Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile Usługi Bankowe wprowadza nową bankowość mobilną

T-Mobile Usługi Bankowe wprowadza nową bankowość mobilną

orson_dzi 26 Października 2016 10:38

1 9

T-Mobile Usługi Bankowe udostępnia klientom nową bankowość mobilną. Dzięki nowej aplikacji mobilnej klienci mogą korzystać z usług szybciej, łatwiej i wygodniej niż na komputerze.



Według najnowszego raportu portalu prnews.pl liczba aktywnych użytkowników bankowości mobilnej osiągnęła 6,3 mln osób na koniec II kwartału 2016 roku (wzrost o 2 mln rok do roku). To blisko połowa wszystkich użytkowników bankowości internetowej, z której według ostatnich danych Związku Banków Polskich korzysta już ponad 13 mln Polaków. Nowa bankowość mobilna jest odpowiedzią T-Mobile na ten trend.

Aplikacja T-Mobile Usługi Bankowe jest zbudowana w oparciu o zasadę "Mobile First". Oznacza to, że większość nawet złożonych operacji można wykonać z telefonu. Dotyczy to też procesu otwarcia konta, aktywacji aplikacji czy nawet obsługi rachunku firmowego. Nie ma potrzeby przełączania się do bankowości internetowej.

Na wielości funkcji i zastosowań, nie ucierpiało doświadczenie klienta. Łatwe i bezpieczne logowanie, prezentowanie informacji przed zalogowaniem oraz płynne i wygodne działanie, wykorzystujące przyzwyczajenia nawigacyjne klientów i odpowiadające na ich oczekiwania, były głównymi celami przy projektowaniu aplikacji. Bankowość mobilna T-Mobile Usługi Bankowe została przygotowana od podstaw i niezależnie na każdy z systemów, a przez to jest w pełni zgodna z ich logiką i specyfiką nawigacji. W rezultacie aplikacja staje się integralną częścią systemu, w którym działa klient.




Aplikacja mobilna T-Mobile Usługi Bankowe oddaje w ręce klientów szereg udogodnień:
  • logowanie do konta za pomocą czytnika linii papilarnych lub gestem,
  • integracja z systemem płatności Blik,
  • dostęp do salda konta i trzech ostatnich transakcji od razu po doładowaniu,
  • widżety dla systemu Android i iOS,
  • automatyczne zapisywanie odbiorców transakcji i możliwość wykonania jej z różnych miejsc, np. z historii płatności lub listy kontaktów w telefonie,
  • wyszukiwarka i możliwość szybkiego zablokowania karty,
  • wniosek o kredyt dostępny za jednym kliknięciem,
  • możliwość ustawienia cyklicznego doładowania telefonu na kartę.

W przyszłości do listy funkcji dojdzie m.in. możliwość zamówienia karty debetowej i kredytowej, , rozkładanie na raty zakupów dokonanych kartą kredytową, natychmiastowa pożyczka z rachunku karty kredytowej, natychmiastowa pożyczka w procesie preweryfikacji oraz otwieranie kont oszczędnościowych i kont dodatkowych. T-Mobile Usługi Bankowe planuje też udostępnić klientom technologię HCE, pozwalającą na dokonywanie płatności bezstykowych telefonem.

Wprowadzeniu na rynek nowej wersji aplikacji mobilnej towarzyszy też specjalna oferta dla jej obecnych i przyszłych użytkowników. A w niej: lokata oprocentowana na 3%, Pożyczka bez odsetek - wyłącznie z prowizją za przyznanie, 5% cashback za zakupy przy wykorzystaniu BLIK. Klienci T-Mobile Usługi Bankowe, mogą też nawet za darmo otrzymać abonament bez limitów od T-Mobile albo internet mobilny. Wystarczy, że będą aktywnie korzystać z konta.

Nowa bankowość mobilna to nie jedyna nowość w T-Mobile Usługi Bankowe. Już wkrótce zostanie udostępniona zupełnie nowa bankowość internetowa. Jest zaprojektowana zgodnie z koncepcją Material Design i spójna z logiką aplikacji mobilnej.

Zobacz: Prezentację nowej aplikacji T-Mobile Usługi Bankowe

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile usługi bankowe

w sumie: 72
  • 0

    53.  2016-10-26 21:37:21

    50 Gdzie ta opłata, bo jakoś w cenniku jej nie widzę?

  • -1

    54.  2016-10-26 22:07:58

    Remington - jak się ukazało to już sam też potrafię znaleźć ;-)

  • 0

    55. ~tenbyk  2016-10-27 06:58:24  host: 91.232.140.205.ip.rudna-net.pl

    sprawdzilem aplikacje i super, w koncu moge się zalogować do tego shitu za pomocą touch id:)wyglad tez duzo lepszy niz ostatnio. oczywiscie fakt ze tekst sponsorowany pomijam ;)

  • 0

    56.  2016-10-27 07:07:56

    @50: gdzie info o tej oplacie? Jesli nawet to nie beda pierwsi - pierwszy byl BPH, potem Pekao , z obu ucieklem.

  • 0

    57. ~  2016-10-27 08:34:02  host: ip-84.38.160.65.resman.pl

    Zmiana dotychczasowego numeru telefonu komórkowego służącego do przesyłania smsKodów (dyspozycja złożona w placówce BZWBK) 25,00 zł

  • 0

    58.  2016-10-27 09:11:09

    apkę mam, przetestowałem, działa świetnie, to lata świetlne w stosunku do tego co było poprzednio! najfajniejsze, że aktywacja apki jest przez SMS i nie trzeba nic robić w bankowości internetowej. Fajnie jest z podpietymi pełnomocnictwami - teraz jasno i przejrzyście! dodatkowo jeśli ma się kilka rachunków to na 1 ekranie widać salda wszystkich i ich sumę.
    szkoda, że brak przelewów blik na telefon i logowania do apki przez odcisk palca. na razie ocena 5/5 !!!

  • -2

    59. ~panie Paolu  2016-10-27 09:49:22  host: 89-64-152-80.dynamic.chello.pl

    A co to je apke?

  • -1

    60.  2016-10-27 09:59:09

    Zmieniłem konto na BZWBK, bo mają wpłatomaty i płatności HCE (NFC). Do roboty panowie!

  • 0

    61. ~yataman  2016-10-27 12:02:05  host: 188.146.170.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Działa bez zarzutu, zgłębiam funkcje i na razie mi się podoba.

  • 0

    62.  2016-10-27 13:55:48

    Parę uwag nie ujętych w newsie, tak na szybko:
    1) BLIK ma tylko 3 podstawowe funkcje, tj. wypłaty z bankomatów, płatności w terminalach i płatności w Internecie
    2) Moneyback z BLIKa dolicza się do limitu całkowitego moneybacku (czyli zwrot jest w tej samej wysokości, nie wyższy czy dodatkowy, w przypadku konta Premium 25 zł przy sumarycznym wydatku 500+ ; ) zł kartą)
    3) Przy płatności BLIK są te same ograniczenia kodów MCC co przy podstawowym moneybacku, warto na to zwrócić uwagę.
    4) NIE MA ŻADNYCH ZMIAN W TOIP (ANI NIE SĄ ZAPOWIEDZIANE ANI PLANOWANE) DOTYCZĄCYCH KODÓW JEDNORAZOWYCH I RZEKOMYCH PŁATNOŚCI ZA NIE!

    @50 - NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD!

  • 0

    63. ~Piotrek  2016-10-27 15:56:36  host: public-gprs350512.centertel.pl

    @62 PLANET a co z lokatą mobilną na 3 % Jaki max jaki okres??

  • 0

    64. ~Mam tam konto tylko dlatego że  2016-10-27 16:51:30  host: ip-5-172-255-9.free.aero2.net.pl

    Mam tam konto tylko dlatego że mam konto walutowe - wszystko 0 zł bo nie mam karty do PLN tylko USD. Jak wprowadzą tylko jakieś opłaty - rezygnuję i szukam czegoś lepszego.

  • 0

    65.  2016-10-27 19:01:31

    Piotrek: zadzwoń do nich, nie mam zielonego pojęcia, sry.
    @64: karty do pewnego momentu też były bezpłatne, były newsy że będą płatne to założyłem i konto i kartę, 3 lata ekspiracji także luz w butach ; ) co do kont walutowych, nie jestem pewien, ale chyba jest parę sensownych ofert na rynku..

  • 0

    66.  2016-10-27 19:08:42

    Jeszcze co do newsa: HCE "nie wiedzą" kiedy będzie, więc obstawiam start usługi dla wszystkich w drugim kwartale przyszłego roku, tak na czuja z doświadczenia. Dobre info, bo choć dotychczasowe naklejki zbliżeniowe aktywowane przed migracją Sync > TMUB (wcześniej były bezpłatne) można dalej używać (też 3 lata ważności), włożyć pod etui telefonu, nakleić na niego, albo nosić np. w etui na klucze, tak HCE umożliwi płatności zbliżeniowe (prawie) wszędzie. BLIK jest jednak krokiem naprzód, bo trochę punktów go akceptuje, a i wypłata bez karty z bankomatów to świetna rzecz. Docelowo będzie można zrezygnować z naklejki, choć w pewnych kwestiach (np. noszona wraz z kluczami) jest niezastąpiona.

  • 0

    67.  2016-10-27 19:17:43

    @jedrek/28: nie wiem, gdzie mieszkasz, ale jak w większości przypadków jest chała, tak polecam z czystym sumieniem RMF Classic i z innej beczki AntyRadio i Eska Rock (choć dwie ostatnie poziom mają mieszany). Co do prasy w dużej mierze się zgadzam (niestety). Warto jednak czytać/oglądać media z obu stron barykady i wyrabiać sobie własne zdanie.

  • 0

    68.  2016-10-27 19:24:14

    @20/prz: nie mając karty możesz trzymać bezpłatne konto.

    @8/Andrzej24: Alior zarabia głównie na produktach kredytowych... Zresztą jak każdy bank, z tym że Alior ma "agresywną" politykę, stawiają głównie na to i udział ich dochodów z tytułu jest większy. Wystarczy spojrzeć na reklamy.. 90+% to reklamy produktów kredytowych ) Także dziwię się, że tylko jeden jest na starcie, a cała reszta ma nadejść.. Znając ich powinno być odwrotnie ; )

  • 0

    69. ~mnm  2016-10-27 22:45:13  host: user-94-254-179-43.play-internet.pl

    50@ Starannie przeszukałam taryfę obowiązującą od 30 listopada i kody do autoryzacji jak były za 0zł tak nadal są.Skądś ty to wziął tą jakoby opłatę?

  • 0

    70.  2016-10-27 22:58:58

    Doczytałem trochę, małe dodatkowe info: HCE jest planowane do wprowadzenia do końca tego roku. Trzymam ich za słowo ; ) Mowa jest też o "kolejnych funkcjonalnościach płatniczych".. może będzie to przelew BLIK P2P (telefon-telefon), ale otwarcie mówią o płatnościach MDES - w największym skrócie, są to płatności 'zbliżeniowe obsługiwane tokenowo' (nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce, można domyślać się że gdzieś w połączeniu otwartości płatności zbliżeniowych i autoryzacji kodem jak np. w BLIKu.. choć dla mnie wystarczy włączyć i potem wyłączyć NFC w telefonie, ale tu bezpieczeństwo ma pójść mocno do przodu) ; płatności te mają działać nie tylko korzystając z telefonów, ale także elektroniki noszonej (opasek/smartwatchy etc.), w przyszłości... ubrań i samochodów ; ) Te ostatnie wzmianki... ciekawe, ale raczej z gatunki straszne-ciekawe niż fajne-ciekawe, IMO. Ten nowy system stacjonarny ma wyglądać.. nieco mBankowo, można się zacząć bać ; ) Będąc pragmatykiem trochę mam obawy, ale zobaczymy jak ogarną. Ogólnie polecam spojrzeć na prezentację, jest np. na GOLu.

  • 0

    71. ~Bernabit  2016-10-28 17:19:20  host: 185.108.219.90

    @70: skad info, ze HCE do konca roku? Czytalem jakis artykul gdzie podali, ze luty.

  • 0

    72.  2016-10-29 09:37:20

    @up: news na gsmonline.pl, w ich własnej prezentacji. Ale bardzo możliwe, że będzie później. Ja stawiam pesymistycznie na początek II kwartału przyszłego roku ; )

Dodaj swoją opinię