Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile USA: ponad 100 mln osób w zasięgu HSPA+

T-Mobile USA: ponad 100 mln osób w zasięgu HSPA+

Q! 1 Września 2010 11:14

0 0

Amerykański T-Mobile poinformował, że w zasięgu jego sieci HSPA+ znajduje się już ponad 100 mln mieszkańców USA. Jednak firma zapowiada, że to nie koniec inwestycji w tym roku w tę technologię.

Oznacza to, że obecnie USA jest krajem, w którym największa liczba osób ma dostęp do tej technologii. Jednak jak zapowiada szef technologiczny firmy - Neville Ray - to jeszcze nie koniec inwestycji T-Mobile.

Wszystko dlatego, że jeszcze przed końcem 2010 roku pokrycie zasięgiem HSPA+ ma się podwoić. Dzięki temu na początku 2011 roku ponad 200 mln osób w USA ma mieć dostęp do przesyłu danych w technologii HSPA+ (do 42 Mb/s).




Wśród telefonów, które będą mogły obsłużyć takie prędkości, znajdują się T-Mobile G2, który już niedługo ma się znaleźć na tamtejszym rynku. Z taką prędkością ma też sobie poradzić myTouch 3G Slide.

Obydwa telefony będą mogły osiągnąć zaledwie połowę teoretycznej prędkości (21 Mb/s), jednak i tak przełoży się to na odczuwalny przez klientów wzrost prędkości przesyłu danych - zapowiada Ray.

Źródło tekstu: intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~mirekb  2010-09-01 12:07:24  host: hii230.internetdsl.tpnet.pl

    nich tmobile pl poda ile w pl jest osób w zasiegu i jaki zajmuje ta technologia obszar ;-)

  • 0

    2. ~  2010-09-01 12:33:29  host: t09-16.opera-mini.net

    cemy Tmobile (firma badz co badz niemiecka), bie robi takich inwestycji w Niemczech? Niemcy maja 80mln, mieliby 100% pokrycia... a tak znowu wkladanie w 4 litery amerykanom pieniedzy

  • -1

    3. ~  2010-09-01 12:48:38  host: 87-205-216-41.adsl.inetia.pl

    A co ta za inwestycja pokryć 2-3 metropolie? NY, LA, Seattle i mają 100milionów...

  • 0

    4. ~  2010-09-01 13:14:00  host: t10-05.opera-mini.net

    co za problem? Jesli tak metropolia rozciaga sie na 100km to juz to acyna byc problemem. Jak juz isc na latwizne, to lepiej w BRazyli, takie Sao Paolo ma pond 30mln, do tego favelas i z glowy.... ha ha

  • 0

    5.  2010-09-01 13:47:55

    U nas w Polsce wystarczyłoby stabilne 1mb ale w całym kraju i znacznie wieksze limity sciagnietych/wysłanych danych.

  • 0

    6.  2010-09-01 14:35:03

    @3 chyba nie wiesz ile ludzi mieszka w obszarach metropolitarnych USA... te 3 obszary ktore wymieniles to raptem 35mln mieszkancow. zeby miec 100mln musieliby pokryc 15 najwiekszych obszarow metropolitarnych w calych Stanach. a tak przy okazji to Seattle jest wlasnie 15 pod wzgledem wielkosci obszarem metropolitarnym w USA ;)

  • 0

    7. ~ala  2010-09-01 15:23:08  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    u nas to zasięg ściany z karton gipsu nie jest w stanie pokonać... no chyba że pod nadajnikiem...

  • 0

    8.  2010-09-01 18:40:24

    thonka - ale taka jest prawda! popatrz na ich mapy zasięgu! tylko w aglomeracjach mają zasięg tak naprawdę i na drogach. Gdyby nie partnerzy roamingowi, nie mialiby na większości obszaru zasięgu przecież. Zauważ, ze nie mówią o pokryciu terytorialnym...

  • 0

    9.  2010-09-01 23:03:32

    @8 bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawe, ze ich wlasny zasieg jest mizerny, jak z reszta zasieg AT&T, ale pisanie o 3 aglomeracjach jakoby bylo to 100mln osob to lekka przesada, gdy najwieksza ma ca. 19mln osob ;)

  • 0

    10. ~  2010-09-01 23:47:16  host: t18-06.opera-mini.net

    NC ma te 19mln ale nailu km2, ile masztow musza tam nastawic, by te wszystkie drewniane chatki objac zasiegiem....

  • 0

    11. ~lordhubaal@wp.pl  2010-09-14 08:35:23  host: ip186-76.ghnet.pl

    W Polsce korzystamy z HSPA i jest to wysoka częstotliwość co za tym idzie nadajniki rozstawiane są mniej więcej co 600 do 1000 metrów dlatego tak wolno się to rozwija. Siec HSPA+ w Polsce już powstaje i budują ją 2 firmy. Działa w częstotliowści 900 MHZ ale i tak żeby poryć duże miasta i sporo wsi potrzeba 3500 BTSów to przeliczcie to na stany ile tam tego potrzeba?

Dodaj swoją opinię