Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile też startuje z NFC

T-Mobile też startuje z NFC

WitekT 16 Października 2012 14:16

0 0

18. października T-Mobile startuje z ofertą NFC wraz z pięcioma bankami. Wczoraj podobną ofertę przedstawiło Orange.



Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że w ramach usług do telefonu będzie można "podłączyć" karty debetowe i kredytowe Polbanku, mBanku, Millennium, Citi Handlowego i Getin Banku.


Przypomnijmy, że 15. października podobną ofertę pokazał Orange, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości oraz felietonie pt. Proteza czynna w dni robocze od 8 do 16.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    22.  2012-10-16 14:51:12

    #18 i to będąc w pracy, robiąc kilka rzeczy na raz ;D

  • 0

    23.  2012-10-16 14:51:31

    Mila89: baaaaaardzoooo niedoszacowujesz NFC. NFC to nie tylko płatności, to także szybsze parowanie urządzeń, lojalnościówki...

  • -1

    24. ~mirekb  2012-10-16 14:55:55  host: apn-77-113-196-155.dynamic.gprs.plus.pl

    z pay pass korzystam od ponad roku.dla mnie gitara,z nfc nie skorzystam nigdy mimo ze posiadam konta w 2 bankach i kazdy mi powie ze wygoda itp..2 sprawa ze laczenie konta bankowego przez androida to juz dla mnie rzecz nie do przyjęcia.fon to do gadnia i opery a karty do placenia.za daleko to idzie i to nie w strone ktorej bym oczekiwal

  • 1

    25. ~wojciech  2012-10-16 15:07:33  host: 77-255-65-75.adsl.inetia.pl

    Pokażcie mi jak placicie paywave (nie paypass!) bezstykowo za ciut większe zakupy :P nie da się, trzeba normalnie uzyć karty i jej autoryzować (tak, wiem, kwestia limitów). Generalnie fajnie, że będe mógł używać telefonów do płacenia, jako bilet (w takim Jaworznie już od dawna są bezstykowe karty miejskie więc używanie do tego telefonu nie stanowiłoby problem), ale! Podejście do realizacji tego, tj uwiązywanie się do jednego czy drugiego pożalsiębobrze operatora, a do tego jeszcze konieczność podpisywania umów operator-bank, zamiast używać rozwiązań eliminujących ten problem jest nie dosyć że głupie, to jeszcze zniechęcające, bo wszystko sprowadza się do uwiązywania użytkownika do takiej a nie innej marki...

  • 0

    26. ~wojciech  2012-10-16 15:10:01  host: 77-255-65-75.adsl.inetia.pl

    oraz: mówienie, że telefon mam zawsze a portfel/karty nie to jest właśnie takie śmieszne generalizowanie i stwierdzanie, że całą populacja nie może bez telefonu żyć a ja na przykład czesto zostawiam telefon w domu a nie wyobrażam sobie wyjść bez portfela. Dodatkowo niespodzianka - są ludzie, którzy wciąż nie mają konta w banku, a są też inni którzy nawet je mają wolą iść do ściany płaczu a później płacić gotówką...

  • 0

    27. ~  2012-10-16 15:16:36  host: 188.146.20.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Oczywiscie mozna zyc bez telefonu tylko kto teraz telefonu nie ma? Telefon zawsze mamy przy sobie, olbrzymia wiekszosc populacji ma go zawsze przy

  • 0

    28. ~  2012-10-16 15:18:03  host: 188.146.20.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Sobie. Wiekszosc ludzi jak zapomni telefonu to czuje sie jak bez ręki

  • 0

    29.  2012-10-16 15:18:15

    @23 nie doszacowuje? to popatrz Witku od jakiego czasu jest juz paypass na kartach bankowych 3-4 lata? i ile rynku zagarnely? od tej liczby odejmij sobie liczbe ludzi ktorzy mimo iz takie karty maja to w dalszym ciagu tradycyjnie wpisuja kod pin poprostu wiele osob obawia sie tej formy platnosci(bez pinu) i tak naprawde z tej tej grupu wyodrebnij sobie jakas czesc ktora zamieni paypass na NFC(przynajmniej w perspektywie pierwszysch 2-3 lat) Generalnie mozna analizowac jeszcze dlugo bo wplyw na popularnosc NFC beda jeszcze mialy telefony(nie wszystkie maja NFC) itd Choc nikt nie wie tak naprawde co czas pokaze(wyobrazaliscie sobie 7 lat temu jak obecnie beda popularne telefony dotykowe? :) to sa moje odczucia na OBECNA chwile :)

  • 0

    30.  2012-10-16 15:19:15

    tak czy inaczej ja na obecna chwile bede stal przy tradycyjnym paypassie :)

  • 0

    31.  2012-10-16 15:22:16

    Mila89: mniej więcej połowa kart na rynku ma PayPass/PayWave. Ile należy odliczyć ludzi mających, a nie używających? Poproszę o podparcie odpowiedzi konkretnymi liczbami, a nie intuicją.

  • 0

    32. ~  2012-10-16 15:24:53  host: 94-40-196-11.tktelekom.pl

    Praktyczne zastosowanie NFC a nie jakies tam platnosci http://www.youtube.com/watch?v=9csVSfZaiGw od 11:30minuty

  • 0

    33. ~Andy  2012-10-16 15:25:04  host: 213.158.217.99.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kiedyś ludzie nie mogli uwierzyć że przyjmą się karty kredytowe. Kiedyś też było tyle krzyku o paypass że niby to takie niebezpieczne a teraz się przyjęło i nikomu jakoś nie przeszkadza. Mnie interesuje tylko taki szczegół: jeśli będę miał wgranych kilka kart kredytowych, skąd system będzie wiedział z której ściągnąć płatność?

  • 0

    34.  2012-10-16 15:39:26

    @31 tez jestem zdania, ze za wiele osob z tej funkcjonalnosci swojej karty nie korzysta... sam mam 2 karty z paypassem i ani razu nie korzystalem z platnosci bezstykowej... gdy raz chcialem w ten sposob zaplacic za piwo obslugujaca terminal kobieta niebardzo wiedziala co wcisnac... a niekorzystanie z NFC w kartach bierze sie stad, ze banki w Polsce daja dzisiaj albo karte z ta funkcjonalnoscia, albo zadna i to najczesciej bez mozliwosci wylaczenia tego sposobu platnosci... nie jest sztuka chwalic sie, ze dajmy na to 40% kart na rynku to karty z chipem RFID. to tak jak chwalenie sie przez operatorow, ze 60% sprzedazy to smartfony, a ile % ich uzytkownikow wykorzystuje funkcje inne niz dzwonienie i pisanie wiadomosci?

  • 0

    35. ~a  2012-10-16 16:58:57  host: ip-78-30-107-127.free.aero2.net.pl

    bardziej by mnie "jarało" zbliżeniowe ładowanie telefonu... odkładam na/przy płytkę/czujniku i się ładuje, a nie sępi o kable praktycznie 48h nie wytrzymując..

  • 0

    36. ~  2012-10-16 17:06:18  host: 178-37-99-93.adsl.inetia.pl

    Akurat te wymienione banki by mi pasowały - kilka kart, które używam, można by mieć w jednym telefonie, tyle że nie korzystam z różowej sieci.

  • 0

    37.  2012-10-16 17:08:33

    Czy za 20 lat dzieci na lekcjach historii będą się uczyć że to Orange jako pierwsze w naszym kraju wprowadziło NFC w 2012 roku? Sądzę że jednak nie, skąd więc taki szum nagle się zrobił (Orange/T-mobile) w tej sprawie?

  • 0

    38. ~  2012-10-16 18:09:20  host: 159-205-231-2.adsl.inetia.pl

    To T-Mobile mówiło od dawna że wprowadzi te płatności

  • 0

    39. ~Piotrek  2012-10-16 21:54:50  host: 178.181.171.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Karty zbliżeniowe w bankach są bo nie mamy wyboru przy NFC ten wybór mamy póki technoligia się nie upowszechni jak JAVA że jest w każdej komórce ciągle mamy wybór. Mnie irytuje parowanie operator-bank i jedna faktura - płać nam a zapewnimy Ci wszystko. WSolę mieć wybór kiedyś telefon od TP a internet z Netii teraz telefon w PLAY a internet w Plusie - bo taki zestaw mi odpowiada jest szybki niezawodny i tani - a nie jak wezmę Orange to muszę mbank a jak wezmę T to mam 5 banków do wyboru z czego nie ma PKO BP ani PKO SA który ma najwięcej oddziałów także w małych miastach

  • 0

    40. ~Bartosz  2012-10-17 06:45:33  host: 37.31.42.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    jak dla mnie to największą wadą jest limit 50zł który w dzisiejszych czasach jest zbyt niski - powinni podnieść min do 100 zł

  • 0

    41.  2012-10-17 08:50:19

    @40 to co dla ciebie jest wadą, może być też wadą dla złodziejów, a zaletą dla właścicieli telefonu. Wyobraź sobie, że masz na koncie kilkanaście tysięcy złotych i ktoś ci zwija telefon. Gdyby nie było takiego ograniczenia to wtedy zostałbyś bez niczego, a tak w najgorszym wypadku tracisz te 50zł. Chociaż pewnie będą z czasem dostępne aplikacje zabezpieczające telefon.

Dodaj swoją opinię