Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile przyjął w 3Q2016 ponad 80 tys. numerów stacjonarnych

T-Mobile przyjął w 3Q2016 ponad 80 tys. numerów stacjonarnych

LuiN 7 Listopada 2016 13:48

6 4

W III kwartale do T-Mobile przeniesiono ponad 80 tys. numerów stacjonarnych - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jest to największa liczba przyjęć spośród wszystkich operatorów w tym czasie.



W październiku UKE opublikował wyniki przenoszenia numerów w sieciach stacjonarnych w III kwartale 2016 roku. Z danych podanych przez urząd wynika, że T-Mobile nie tylko przyjął najwięcej nowych numerów stacjonarnych, a było ich ponad 80 tys., ale również liczba oddanych numerów nie zagroziła jego pozycji lidera wśród wszystkich operatorów.




Bilans na poziomie 64,4 tys. był również najwyższy w całym raporcie UKE dotyczącym telefonii stacjonarnej. Co warto dodać, sam T-Mobile miał tylko 1409 przyjęć i oddał 1721 numerów (bilans -312), a na rekordowy wynik zapracował przejęty przez operatora GTS Poland.

W III kwartale przeniesionych zostało łącznie 198 268 numerów telefonii stacjonarnej. Najwięcej numerów oddał Orange Polska (117,9 tys.), co po uwzględnieniu numerów przyjętych dało mu stratę 87,8 tys. numerów.

Źródło tekstu: T-Mobile, UKE, wł     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | telefonia stacjonarna | 3q2016 | uke

w sumie: 15
  • 1

    1. ~dsaf  2016-11-07 14:09:25  host: apn-95-41-89-44.dynamic.gprs.plus.pl

    Orange karta i nju znowu awaria?
    Interent w Pruszkowie cisza nie działa ani na LTE ani na Umts!! kuźwa co ztym łoryndz????????

  • 4

    2. ~TMobileSkasowałoRWK  2016-11-07 14:14:08  host: user-94-254-178-199.play-internet.pl

    Wersja skrócona:

    "sam t-mobile miał tylko 1409 przyjęć i oddał 1721 numerów (bilans -312)"

    "na rekordowy wynik zapracował przejęty przez operatora GTS Poland"

  • 0

    3.  2016-11-07 14:16:39

    z artykułu wynika, że TM świadczy usługi po drucie ;) Szczycą się operatory komórkowe tą swoją tzw. "stacjonarną" telefonią, ale nie widzę żadnej sensownej, przystępnej cenowo (jak ktoś ma to w cenie 1k zł i więcej) bramki UMTS (GSM odpada, bo gorsza jakość dźwięku) w ich ofercie, która będzie miała wyjście RJ-11 do którego sobie można zapiąć pozostałą (obecnie nieczynną) domową sieć drutową po orangutanie. Nie chodzi mi o (niektóre) routery internetowe LTE, które przypadkiem mają możliwość podpięcia telefony, tylko o dedykowaną małą "mydelniczkę", która tylko będzie przewidziana do ruchu głosowego i będzie mieć tylko jedno wyjście (bez sieci ethernet RJ-42) zachowujące się jak typowa analogowa linia miejska POTS. Mydelniczkę sobie stawiamy na parapecie okna gdzie najlepszy sygnał z bazy mamy i podpinamy do tego aparat stacjonarny. Komórka trzymana przy łbie, nawet w dużym mieście przy żelbetonowej konstrukcji bloku łapie często spadki sygnału do 1 kreski zasięgu jak się gdzieś schowamy za żelbetem i zasłonimy widok do stacji, która jest tylko 400m dalej.

  • 0

    4.  2016-11-07 14:18:16

    @1 jak to co robić? Rezygnować z dziadów, szkoda zdrowia na wieczną prowizorkę.

  • 1

    5. ~mnvk  2016-11-07 14:21:37  host: apn-46-76-254-129.dynamic.gprs.plus.pl

    Potwierdzam info o awarii orange od ok. godz. 14.00 Przasnysz - północne mazowsze

  • 0

    6. ~kredowy  2016-11-07 15:03:18  host: 78-11-53-66.static.ip.netia.com.pl

    wystarczy spojrzec na komentarze i od razu widac: tmobile od jakiegos czasu idzie w dobra stronę a orange standardowo- awaria za awarią. niech lepiej zrezygnują z bonusowego wyścigu o prepaidy i skupią się na klientach póki ich mają

  • 0

    7.  2016-11-07 15:15:16

    czy ktoś w ogole z was kojarzy kiedy byl ostatnio miesiąc bez awarii w orange? 2016 rok do udanych nie zalicza

  • 0

    8. ~za  2016-11-07 15:36:34  host: user-94-254-131-63.play-internet.pl

    http://tlp.is/afp

  • 0

    9.  2016-11-07 16:07:33

    @8 po drutach cytryny nie interesują mnie niby usługi TM, bo z ceną nie mają szans zejść niżej niż przepłacony francuz.

  • 2

    10.  2016-11-07 18:18:17

    T-mobile nie ma się czym chwalić to chwali się czym się da ;-)

  • 0

    11. ~m  2016-11-07 18:39:02  host: apn-31-0-68-63.dynamic.gprs.plus.pl

    dziwne ze az tak dużo.oferta p4 za 20zl no limit stacjo/kom + za dodatkową 10zl 100min miedzynarodowych do ue...tm sie chowa

  • 2

    12. ~pabloki  2016-11-07 19:12:07  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    a to nie jest tak że oni wygrali chyba dwa przetargi na obsługe administracji więc logiczne że administracja przeniosła numery do usługi stacjonarnej tmobile.

  • 0

    13. ~Pixel  2016-11-07 21:12:10  host: 31.179.210.54

    @LuiN: czy przypadkiem nie jest to pokłosie wygranego przetargu dla administracji rządowej?

  • 0

    14. ~tkubon  2016-11-07 21:55:54  host: user-94-254-243-67.play-internet.pl

    @3: Różnica w samych rozmowach po GSM (np. DCS 1800 Mhz) a UMTS jest praktycznie niesłyszalna. Warunkiem jest to, gdzie stoi bramka. Sam zastosowałem w jednym miejscu Sagem RL302 (do kupienia na ebayu, allegro za grosze). Świetnie się to urządzenie sprawdza jako kolejna linia w centrali (starej Slican). W środku jest karta Playa, bramka stoi w jednym miejscu, więc jakość jest ok. Cała instytucja dzwoni za 15 zł :)

  • 0

    15.  2016-11-07 23:11:52

    U mnie na słoikowym blokowisku jest to wyczuwalne. Zapewne jak ma się stację gdzieś poza przeludnionymi miejskimi blokowiskami to GSM przydziela więcej pasma na kanał rozmowy. Przełączając w słuchawce tryby GSM-UMTS słychać gołym uchem, że w UMTS jakość fonii jest lepsza. Jak rozumiem Sagem RL302 ma tylko samego GSM-a bez UMTS? Ile tam masz napięcia w stanie spoczynku na gnieździe RJ-11, 48V?

Dodaj swoją opinię