Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile: ponad 5 tys. aktywnych użytkowników MyWallet w 3 miesiące

T-Mobile: ponad 5 tys. aktywnych użytkowników MyWallet w 3 miesiące

sirmark 11 Marca 2013 14:39

2 7

Po niecałych trzech miesiącach od wprowadzenia usługi mobilnych płatności T-Mobile miała ponad 5 tys. aktywnych użytkowników. Po Polsce usługa mobilnych płatności będzie sukcesywnie wprowadzana w 5 innych państwach, w tym w Niemczech i Czechach.

Po trzech miesiącach działalności mamy w Polsce pięć tysięcy aktywnych użytkowników - to dobry wynik. Nasi polscy koledzy oczekują, że do końca tego roku będzie ich nawet 50 tys. I to jest ambitny cel- mówi Thomas Kiessling, dyrektor ds. produktu i innowacji Deutsche Telekom.

Polska jest pierwszym krajem, w którym Deutsche Telekom wprowadziło usługę płatności mobilnych. Zadecydowała o tym, m.in.,duża ilość terminali wyposażonych w NFC(ang. Near Field Communication). To technologia, w których urządzenia mobilne mogą komunikować się z terminalem za pomocą fal radiowych na małą odległość, około 4 centymetrów.

W Polsce penetracja NFC to nawet 80% punktów w największych miastach. Terminale NFC liczone są w setkach tysięcy. I to jest osiągnięcie - wyjaśnia Thomas Kiessling. Zaczęliśmy od Polski, bo tu w ciągu ostatniego roku, od Euro 2012, uzyskaliśmy znacząco duży portfel i zwiększyła się liczba punktów, gdzie można płacić zbliżeniowo.




Jak podkreśla, np. w Niemczech tylko kilka procent punktów oferuje taką płatność. Jednak to jeden z rynków, gzie usługa MyWallet pojawi się w następnej kolejności. W tym roku Deutsche Telekom chce wprowadzić ją jeszcze na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji.

Polscy klienci firmy w najbliższych miesiącach mogą się spodziewać kolejnych nowości, w tym smartfonów z systemem operacyjnym Mozilli. Na razie jednak Firefox OS nie będzie oferował usługi MyWallet.
Uruchomienie MyWallet to był bardzo trudny projekt. Byłoby niezwykle trudnym przedsięwzięciem zrobić to od początku na Firefoksie. Firefox musi najpierw uzyskać dojrzałość i wtedy będziemy pracować nad NFC. Wydaje się, ze 2014 rok to okres, w którym będzie można zaimplementować NFC w systemie najwcześniej - prognozuje Andrzej Gładki, kierownik Działu Zarządzania Produktami - Terminale w PTC.

Wyjaśnia, że największym problem w szybkim rozwijaniu tej usługi jest konieczność przystosowania telefonów na potrzeby płatności mobilnych.
Trzeba naprawdę głęboko modyfikować software tych urządzeń, co wymaga dużo czasu i wysiłku. Mamy już 8 urządzeń kompatybilnych, certyfikowanych i przygotowanych do naszej usługi. Ale z mojej perspektywy jest to największe wyzwanie. Wszystkie nowe telefony, zwłaszcza te najbardziej rozpoznawalne, będziemy chcieli jak najszybciej przygotować do pracy z NFC, płatnościami mobilnymi. Ale są pewne ograniczenia czasowe, nie dzieje się to z automatu, choć pewnie w przyszłości tak będzie - wyjaśnia Andrzej Gładki.

Usługa MyWallet oparta o technologię NFC działa w T-Mobile od końca października. Korzystać z niej mogą m.in. klienci Raiffeisen Polbanku, mBanku, Getin i Noble Banku.

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: mywallet | nfc | t-mobile

w sumie: 16
  • 1

    1.  2013-03-11 14:51:13

    PL w czołówce, to dobrze ;)

  • 2

    2. ~Michalm  2013-03-11 14:54:57  host: 77-255-32-185.adsl.inetia.pl

    Trochę więcej telefonów z NFC w abonamentach do 70zł to i chętnych do testowania będzie więcej

  • -3

    3.  2013-03-11 14:58:30

    Ja właśnie zastanawiam się nad przejściem z Play to T-Mobile by móc korzystać z MyWallet. Tylko słyszałem, że telefon musi być brandowany z T-Mobile, bez roota, odpowiednia wersja softu, nieraz wcale nie najnowsza no i aktywna transmisja danych. Ktoś używa? Jak to wygląda w praktyce?

  • 1

    4. ~haha  2013-03-11 15:07:22  host: 89-70-122-75.dynamic.chello.pl

    emajzing :D wstyd podawac takie dane :D na co ? po co ? ZA DROGIE !

  • 0

    5. ~mirekb  2013-03-11 15:09:18  host: apn-37-109-150-118.dynamic.lte.plus.pl

    czy to takie dobre rozwiązanie?lubie karty-silą rzeczy nie przepadam za gotówką ale jak slysze android,nfc itp to jednak mam mieszane uczucia.ciekawe jak tm rozpatruje reklamacje gdy ktos juz padnie ofiarą przestepstwa i czy to tm czy bank jest za to odpowiedzialny

  • 1

    6. ~Bartosz  2013-03-11 15:35:05  host: 213.192.65.162

    co z tego skoro ,żadne z urządzeń BB nie może być wykorzystane do tego celu - lipa !!!!!!

  • 0

    8. ~BartekGib  2013-03-11 17:00:23  host: ip-78-30-95-240.free.aero2.net.pl

    """""" T-Mobile: ponad 5 tys. aktywnych użytkowników MÓJ-WALEC w 3 miesiące !!! """"""

  • 0

    9. ~anonimus  2013-03-11 17:03:43  host: 178-37-104-124.adsl.inetia.pl

    Mają racje że 5 tys to sukces. Dobrze że tylko tyle. Reszta nie jest w ciemię bita i nie będą ryzykować. Nie ma jak gotówka. Bezpieczna i pewna. A nie płatności telefonami czy kartami. Poczekajcie jak tylko zaczną się przechytywania danych z telefonów. Żadne zabezpieczenia się zdadzą. Albo jakiego wirus się złapie. I konto będzie czyste. Ja się nie dam namierzyć. Nie będą mnie inwiligować. Jeszcze się z tego T-Mobile szybko wycofa ! Ps wystarczy że bedzie ktoś stał w kolejce i będzie płacił telefonem, a będzie miał np włączonego Bluetootha i już będzie można wejść w jego telefon i namieszać. Nie wspomne o innych sposobach. Myślicie że sie przed tym zabezpieczycie ? To jesteście w błedzie !!

  • -1

    10. ~iffot  2013-03-11 17:17:47  host: 178.183.216.203.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    anonimus chyba nie wiesz co piszesz, jeszcze raz przeczytaj na czym polega ta usługa. A kasy ci nie zaj....ią iu nie trzeba wirusa

  • 1

    11.  2013-03-11 17:32:26

    a ja jednak na razie wolę normalne płacenie kartą zbliżeniową. P.S. Premium konto rządzi :)

  • 0

    12. ~  2013-03-11 18:49:07  host: v60-11.opera-mini.net

    no i co z tego,że T ma ileś tam klientów usługi Mój Walet karciany ? nic mnie to nie obchodzi,jak chcę płacić elektronicznie to kartą bankową,a sieć komórkowa jest do dzwonienia,sms,netu,a nie do płacenia,obejdzie mnie wiadomość tylu T obniża stawki do PLAY jak to dawno zrobił Plus.

  • 0

    15. ~  2013-03-11 20:12:50  host: ip-37-209-130-223.free.aero2.net.pl

    bardzo mierniutki wynik. na 16 mln i najwieksza siec w polsce - to naprawde fatalne dane. Nie ma sie czym chwalic. Nie wiem ze ministrerstwo propagandy ( agencja PR ) przepuscila taka niedorzeczna wiadomosc.

  • 0

    16. ~  2013-03-12 00:28:25  host: v11-10.opera-mini.net

    wolę wiedzieć kiedy T obniży stawkę do PLAY tak jak zrobił to Plus,wolę wiedzieć kiedy wreszcie zbudują T i O ten NetWorks bo póki co działa to gorzej od Aero2 i na mniejszym obszarze,to są rzeczy które mnie interesują w komórkach,a po kartę bankomatową czy kredytową to do banku,a nie do T i to jest też powód,że ludzie którzy płacą kartami bankowymi jeśli nie chcą dublować to nie będą korzystali z Mój Wałek.

  • 0

    17. ~fordzik  2013-03-12 09:47:14  host: v54-09.opera-mini.net

    Mając Nokię c5-02 i konto w BZ WBK nie mogę korzystać z tej usługi mając telefon w Heyah ?

  • 0

    18.  2013-03-12 20:05:38

    Dopóki do skorzystania z MyWallet będę musiał zrezygnować a Tandemu, to dziękuję - postoję. Ta druga usługa jest 138x bardziej atrakcyjna dla mnie.

  • 0

    19.  2013-03-12 20:06:13

    fordzik - nie, tylko w postpeidach działa

Dodaj swoją opinię