18:58:44  host: apn-31-2-121-91.dynamic.gprs.plus.pl

    niech skarżą , mam nadzieje że nie mają tam w KE jakichś znajomków choć to niemożliwe by nie mieli ale pocieszam się że ominie polske kara.

  • 2

    17. ~jac  2013-09-19 19:00:03  host: ip-84-39-162-33.free.aero2.net.pl

    T-Mobile chyba jeszcze nie wie, że działa w Polsce a nie w Niemczech. Skarga do Warszawy, Brukseli czy nawet Strasburga nic nie da. Ewentualnie zapłacimy karę. My - podatnicy. I tyle. A konkursy o miejsca na DVB-T to inaczej? Miała być równowaga, konkurencja i różnorodność a jest TVP, Polsat, TVN, Puls i ZPR.

  • 0

    19. ~xs  2013-09-19 19:39:49  host: 77-253-41-77.adsl.inetia.pl

    Niemcy podają Polskę do sądu a ... Polacy się cieszą. Jak nam UE (po koleżeńsku) dowali karę to myślicie, że Niemcy zapłacą ?

  • 4

    20.  2013-09-19 20:35:07

    Jak zawsze wyjdę na tego nieobiektywnego, ale niektóre wypowiedzi (@6, 7) trącą wręcz ksenofobią. Nieważne czy to niemiecka, polska czy nawet albańska firma, ale na równi z innymi płaci w Polsce podatki (dla przypomnienia zauważę, że tylko T-Mobile i Polkomtel właśnie jako jedyne telekomy znalazły się w rankingu największych płatników CIT za 2011 rok i to zaraz obok siebie), wręcz z jakiej racji TMPL jako podmiot gospodarczy ma być traktowany inaczej i nie może dochodzić sprawiedliwego rozporządzenia częstotliwościami)? 2. Ile osób zatrudniają właśnie Ci Niemcy, oraz gdzie pracowałyby te osoby, gdyby Niemców (jak i Francuzów, Cypryjczyków i innych Islandczyków) zabrakło? 3. Co więcej daje Wam państwo polskie od zagranicznych podmiotów? Czekam na racjonalne odpowiedzi.

  • -5

    21. ~Polak w Niemczech  2013-09-19 23:27:46  host: dslb-092-077-200-221.pools.arcor-ip.net

    Do wiadomosci wszystkich T-Mobile w niemczech ma monopol na pasmo 1800 Przez co np. Ipfone z lte dziala tylko u nich poniewaz Vodafon ma pasmo 800 z ktorym to ipfone nie jest kompatybny. I szkopki mysla, ze i w polsce moga robic co chca!!! Ich polityka jest beznadziejna!!! Ale Polska jeszcze bardziej sprzedali sie francuzom!!! Zal zamiast rozwijac i czerpac korzysci z zyskow telekomunikacyjnych oddali TP zabojadom! Jak cala reszte i doja przyslowiowego Kowalskiego w podatkach podnoszac je zamiast obnizac aby napedzic gospodarke. W polsce nadal rzadzi Zydo Komuna i potrzeba jeszcze ze dwa pokolenia aby to wytepic :/ Pozdrawiam rodacy ;)

  • 2

    22. ~  2013-09-19 23:30:03  host: V32-08.opera-mini.net

    @8 a sam nie potrafisz?

  • 3

    23. ~  2013-09-19 23:32:06  host: V32-08.opera-mini.net

    @21 polska język, trudna język.

  • -2

    24. ~  2013-09-19 23:33:16  host: s101061137.SHUO.ab.nthu.edu.tw

    Tusk nie pomógł to poszli na skargę helmuty.

  • 4

    25.  2013-09-20 00:40:35

    @21 i dlatego jako prawdziwy Polak mieszkasz w Niemczech... Ręce opadają... LTE w Niemczech jest świadczone też na innych częstotliwościach, nie jest winą Niemców ani tym bardziej Polaków, że tak zaawansowany sprzęt jak iPhone nie obsługuje sieci LTE na 800MHz...

  • 0

    27. ~Katar  2013-09-20 08:17:04  host: user-188-33-103-104.play-internet.pl

    Ale dobrze że się kłócą, bo dawanie za darmo częstotliwości, na które teraz jest ogromne zapotrzebowanie, jest czymś takim jakby kupić sobie ryż i wymienić go stosunku 1:1 na kilogramy złota... Widać że pan Solorz ma wtyczki i chce to wykorzystać.

  • 0

    28.  2013-09-20 09:12:45

    Pytanie mam - a Sferia wcześniej nie zapłaciła z częstotliwości?

  • 0

    29.  2013-09-20 09:27:21

    Ciekawe porwanie się z motyką na słońce, szczególnie gdy motyka ledwo się kupy trzyma. T zdecydował się zaprosić nas do cyrku za nasze - podatników - pieniądze. Przykre. Szczególnie, że spółka nie poniesie żadnych kosztów przy przegranej.

  • 2

    30. ~  2013-09-20 10:14:15  host: public-gprs383122.centertel.pl

    @21 takich rodaków to ja mam w d@@pie.

  • 1

    31. ~Namakon  2013-09-20 10:16:11  host: 81.219.84.18

    @28 Zapłacic apłaciła ale.. wyobraź sobie sytuację gdy kupujesz szafkę na buty za 200zł, okazuje się. że siedzą w niej korniki i jest do wywalenia więc przez ileś czasu leży na śmietniku a potem sklep w ramach rekompensaty daje ci zestaw mebli kuchennych i ogrodowych za 3.000 ... zapłaciłeś? Oczywiście, ale czy zapłaciłeś za to co dostałeś i czy była to cena adekwatna do otrzymanego sprzętu? Tu jest to już kwestia dyskusyjna :)

  • 1

    33.  2013-09-20 10:32:25

    Polak w Niemczech - więc zamiast zajmować się pierdołami i debilami pozostałymi w kraju, idź do sąsiada i powspominaj czasuy kiedy djego dziadek tak skutecznie wdrażał mechznizmy likwidacji nielubanej przez ciebie nacji i opcji politycznej ;-)

  • 0

    36. ~  2013-09-20 13:23:57  host: v50-05.opera-mini.net

    ta, wszyscy tacy znawcy tematu tacy jak w zespole Macierewicza :)

  • 0

    37. ~Marek  2013-09-20 23:50:08  host: 6b96.swietojanska.net

    Może i ja powinienem poskarżyć się na T- Mobile. Posiadam ofertę pakiet dla biznesu, według którego wykorzystuję ustaloną kwotę na rozmowy, sms i inne usługi, a nie minuty jak w innych ofertach. Po podpisaniu nowej umowy okazało się, że wszystko jest podobnie, oprócz sms premium za który naliczana jest dodatkowa opłata. Więc za taki sms np. do RMF FM muszę zapłacić dodatkowo ponad ustaloną z góry kwotę. Przy obecnej kwocie abonamentu nie wykorzystuję go nawet w 50%, więc pozostałą niewykorzystaną kwotę zostawiam T-Mobile w prezencie, a jestem zmuszony do płacenia za sms premium dodatkowo. Założenia pakietu kwotowego są takie, że nie wychodzi się po za ustaloną sumę do póki się nie wyczerpie ten limit, a według nowej logiki T- Mobile trzeba płacić za taką usługę oddzielnie. Być może niedługo okaże się, że posiadasz pakiet kwotowy, ale za połączenia do któregoś z operatorów musisz zapłacić ekstra, a niewykorzystane pieniądze przejdą na własność T Mobile. Według mojej opinii, to złodziejstwo.

Dodaj swoją opinię