Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile: Wymień smartfon za darmo nawet 3 razy w roku!

T-Mobile: Wymień smartfon za darmo nawet 3 razy w roku!

LuiN 25 Czerwca 2015 20:22

10 7

T-Mobile USA ruszył z nową ofertą telefonów, które nie są sprzedawane na raty, tylko dzierżawione. W czasie 18-miesięcznej umowy telefon możemy wymienić na nowy model aż 6 razy.



Amerykańska sieć od dłuższego czasu wyraźnie oddziela sprzedaż usług od sprzedaży urządzeń. Oferty ratalne występują i w Polsce, ale czegoś takiego jak najnowsza oferta T-Mobile USA nie ma nikt.

Idziemy do salonu, wybieramy np. iPhone'a 6 i... nie płacimy nic. Co miesiąc do abonamentu doliczana jest opłata na kształt leasingu (bez obniżenia zdolności kredytowej klienta). Jeśli po pierwszym dniu czy po kilku miesiącach stwierdzimy, że chcemy nowy telefon, ruszamy do salonu z "posiadanym" urządzeniem. Po weryfikacji czy telefon jest sprawny, możemy wybrać inne urządzenie i kontynuować umowę, ale z nową, odpowiadającą np. Samsungowi S6 Edge miesięczną ratą.




Na koniec 18 miesięcy możemy sprawny telefon zwrócić lub dopłacić różnicę pomiędzy opłaconymi ratami i pierwotną ceną telefonu - wtedy smartfon staje się naszą własnością.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że klient ma prawo do aż 3 zmian telefonu w ciągu roku, bez narzuconych przez operatora przerw pomiędzy wymianami. Możemy zrealizować je w 3 dni, możemy co kilka miesięcy lub wcale. W najlepszym wypadku klienta czeka 6 zmian: 3 w pierwszym roku i 3 w ostatnich 6 miesiącach umowy.

Przykładowy scenariusz z Galaxy S6 (679,92 dolara) wygląda następująco:
  • opłata początkowa: 0 dolarów,
  • miesięczna rata: 28,33 dolara (18 rat) - razem 509,94 dolara,
  • opłata końcowa przy wykupieniu telefonu na własność: 679,92 - 509,94 = 169,98 dolarów.

T-Mobile już teraz reklamuje swoją ofertę jako najtańszy sposób zakupu iPhone'a 6. A jak się zabrać do tematu w odpowiednim momencie, to jest to jednocześnie najkorzystniejsza forma zakupu iPhone'a 6, iPhone'a 6S i iPhone'a 7. Pod warunkiem oczywiście, że ktoś dba o swój telefon.

Źródło tekstu: T-Mobile USA, wł     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | t-mobile usa | jump!

w sumie: 33
  • 0

    15.  2015-06-25 23:46:40

    Ciekawe, czy jest swoboda w zmianie tych urządzeń, tzn. na tańsze/droższe, bez znaczenia, tyle, że z nową leasingową ratą". U nas pewnie jak to mają dostawcy usług w zwyczaju, byłoby - jasne kliencie, możesz zmieniać, ale tylko w górę :-).

  • 0

    16. ~sss  2015-06-25 23:50:21  host: host-81-190-244-84.malbork.mm.pl

    @13 to i tak pewnie musisz zaplacic za niego ale wtedy juz ten grat nalezy do ciebie

  • -2

    17. ~zxc  2015-06-26 00:03:37  host: 89-75-189-54.dynamic.chello.pl

    @10 ty juz z tej opcji co w USA kozystasz od dawna...producenci ci wymieniają telefon 20 razy w roku do testow i tak samo jak mieszkancy USA mozesz szpanowac nie swoim.sprzetem tak jak ta zc3+ co sie nia jarales
    Zrozumcie ze takie cos niczego nie poprawi... Normalni ludzie maja tak: zarabiam 2,5 tys zl netto jakies grosze i nie stac mnie na Z3(przyklad) chce miec ten telefon wyrwac sie z biedy to zmieniam prace. W tum systemie biedota chcaca miec z3 bedzie mogla go sobie pozyczyc poszpanowqc nie swoim przez to nie beda chcieli zmieniac pracy i dalej beda tkwic w biedzie... Czy to ciezko zrozumirc ze takie oferty dzialaja DESTRUKCYJNIE!!! Na ludzi???

  • 3

    18.  2015-06-26 00:23:18

    17, zxc - pisałeś, że masz Z3 i nabijałeś się z "biedoty". Wiec nie wiem o co chodzi. Nagła zmiana frontu i bajki?

  • 0

    19.  2015-06-26 00:43:14

    Oczywiście można zmieniać tel, co 3 miesiące, ale nie lepiej kupić coś solidnego na 2,5 roku? Jeszcze apple i samsungi nie zabetonowały rynku. Można wyrwać coś dobrego i niedrogiego, nie tracąc przy tym kolejnego tysiąca, i do tego nadal można mieć takie "ficzery" jak wejście na micro sd i wymienną baterię. Operatorzy na siłę kombinują żebyśmy zmieniali telefon co pół roku.... po co? Bo nie będę miał lolipopa tylko kit kata? :-) Mam solidny tel ze średniej półki, plus dwa wymienne akumulatory. Spokojnie 2 lata będę go używał. Nie muszę gonić za trendami. Niech się inni ścigają na megapiksele i rozdzielczości. :)

  • -2

    20. ~zxc  2015-06-26 09:38:24  host: public-gprs516535.centertel.pl

    @18 Jakbys umial czytac ze zrozumieniem to bys zauwazyl ze jestem DALEJ konsekwentny w swoich opiniach... Biedota przez ten system z "wypozyczeniem" telefonu dalej bedzie biedota... Nic noe zrobia ze.swoim zyciem bo niby poco skoro bedzie mozna sobie pozyczyc telefon i szpanowac nie swoim sprzwtwm jak PAN rwdaktor. To jest zenujace i tyle takie praktyki powinny byc ZAKAZANE

  • 1

    21. ~Armani  2015-06-26 09:53:41  host: 088156190040.wejherowo.vectranet.pl

    @zxc Ty ignorancie! Twój mało dedukcyjny intelekt śmie przemawiać, iż bieda rodzi się z możliwości jakie dają inni.
    Biedotą będą również ludzie biorący kredyt i samochody w leasing ? Naprawdę uważasz, że ta wygoda daje ludziom stagnacje w ich ambicjach aby mogli więcej zarobić? Sam Ci odpowiem, otóż nie! To Twoje państwo sprawia że Polski budowlaniec zarabia więcej za granicą, że Polska pielęgniarka zarabia więcej za granicą itd. itd. aż dojdziemy do Polskiego złodzieja, który zarabia więcej w Brukseli jako przewodniczący rady. Nie wiem ile masz lat, ale pasujesz mi bardziej do tej wywłoki Bieńkowskiej, która kpi jak można 6tyś arabiać.

  • 2

    22. ~tof  2015-06-26 09:56:36  host: public-gprs516449.centertel.pl

    @zxc: jeśli dla Ciebie sensem życia i pracy jest szpanowanie, jak to wynika z powyższych postów, to współczuję. Co trzeba mieć w głowie, by zakładać, że zmienia się pracę tylko po to, by kupić sobie komórkę Z3. Pomijam błędy ortograficzne i nie mam na myśli literówek, od których aż się roi w tych bełkotliwych wypowiedziach.

  • 1

    23.  2015-06-26 10:00:38

    @20 moim zdaniem sam jestes najlepszym przykladem biedoty w sensie jaki ksztaltujesz

  • 0

    24. ~DRWAL  2015-06-26 10:25:28  host: 57-146.beskidmedia.pl

    Co nas interesuje co jest w USA. Nas intresuje co jest w Polsce a max w Europie.

  • 0

    25. ~BII  2015-06-26 10:41:08  host: 37.30.107.206.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    "iPhone'a 6, iPhone'a 6S i iPhone'a 7"

    Może i w Ameryce są do przodu, ale iPhone 6S? A już nie wspomnę o 7 ;-)!

  • 0

    26.  2015-06-26 10:43:02

    25, Bll - teraz łapiesz iPhone'a 6, jesienią 6s, a po roku podmieniasz na 7 :-)

  • 0

    27. ~BII  2015-06-26 10:46:26  host: 37.30.107.206.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A jak iPohone 6s i 7 będzie kosztował 1 milion dolarów w T Ameryka? ;-) ;P

  • 0

    28.  2015-06-26 10:48:13

    27, Bll - ceny urządzeń mają takie jak w sklepie Apple'a i raty "0 procent". Jeśli nie będziesz chciał w momencie wykupu dużo płacić (zakładając, że cena telefonów wzrośnie), to możesz zostać i przy pierwotnym wyborze.

  • 1

    29. ~TRP  2015-06-26 11:00:46  host: 85.219.130.190

    Jako szczęśliwy posiadacz OnePlus One za każdym razem gdy czytam o tym ile kosztują nowe cacuszka od Samsunga czy Apple zastanawiam się "gdzie ludzie mają rozum?" Co tak naprawdę ma S6 (poza zmienionym wyglądem) czy też iPhone6 (równiez poza zmienionym wyglądem) czego nie miał poprzednik? To cena sprawia, że ludzie czują się jakby kupowali cos prestiżowego, aby poprawić swoją samoocenę, poczuć się "wyjątkowo"... No cóż - może tego ludziom naprawdę potrzeba.
    Mimo iż stać mnie na każdy z tych produktów, zdecydowałem się na OPO właśnie dlatego, że w naprawdę rozsądnej cenie dał mi to wszystko czego oczekiwałem. A zaoszczędzone 1000 PLN utweirdza mnie w przekonaniu, że wybrałem dobrze.
    Zachęcam wszystkich do zdroworozsądkowej oceny swoich potrzeb i jeśli dla kogoś kwestia zaistnienia wśród znajomych z nową zabawką za 3 lub 4 tysiące to najwazniejszy priorytet - no cóż - proszę bardzo jeśli Cię stać. Ale branie tego na raty tylko po ty by zaimponować - tego nie zrozumiem nigdy.

  • 0

    30. ~  2015-06-26 14:34:16  host: user-164-126-243-96.play-internet.pl

    nic nowego (ogólnie) - leasing - ale ciekawe jest co dzieje sie potem z tymi uzywanymi telefonami???

  • 0

    31. ~Negacz Pawel  2015-06-26 18:58:58  host: 188.146.84.180.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @30 - jak to co? Ida na sprzedaz na ebay jako prawie nowka

  • 0

    32. ~  2015-06-26 20:54:33  host: gaja.tpnet.pl

    W Polsce by nie przyjęli telefonu, bo "ingerencja cieczy" albo coś tam jeszcze.

  • 0

    33. ~Tata  2015-06-27 08:02:11  host: apn-37-7-228-33.dynamic.gprs.plus.pl

    oferta dla elektoratu Obamy i Poloni amerykańskiej.

  • 0

    34. ~  2015-06-29 09:17:36  host: 159-205-158-141.adsl.inetia.pl

    Cyrki, ktore wymyslaja opy w ostatnich latach, to do kabaretu sie nadaja, a nie na rynek.

Dodaj swoją opinię