Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile: Można bezkarnie zerwać umowę dla firm

T-Mobile: Można bezkarnie zerwać umowę dla firm

LuiN 21 Marca 2017 07:53

17 5

boguslaw linda filmweb

Sieć T-Mobile zmienia warunki świadczenia umów w planach dla firm, dając tym samym klientom możliwość rozwiązania umowy bez naliczania kary.

Zmiany dotyczą planów taryfowych Jump profirma, z których znikają usługi: Nielimitowany Roaming T-Mobile, Travel & Surf w Międzynarodowej Strefie T-Mobile, Travel & Surf UE Abonament - 1 GB oraz Travel & Surf UE Abonament - 4 GB. Zamiast powyższych klienci otrzymują pakiet Minuty i SMS w UE - 500 oraz Travel & Surf UE Abonament - 500 MB (Jump profirma XL), a w Jump profirma XL specjalna oraz Jump profirma XLL dochodzi jeszcze usługa Roaming UE przychodzące - bez limitu.

Jako że powyższe modyfikacje zmieniają dotychczasowe plany na mniej korzystne, a sieć T-Mobile wprowadza je z własnej woli, a nie w wyniku zmiany w prawie, klientom przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez naliczenia kary.




Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian t.j. do 21 kwietnia 2017 roku. Zmiana dotyczy wyłącznie umów (w tym aneksów), co do których abonent otrzymał pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną informację o zmianie.

Analogiczne informacje zostały wcześniej wysłane do abonentów planów Jump proFirma XL i Jump proFirma XXL. W ich przypadku 17 marca nastąpiło wyłączenie usług Nielimitowanych Roaming w UE (zmiana na pakiet 1000 min/SMS) oraz Travel & Surf UE Abonament 3GB (zmiana na pakiet 1 GB). Możliwość rozwiązania umowy bez kary w przypadku powyższych planów upłynęła 17 marca.

Zobacz: T-Mobile: 20 GB gratis dla każdego
Zobacz: Zmiany w zarządzie T-Mobile Polska

Źródło tekstu: T-Mobile, wł     
Źródło zdjęć: Filmweb

Dodaj do:

Tagi: t-mobile dla firm | roaming | t-mobile

w sumie: 86
  • 0

    67.  2017-03-21 16:23:09

    A czemu nauczony doświadczeniem wziąłeś kontrakt zamiast prepaid? Albo umowę na czas nieoznaczony chociaż?

  • 0

    68.  2017-03-21 16:35:28

    67 - bo nie ma takiej możliwości. Operator oferuje WYŁĄCZNIE umowy. Niestety, w atlernatywie mam tylko TP, a z nimi to dopiero nie chcę mieć nic wspólnego. Nie po to z ulgą żegnałem ich w 2014 roku, by ponownie wracać. To co mam i tak jest o niebo lepsze od oferty TP ( pamiętne 3,5 Mbit/s pobierania i nadal nie będzie szybciej ). Dzieci rosną więc i potrzeby większej przepustowości łącz internetowych również. Gdyby była tylko taka możliwość, od razu przechodzę na system przedpłacony. Chronicznie nie trawię umów, a te które zawarłem, traktuję jako zło konieczne, pomimo pięćdziesiątki, która stuknie mi już niestety za dwa lata...

  • -10

    69.  2017-03-21 19:15:17

    Panie Boguś- schowej już ta spluwa bo se oko wypatrzysz i nie strasz Waść porządnych ludzi.

  • -1

    70. ~Alfredo  2017-03-21 19:23:39  host: 89-67-51-218.dynamic.chello.pl

    @toms Nie wszyscy żyją tak ułomnym życiem jak ty. Co mi po tym prepaidzie za 25zł jak potrzebuję zrobić zakup aplikacji w google play i lipa, wyjadę za granicę i co? Nawet nie odbiorę połączenia przychodzącego. Ja chcę mieć pełną swobodę a nie myśleć ciągle o doładowaniu. Dla takich ułomków karta jest ok ale abonament jest dla ludzi pracujących i zarabiających. Poza tym w tym no limit 25zł nawet na głupiego mmsa musisz mieć coś więcej na kacie bo w tych taryfach mmsy są płatne.

  • -8

    71. ~ola  2017-03-21 21:06:26  host: public-gprs384643.centertel.pl

    czyli jak ktoś ma tylko SIM, to ok, tylko jak tu zagrać, abo do pre-paid, czy nowy op i MNP? oczywiście czy konkurencja daj coś lepiej? wizerunkowo - T ma jakiś wizerunek? non stop tylko SAMI SOBIE szkodzą.,..

  • 0

    72. ~  2017-03-21 21:08:22  host: n24-03-02.opera-mini.net

    70- sam jesteś ułomkiem. Rzekłbym nawet żeś ułom. Jedź za granicę i nigdy nie wracaj. Najlepiej do Iraku. Tam będziesz miał pełną swobodę.

  • 1

    73. ~ciekawy  2017-03-21 21:08:38  host: ns510622.ip-167-114-102.net

    @70,
    tak z ciekawości zapytam:
    1. dlaczego za granicą miałbyś niby nie odebrać połączenia przychodzącego jeżeli masz ofertę na kartę?
    2. w prepaidach też możesz nie myśleć o doładowaniach - patrz automatyczne doładowania czy też np. subskrypcie paypal w virgin.
    Naprawdę argument kiepski z tą pełną swobodą. No ale jeżeli do kogoś trafia to OK. Szanuję. Ja jednak wolę "pocierpieć" takie "niewygody" jak konieczność ładowania konta i mieć spokój od wszelakich lojalek.

  • -1

    74.  2017-03-21 21:54:01

    Po co ten news? Przecież wiadomo, że jak operator jednostronnie zmienia umowę, to można ją wypowiedzieć bez płacenia kary za zerwanie umowy. Może lepiej napiszcie felieton o chamskich zagrywkach opów. Kiedyś dwie strony zawierały umowę - telefon za X zł + abonament 100zł przez 24 miesiące. Jeśli klient zrywał umowę - płacił, jeśli operator zmieniał umowę na gorszą dla klienta, to klient rozwiązywał ją bez kosztów i jako rekompensatę za te utrudnienia zostawał mu telefon. To było uczciwe, bo przecież umowa dotyczyła zarówno zakupu telefonu, jak i abonamentu.
    Obecnie jest to niezły wałek - telefon na start za X zł a potem abonament 50 zł + raty 50 zł. Operator zmienia zasady i klient może rozwiązać umowę, ale zostaje z telefonem, który kupił specjalnie do konkretnej umowy przeliczając czy telefon+abonament jest bardziej opłącalny niż telefon z rynku + karta + opłata za dodatkowe usługi.

    Przykładowo - ktoś kupił telefon, aby korzystać z nielimitowanych rozmów w roamingu w UE... jeśli operator zmienił zasady gry, to logiczne, że bez darmowych rozmów w UE taki telefon można położyć na półkę lub użyć jako przycisku do papieru... a raty trzeba spłacać...

    Uważam, że w takiej sytuacji klient powinien iść do salonu z wypowiedzeniem umowy oraz oddać im również telefon żądając zwrotu wpłąconych za niego rat.

    Wiem, że operatorzy bronią się w ten sposób przed wyłudzeniami (tel. do momentu spłaty jest ich własnością i mogą go zablokowć jak robi Plus), jednak w przypadku jednostronnej zmiany umowy po stronie operatora jednak powinni anulować obowiązek spłaty rat lub odebrać telefon od klienta i zwrócić mu zapłacone dotychczas raty.

  • 0

    75. ~xxx  2017-03-21 22:08:18  host: host-81-190-242-83.dynamic.mm.pl

    A gdzie info o możliwości rozwiązania umowy z orange?

  • 0

    76.  2017-03-21 22:28:45

    Niestety w prepaidzie nie ma stałych ofert na roaming (dane i minuty) oraz połączenia zagraniczne. Tylko tym trzyma mnie abonament.

  • -1

    77.  2017-03-21 23:01:01

    Doczytałem wcześniejsze posty i sam zerknąłem do cenników T-M. Faktycznie walenie w kakao w biały dzień - abonament 10 zł, rata 90 zł. Idę jutro do salonu T-Mobile podpisać umowę "tylko SIM" na taką kwotę.

  • 0

    78.  2017-03-21 23:25:01

    (77)
    Możesz próbować
    :-D
    ...dadzą Ci smsy
    :-D

  • 0

    79. ~vectranet.pl  2017-03-21 23:56:06  host: 178235017248.gliwice.vectranet.pl

    Szkoda, że tak z Orange nie można :(

  • -10

    80.  2017-03-22 00:40:21

    W ofertach indywidualnych można zamówić na odległość podobną umowę za 10 zł full nolimit + rata 190 zł za sprzęt i odstąpić tylko od umowy na raty za sprzęt ? Kij ma zawsze dwa końce ;)

  • -10

    81.  2017-03-22 00:50:24

    @70 w roamingu 1 GB danych może kosztować 20 000 zł. Ja bym się 100 razy zastanowił. Zresztą wcale nie trzeba wyjeżdżać. Można przy granicy złapać zasięg operatora zagranicznego.

  • 0

    82. ~Irek  2017-03-22 09:39:15  host: ns510622.ip-167-114-102.net

    @76,
    a czy wspomniany przez Ciebie problem w bliższej bądź dalszej perspektywie czasowej nie przejdzie do historii, kiedy to UE zniesie albo znacząco obniży połączenia w roamingu na terenie wspólnoty?
    Wiadomo, że kwestia dotyczy tylko obszaru UE, ale zawsze coś.

  • -1

    83. ~Chicago  2017-03-22 10:57:38  host: n23-06-07.opera-mini.net

    @65. No widzisz jakiś ty głupi toms, trzeba było brać Światłowód na kartę... ;-)

  • -1

    84. ~Chicago  2017-03-22 11:03:38  host: n23-06-07.opera-mini.net

    @79. Może jednak można zerwać umowę na internet mobilny w Orange bez kary? To, że operator temu zaprzeczył niczego jeszcze nie przesądza.

  • 1

    85. ~  2017-03-22 12:12:16  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    @reboot Oczywiscie, ze masz racje ale to jest norma: ludzie sa traktowani jak smieci i nie wazne czy kapitalizm, czy komunizm. Zawsze tak bylo.

  • 0

    86. ~Allegro  2017-03-23 15:58:38  host: 212.160.172.72

    odejdą niezadowoleni, zostaną zadowoleni NPS skoczy.. będzie bosko

Dodaj swoją opinię