Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile Polska o wynikach aukcji

T-Mobile Polska o wynikach aukcji

orson_dzi 19 Października 2015 11:33

7 1

T-Mobile skomentowało wyniki aukcji LTE. Firma czeka na decyzje innych operatorów związane z odebraniem bloków i wniesieniem za nie opłaty, ale deklaruje chęć odebrania wylicytowanych częstotliwości.



Poniżej pełna treść oświadczenia T-Mobile:




Zrealizowaliśmy zakładane cele. Pozyskane zasoby częstotliwości 800 MHz w połączeniu z tymi z zakresu 2600 MHz oraz działającą już siecią LTE1800 pozwolą T-Mobile Polska umocnić się na pozycji operatora najlepszej sieci w Polsce. To jednak jeszcze nie koniec procesu i czekamy na decyzje innych operatorów związane z odebraniem wylicytowanych bloków oraz wniesieniem za nie opłat. Mamy nadzieję, że UKE szybko i sprawnie przeprowadzi proces rezerwacyjny i wydawania pozwoleń radiowych.

Oczywiście, zamierzamy złożyć wnioski o wylicytowane częstotliwości, by jak najszybciej udostępnić polskim klientom możliwość korzystania z szybkiej transmisji danych, szczególnie w obszarach nieobjętych do tej pory zasięgiem sieci LTE. Nie wykluczamy możliwości współpracy z innymi operatorami przy budowie sieci LTE 800 MHz.

Mamy nadzieję, że regulator wyciągnie wnioski z przebiegu postępowania aukcyjnego - z pewnością jego kształt nie powinien stać się wzorem na przyszłość. Wysokie ceny pasma 800 MHz stanowią poważne obciążenie dla operatorów, którzy teraz muszą przeznaczyć znaczne środki finansowe na budowę infrastruktury. Analizujemy cały czas przebieg aukcji z uwagi na przyjęte budzące wątpliwości rozwiązania prawne. W zależności od wyników tej analizy oraz dalszego przebiegu czynności w procesie rezerwacyjnym zastrzegamy możliwość podjęcia niezbędnych kroków prawnych.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: aukcja lte | t-mobile

w sumie: 21
  • -3

    2. ~  2015-10-19 11:48:34  host: 188.146.132.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Współpracy z innymi? Zaraz pewnie hiena P4 będzie pukac i błagać o udostępnienie w ramach roamingu bo marketingowe teraz są w najgorszej pozycji

  • 2

    3.  2015-10-19 11:50:23

    @1: Jeśli rząd ustalił głupie zasady aukcji, a potem zmieniał je w trakcie to czego możesz oczekiwać? Jak dla mnie sprawa do wygrania przed każdym sądem.

  • 1

    4.  2015-10-19 12:26:59

    @3
    Jak to Niemcy mowia, na morzu i w sadzie wszystko w rekach Boga...

  • 3

    5. ~bbbb  2015-10-19 12:39:11  host: 193.201.36.42

    @2 - dlaczego or razu hiena? Przecież to normalne komercyjne umowy. Operatorzy, którzy udostępniają swoją infrastrukturę biorą za to ciężkie pieniądze.

  • 3

    6.  2015-10-19 13:19:37

    @2
    a Orange płacący za działanie na LTE T-mobile to też hiena?

  • 3

    7. ~  2015-10-19 13:21:29  host: aabh127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5, gimbpokemonom tego nie tłumacz. Play płaci za każdą minute, SMS, megabajt swojemu partnerowi roamingowemu. Dlatego tak ochoczo przerzuca na swoją sieć, nawet po mimo szczątkowego zasięgu.

  • -3

    8. ~  2015-10-19 13:25:37  host: 188.146.132.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @6 Orange i Tm to współpraca. Wspólne LTE 1800 gdzie dwa bloki to TM i jeden Orange. Do tego wspólny U900. A co Play udostępnia N!? Wielkie zero. N! ma tylko pasożytów z P4 na swoich zasobach za śmieszne ok 100 mln rocznie :-) Gdyby Play dzielił jakieś zasoby z N! nie byłby wtedy hiena :-)

  • 3

    9. ~  2015-10-19 13:30:38  host: aabh127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8, rozumiem jak złamiesz rękę to idziesz do lekarza ze swoim gipsem i słoikiem wody? Lekarz udostępnia bandaż i jest OK. W przeciwnym razie jesteś pasożytem i hieną. Wsiadając do autobusu również idziesz z łożyskiem do kierowcy, a idąc na ryneczek po ziemniaki zawijasz do kieszeni "dwójeczkę" którą postawiłeś podczas pisania tak bzdurnych wypocin? I nie 100, a są to okolice 200 baniek. A teraz sio na przyrę, bo przerwa się kończy i sprawdzian!

  • 2

    10.  2015-10-19 13:36:07

    @8
    nie dwa wspólne bloki T-mobile i jeden Orange, tylko 2,5 bloku (12,5MHz) to T-mobile i jedynie pół bloku(2,5MHz) to Orange. T-mobile daje 5 razy więcej pasma.

  • -4

    11. ~  2015-10-19 14:02:04  host: 188.146.132.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @8 No tak, społeczeństwo. U lekarza masz za "darmo" bo NFZ opłacony jest z naszych podatków. Nie ma nic za darmo tylko Polacy myślą że jak zaglosuja na Po lub PiS to państwo da ;-) Pewnie ze da ale najpierw innemu zabierze. Podobnie jest z ludźmi z P4. Mieć abonament za złotówke i mieć dostęp do wszystkiego. To co P4 płaci to są grosze w porównaniu do wydatków na infrastrukturę. P4 zrobił swoje a teraz niech znika. Inne sieci mają teraz szansę zdeptac P4 tak jak P4 deptalo innych obniżając ceny do absurdalnie niskich kwot na czym tracą więksi (zwolnienia ludzi) bo gdzieś koszty trzeba ciąć. A teraz dzięki P4 który zanizyl ceny oraz nieudolność rządu będziemy mieli podwyżki bo za darmo nikt LTE 800 nie wybuduje nie wspominając że muszą zapłacić

  • -1

    12. ~  2015-10-19 14:02:22  host: 188.146.132.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To było do @9

  • -2

    13.  2015-10-19 14:50:06

    @7 widzę to ochocze przerzucanie ale w drugą stronę....
    Jestem w zasięgu TRZECH stacji bazowych Play, wszystkie mieszczą się w promieniu 200m ode mnie. Dwie z tych stacji bazowych widać z okna - zasięg optyczny. Jednak Play tak kosmicznie skonfigurował roaming krajowy, że telefon 2G usilnie jest przerzucany na T-mobile. Można sobie ręcznie po kilka razy przerzucać słuchawkę na sieć macierzystą Play, a za pół godziny widać że znowu przewaliło słuchawkę na T-mobile (leży sobie w domu na półce, zasięg Play Full) Dziękuję za takie pseudokonfiguracje.
    W ogóle by mnie to nie wzruszało gdyby jakość transmisji po T-mobile dla słuchawek Play była taka sama jak na sieci macierzystej play.
    Niestety gdy słuchawka Play-owa wisi na bazie T-mobile to jakość połączenia z reguły jest beznadziejna, robi się echo i wycina czasem kilka wyrazów ze zdania. Rozumiem przerzucanie będąc na granicy zasięgu, np. zadupie, do stacji play 3km, a 300m obok stacja T-mobile to nich sobie przerzuca. A tu w mieście wszystkie stacje Play i T-Mobile praktycznie w podobnej odległości, Play zamyka budzik zasięgu, a usilnie ciągle słuchawkę 2G wrzuca na T-mobile.
    Słuchawka 3G wisi ciągle grzecznie na sieci macierzystej bez cyrków ciągłego przerzucania od bazy do bazy. Czyżby play tak drastycznie obciął blok 2G 1800MHz na cele LTE, że musi wywalać ruch 2G do T-mobile? T-mobile może obsłużyć swoich i dopięte do nich play, a play nie umie tylko swoich słuchawek na swojej sieci obsłużyć? Wygląda mi to na jakąś gimbazową pseudokonfigurację styku obu sieci i priorytetów ruchu.

  • -1

    14.  2015-10-19 16:51:16

    @13 Wg Twojego i temu podobnych opisów, bycie w Play rysuje się niczym wielka przygoda z gwałtownymi zwrotami akcji.

  • 4

    15. ~  2015-10-19 17:52:17  host: aabh127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11, ojj misiu misiu musisz zacząć się leczyć. GWARANTUJE, że T-Mobile zarabia na Play. Widzisz, koszt wybudowania autostrad w Austrii to kilkadziesiąt jak może i kilkaset miliardów Euro, a ja jadąc na wakacje za 10 dniową winietę płacę 8,70 Euro. Pewnie dla takiej małomiasteczkowej ciemnoty jestem hieną i pasożytem. Play płaci swojemu partnerowi roamingowemu adekwatnie do zużycia. Widzę, że używasz internetu mobilnego. Dlaczego korzystasz z sieci T-Mobile? Dlaczego jesteś taką gimbohieną z pasożytem w przewodzie pokarmowym? Dlaczego nie wystartowałeś w aukcji? Podczas podpisywania umowy z siecią tak mało wniosłeś? Te "twoje" kilkadziesiąt złotych miesięcznie jest niewspółmierne do nakładów na infrastrukturę...

    Ale rozumiem, że według "ciebie" Play siłą (pewnie porwali prezesa T-Mobile) wymógł umowę roamingową na T-Mobile? ;) Oj leczyć się leczyć...

  • -5

    16. ~  2015-10-19 17:58:33  host: 89-69-208-98.dynamic.chello.pl

    @15 Oj misiu misiu. Dorosnij a potem porozmawiamy. Widać że w biznesie jesteś na poziomie brodzika. Co mają autostrady do telekomunikacji? To dwie różne bajki budowania używania i remontowania

  • 1

    17. ~do@11  2015-10-19 18:29:30  host: aaur94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do @11 Przestań gadać o zwolnieniach ludzi . Od kilku lat współpracuję z międzynarodową korporacją i mają wywalone na zwolnienia , ile by nie zarobili i ile by nie zaoszczędzili to dla nich zawsze są cięcia i pie... ,że drogo i chcą taniej . Od ... lat nie podniosłem ceny a dolar euro poszło w górę , termin płatności prawie dwa miesiące a oni chcą taniej chcą negocjować ceny), czytaj więcej zarobić . Czy pley by obniżył ceny czy nie miało by to dla operatorów większego znaczenia przy zwolnieniach , bo korporacje zawsze chcą zarobić więcej i więcej ale pracownikom niskiego szczebla to już nie łaska dorzucić . Jak mieli wysokie ceny to na kol center zapewne też nie zarabiali po ... pieniędzy , śmiem twierdzić ,że przez kilka lat nie wiele się zmieniło . Polakom płacą tyle żeby nie umarli z głodu , ale nie tyle aby mgli spokojnie żyć . Dziękuję

  • -4

    18.  2015-10-19 18:52:13

    @17 Ale czytam bzdury aż oczy bolą. Gdy koniuktura jest dobra i firma się rozwija oraz zarabia - zatrudniają nowych pracowników. Gdy jest stagnacja, spada sprzedaż czytaj dochód - pierwsza rzecz to cięcie kosztów, druga zaraz za nimi - zwolnienia. Masz całkowity brak wiedzy z zasad biznesu. A dlaczego Polakom płacą mniej? Rząd w każdym kraju jest od tego aby firmy miały dobrze i nie robiły im pętli na szyi. A u Nas co jest? Ciągle brakuje, ciągły wzrost kosztów pracy itp. Wzrasta dziura budżetowa bo Ci tam w sejmie tylko kradną. Paliwo drogie? Tak, drogie bo znaczna część to podatki, które miały iść na budowę dróg a nie idą. Idą do kieszeni złodziei, którzy siedzą w rządzie. Itd Jedna z partii krzyczy, że da na dziecko 500zł. Pewnie da ale najpierw od kogoś musi to zabrać. Gdyby w Polsce było referendum o to, że każdy Polak dostanie 1000zl więcej to frekwencja byłaby 101% :) A najwięcej krzyczą Ci że mało zarabiają, co zamiast się uczyć to rzucali kamieniami w szkołę. Te szkoły za darmo, te zniżki na leki, te składki ZUS itd itp....to są nasze pieniądze nie Państwa, które najpierw nam zabierają. Więc nie piernicz, że pracodawca taki a siaki. Każdy musi się dostosować do tego systemu, a raczej burdelu który w Polsce mamy. Jak będziesz miał firmę i ludzi zatrudnionych pod sobą będziesz inaczej śpiewał. Ale skąd Ty to możesz wiedzieć!?

  • 0

    19. ~spokojny  2015-10-20 10:50:14  host: 178235133069.stronieslaskie.vectranet.pl

    "Najlepsza sieć w Polsce"
    Uhahaha

  • 1

    20. ~do@18  2015-10-20 23:59:46  host: doq102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do@18 Nie obraź się ale od kilku lat prowadzę firmę i miesięcznie podatku dochodowego płace więcej niż kiedyś zarabiałem brutto a zarabiałem nieźle więc wiem o czym piszę . Kilka lat temu miałem na umowach zlecenie(akurat tylko sobie dorabiali będąc na etacie gdzie indziej) około 20osób i mieli dniówki kilka stówek do ręki z papierem nie na dziko . ... Gdy koniunktura jest dobra korpo. pier... koszty nikt nie mracze ,że jest drogo . Jak spadają zyski a super analitycy jak zawsze wróżą z fusuf bo miała być zwyżka to najszybciej upier... ludziom na dole , a ci co zostaną zrobią za tamtych . Po miesiącu oklaski , da się da się i znowu wykresik w górę , następnego pracownika kop w dupe i wykresik ... do tego negocjacja terminów płatności z dostawcami z których i tak się nie wywiązują bo są wkoło opóźnienia . Jeszcze lepszy myk daj w tzw . komis , zafakturujesz jak zejdzie ze stanu(klient płaci gotówką) ale nie z terminem þłatności 21 dni tylko dłużej . Jak Chcesz porównywać tych co mało zarabiają - w tym wypadku najczęściej osoby pracujące fizycznie, jedź na taśmę montażową np. do fabryk w Polsce i we Włoszech i porównaj wydajność ludzi na tych samych stanowiskach , we Włoszech czasem "bujają" się tylko tak aby nie usnąć . ... A jak już ci dyrektorzy są tak zatroskani o zyski i tną koszty to bym zaczął od siebie bo BMW lub Merc też kosztuje a wysoki model fiata czy renówki też by wystarczył (mi gól nie skacze) .

  • 0

    21.  2015-10-21 15:43:07

    @11 hehe trochę prawdy o P4 poszło i już komentarz zminusowany, przypadek? :P Play przespał, teraz będzie cały czas na roamingu jechał, jeśli by się T-M/Orange/Plus nie zgodzili na roaming, to Play upada :) ale tak się nie stanie bo Play jest przecież nowy na rynku i trzeba dać mu fory :)

Dodaj swoją opinię