Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile nowym sponsorem Ekstraklasy?

T-Mobile nowym sponsorem Ekstraklasy?

LuiN 18 Lipca 2011 17:14

0 0

20. lipca odbędzie się konferencja prasowa spółki Ekstraklasa, podczas której ogłoszony zostanie Sponsor Tytularny rozgrywek Ekstraklasy. Prawdopodobnie zostanie nim T-Mobile.

T-Mobile jest już sponsorem tytularnym austriackiej Bundesligi, a w ramach umowy sponsorskiej z 2009 roku, jest też głównym sponsorem Bayernu Monachium, któremu co roku wypłaca 25 mln euro. Prasa sportowa od pewnego czasu donosi o trwających rozmowach Andrzeja Rusko, prezesa Ekstraklasy z T-Mobile.




Plotki te wydaje się potwierdzać fakt, że biuro prasowe Ekstraklasy rozesłało zaproszenia na konferencję do redakcji serwisów telekomunikacyjnych. Wszelkie wątpliwości rozwiane zostaną 20. lipca o godzinie 12:00 w Centrum Olimpijskim PKOI w Warszawie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 1

    30. ~Lutek  2011-07-18 20:50:58  host: public1095.xdsl.centertel.pl

    To zależy, kto do jakich numerów dzwoni. Ja np. mam prawie wszystkich w Erze, tj. teraz w T-Mobile. Dla nas to bardzo opłacalne. A jak ktoś jeszcze ma rodzinę w Niemczech lub Holandii to T-Mobile będzie najlepszym pomysłem.

  • 1

    31. ~marek  2011-07-18 21:05:23  host: 77-254-52-137.adsl.inetia.pl

    @28 pewnie, że chodzi o reklamę. To chyba oczywiste bo na tym polega jakikolwiek sponsoring. To korzyść wzajemna dla podmiotów transakcji.

  • 1

    32. ~i tyle  2011-07-18 21:36:14  host: afha254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @32 co byś chciał obniżyć. Policz sobie ile kosztuje nawet minimalna obnizka a ile taki sponsoring. Koszt roczny sponsoringu to pewnie około 1 zł na klienta...

  • 0

    33.  2011-07-18 22:25:18

    No i mi np. tej złotówki żal na bandę patałachów zwanych polską ekstraklasą ;)

  • 0

    34.  2011-07-18 22:41:07

    Może by w końcu T-mobile zrobiło jakąś akcję promocyjną z prawdziwego zdarzenia, bo baniek mam już dość. A teraz jeszcze dojdzie sponsoring! Może by dali coś, z czego rzeczywiście można skorzystać, bo np. w porównaniu z kodami Orange to nie dali nic klientowi. A ich konkursy - obecnie chyba jeszcze jest na FB ten konkurs, co można wygrać smycz i koc - jeden taki ekstra zestaw na tydzień! Dziadostwo.

  • 0

    35. ~  2011-07-18 22:53:39  host: p16-04.opera-mini.net

    Przecież mi zarabiają na reklamie w sporcie. Orange będzie się promować mocno na euro i dlatego T prawdopodobnie przejmie ekstraklasę piłkarską a plus ma siatkówke więc podział ról jest ustalony.

  • 0

    36. ~  2011-07-18 22:54:20  host: p16-04.opera-mini.net

    *oni zarabiają

  • 0

    37. ~i tyle  2011-07-18 23:34:16  host: afha254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ekstraklasa to kolejna tego typu umowa TM na świecie. Ma to swoja logikę: 1) reklama marki, 2) możliwość budowania wokół programu ofert. Wydaje się oczywistym, ze czesc budżetów reklamowych zostanie przeniesione na reklamy wirenkowe jako sponsora. NIe bez znaczenia jest tez pokazywanie logo w transmisjach ze spotkań, newsach w tv i gazetach. Ciekawe jaki procent kwoty nakładów zwraca się właśnie przez taką powiedzmy darmową reklamę

  • 0

    38. ~K  2011-07-19 00:11:14  host: horiz0n.neozdrada.pl

    @21 ~vonski: a czy t-mobile jest spolka skarbu panstwa? wydaja swoje pieniadze na co chca, to prywatna firma. ciesz sie ze w ogole chca sponsorowac jakas dyscypline.

  • -1

    40.  2011-07-19 07:14:56

    T-mobile to wysoka jakość usług??? Dobry żart! :D Jakoś ciągle mają wpadki w odróżnieniu od tak szkalowanego Playa.Niemcy też mają marny BOK.Sprawdzone! ;)

  • 1

    42. ~  2011-07-19 08:04:31  host: z26-13.opera-mini.net

    @40 wez nie rob sobie jaj z porownywaniem BOK TM do badziewnej obslugi Play...

  • 0

    44. ~...  2011-07-19 09:15:38  host: 188.147.159.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nie dość że mam teraz głupawy host, to jeszcze będę "musiał" dokładać do najgorszej ekstraklasy w Europie. Nie fajnie.

  • 1

    46.  2011-07-19 09:32:48

    T-mobile nie tylko w Polsce sponsoruje ligę więc nie ma co się burzyć, ja tam nie mam nic przeciwko i mam nadzieje, że nowy sponsor tytularny da pozytywny bodziec dla polskiej piłki.

  • 0

    49. ~fanfutbolu  2011-07-19 10:05:03  host: 87-205-192-133.adsl.inetia.pl

    Widzę, że pewnie Ci sami ludzie co wcześniej narzekali na brak kasy dla Ekstraklasy (czuję, że rymuję) teraz złorzeczą na potencjalnego nowego sponsora. A to, że Niemcy, a to, że T-Mobile chodzi tylko o promocje własnego brandu a to, że kasy za mało dają itp itd. Jednak nie widzicie jednego: jest to szansa dla naszego futbolu by wreszcie odbił się od dna. Oczywiście jest to również działanie marketingowe T-Mobile ale też przez ten miesiąc bytowania na naszym rynku jak dotychczas pokazali oni, że inwestują i promują tylko same wartościowe inicjatywy (festiwale kulturalne 'Nowe Horyzonty', 'Off Festiwal', akcja T-Mobile Trendy promująca polskich niezależnych artystów). Uważam, że nasza Ekstraklasa zasługuje w końcu na wartościowego sponsora, który samą swoją marką jest w stanie ją wypromować na zachodzie. Wystarczy spojrzeć na to jak od kilku lat inwestują w Bayern czy austriacką Bundesligę. Teraz tylko fajna kampania reklamująca Ekstraklasę (jak np te wspomniane przez Was pamiętne reklamy Ery z Bońkiem)i powinno pójść z 'kopyta' do przodu. Jest to również idealny okres na zmiany w Ekstraklasie...Euro 2012 zbliża się wielkimi krokami. Ja jestem jak najbardziej za i wydaje mi się, że powinno coś w końcu drgnąć.

  • 0

    50.  2011-07-19 10:24:54

    #38~K: wiem, że są prywatną firmą i wydają na co chcą, wcale tego nie neguję. Ale skoro ja jako klient nabijam im zyski, to moją decyzją jest zrezygnować z ich usług, bo nie chcę być klientem firmy, która sponsoruje bagno zwane "polską piłką nożną". Teraz już jasne?

  • 0

    51.  2011-07-19 11:57:56

    @ vonski A może właśnie chodzi o to byśmy wreszcie przestali postrzegać polską ligową piłkę jako bagno. Może operator, z którego usług korzysta nie chce promować swoją markę poprzez sponsoring nad ligą, która jest brudna, skorumpowana etc i chce zmienić jej wizerunek poprzez wykładanie na jej cel kasy i działania marketingowe, które pewnie już wkrótce zostaną podjęte. ja bym na twoim miejscu jako klient T-Mobile nie odchodził z takich powodów. Zyski nabijasz pewnie też bankowi, który przechowuje Ci kasę i pewnie nie masz wpływu na to czyja twarz jego reklamuje bądź jakie działania on sponsoruje a pomimo to nadal twoje pieniądze przelewane są na jego konto. Pozdrawiam

  • -1

    52. ~  2011-07-19 11:59:31  host: z20-07.opera-mini.net

    Śmieszy mnie kiedy na polska piłkę psioczą ludzie nie mający o piłce pojęcia. Tak samo Wy nic sobą nie reprezentujecie w porównaniu z innymi.

  • 0

    54. ~...  2011-07-19 14:05:33  host: 188.146.245.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @52 A powiedz co Ty możesz wiedzieć o statystycznym użytkowniku tego portalu? Powiem Ci- nic. 99,9% nie zobaczysz nawet nigdy na oczy. Jak dla mnie jesteś zwykłym ignorantem, któremu nie podobają się cudze opinie a jedyne co potrafisz to bezpodstawne obrażanie ludzi, których nie znasz i w zdecydowanej większości nigdy nie poznasz.

  • 0

    55. ~Fryt  2011-07-20 21:00:24  host: 89-75-71-208.dynamic.chello.pl

    No i jest 20 lipca, i co?

  • 0

    56.  2011-07-23 22:09:38

    @55, i T-Mobile Ekstraklasa jest faktem ;)

Dodaj swoją opinię