Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile mocno wierzy w PTC

T-Mobile mocno wierzy w PTC

WitekT 11 Lutego 2008 19:14

0 0

Na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami podczas Mobile World Congress w Barcelonie, Hamid Akhavan, prezes T-Mobile International, powiedział, że nie ma absolutnie mowy od tym, aby kierowana przez niego firma wyszła z inwestycji z PTC, bo Polska jest jednym z najważniejszych rynków grupy.

Pytany o potencjalną datę rebrandingu Ery na T-Mobile, Ahavan powiedział, że ciągle trwają spory w różnych sądach między dawnymi udziałowcami PTC. Nie umiał podać terminu potencjalnego ich zakończenia, bo kiedy jedna sprawa zostaje wyjaśniona, pojawia się kolejna.




Pytany o ewentualne pojawienie się iPhone’a w Polsce powiedział, że nic nie jest przesądzone, firma jest w trakcie negocjacji z Apple w sprawie pojawienia się telefonu w innych sieciach T-Mobile na świecie, a efektów nie należy się spodziewać w I połowie tego roku - II jest bardziej prawdopodobna, o ile negocjacje zakończą się sukcesem.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21.  2008-02-11 21:10:07

    A ja Orange lubię zasięg nie mam zły, uciekłęm z ERY i jestem bardzo zadowolony. ALE I TAK WIEM ZE DLA WAS SKĄPCÓW PLAY BĘDZIE LEPSZY. :)

  • 0

    22. ~  2008-02-11 21:17:28  host: ahs210.internetdsl.tpnet.pl

    Kiepska obsługa w Erze? Nie mogę narzekać - błąd w sofcie telefonu wzięli na siebie (w specyficznych sytuacjach wysyłał puste SMS-y na 1 numer z książki), SMS-y anulowali i dodali w ramach dobrej współpracy parę minut do następnego abonamentu. Co do zasięgu - jeszcze mi się nie zdarzyło aby go nie było - co innego Orange - tam z zasięgiem bywają poważne problemy... Co do rebrandingu - ni ziębi, ni grzeje... Co za różnica kto oferuje usługę jeśli spełnia moje (prawie) wzystkie oczekiwania. Takiego operatora który by spełnił wszystkie to nie ma... I nie chodzi o ceny.

  • 0

    23. ~kajtek  2008-02-11 21:22:30  host: cbi239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwistas: nie usprawiedliwiaj Ery protestami. W moim miescie plus co roku oddaje nowy BTS za pare miesiecy bedzie i UMTS a Era od ladnych paru lat nie zrobila nic. siec bywa dosc czesto zajeta, traci sie zasieg - 300 m od nadajnika a rozmowy w domu nie sa przyjemnoscia bo rwie polaczenia i to nie wina aparatow. BC ledwo chodzi a poza miastem sa takie dziury w pokryciu ze szkoda gadac. coz ale wg twojego toku rozumowania pewnie winne sa temu gory i pagorki w mojej okolicy ;)

  • 0

    24.  2008-02-11 21:28:30

    ja zrezygnowałem z Ery na rzecz Play (TT -> abo), przenoszenie numeru i nie narzekam tak naprawdę. a skłoniło mnie do tego BOK, z informację że nic nie zmienią w TT w opłatach, bo jest dobrze... więc jak jest dobrze to ja idę gdzieś indziej gdzie jest lepiej. Zasięgu też nie miałem jak byłem u rodzinki, tylko era tam nie ma zasięgu... ech nie żałuję Play ma swoje wady, ale liczę że je szybko wyeliminują.

  • 0

    25.  2008-02-11 21:30:59

    Zasięg jak to zasięg. Można go trochę sztucznie podnieść. Po mistrzowsku robi to Orange. Era niestety ma chyba najgorzej zbudowaną sieć. Są bardzo duże problemy z handoverem. Szalony wie co piszę:) i tu należy upatrywać zerwanych połączeń i problemów z połączeniem. Często jest tak, że na sztucznie podniesionym zasięgu mamy kilka kresek a w momencie nawiązania połączenia stacja nie słyszy terminala. Niby zasięg jest ok:)

  • 0

    26. ~Rafał  2008-02-11 21:34:44  host: chello087207041175.chello.pl

    Era zaskakuje negaywnie cenami telefonów. Apple... szkoda słów, drugi microsoft:/

  • 0

    27. ~  2008-02-11 21:35:33  host: goi42.internetdsl.tpnet.pl

    kwistas zal mi cie.

  • 0

    28. ~mirekb  2008-02-11 21:37:39  host: apn-77-114-153-209.gprs.plus.pl

    @23 w latach 2000 2002 napalilem sie na t720 w erze,bylo cudnie.do momentu przyjscia do daomu gdzie zadnej kreski zasiegu.tel lezal w 1tylko miejscu przy oknie.2lata.to byla nowosc dla mnie tel kom dzialajacy jak stacjonarny,tylko w jednym miejscu..od czasu do czasu kupie jakosc heyah kupie dzwonka i patrze czy cos od 8lat drgnelo.nic.transmisja danych makabryczna co z tego ze znaczek E skoro predkosc sredna 70kb/s..juz w orange lepiej 100kb/s.potem poznalem pojecie lidera technologicznego i zrozumialem jedno:ze chce placic za uslugi niewiele wiecej ale z móc z nich korzystac,jako swiadomy konsument.plus wiosna uruchomi u mnie umts..

  • 0

    29.  2008-02-11 21:59:25

    Pisałem już kilka razy o ofercie ERY.Szkoda gadać! Potwierdzam!! ZASIĘG !!! Jestem abonentem ERY od 9 lat i po raz pierwszy złożyłem wymówienie (koniec umowy 29 lutego).Może słaby zasięg bym zniósł,bo jakoś z tym żyłem tyle lat,ale oferta na N95 to mnie wkurzyła maksymalnie!!!W ofercie utrzymaniowej zaproponowali N95 za 75% ceny detalicznej-ale od tej jaką ma ERA.A w Erze N95 kosztuje - UWAGA- prawie 4900zł. W sklepach internetowych ten telefon jest za mniej niż 1800zł.Ja rozumiem,że muszą zarabiać,bo to nie jest instytucja harytatywna ale taaakkaaa cena,to przegięcie!! Od 1 marca będę mieć TT i odrazu przenoszę numer do Plusa albo Play.

  • 0

    30.  2008-02-11 22:32:25

    @@27 Dzięki pojebie. :)

  • 0

    31.  2008-02-11 22:34:38

    4900zł??????? o ku... tyle chcieli??? Hehe to nie lepiej kupić na allegro nowy???? I brać abonament bez telefonu??? ponad 50% taniej, więcej minut i dodatkowych usług.

  • 0

    32. ~~szalony  2008-02-11 22:42:00  host: apn-77-114-145-208.gprs.plus.pl

    PiotrM skąd ja to znam :/ telefon leży - full zasieg , jak tylko go ruszymy lub nie daj boże zaczniemy w budynku chodzić i zoonk - blad połączenia , szumy,trzaski , telefon szuka stacji gsm i znaleść nie może :-) Ja już Erze nie wierzę za grosz :/ U mnie w Aleksandrowie Łódzkim przez 10lat dosłownie Era nic nie zrobiła jak była 1stacja tak jest - na moje pisma odpowiadali że Era nie gwarantuje zasięgu w budynkach... niby chcą 2stacje przy 11listopada zrobić ale nie spieszy się Erze może w 2010roku ruszy :( W tym samym czasie Plus postawił 3bts i stawia nodeB że za miesiąc -dwa będzie kompleksowy a Era u mnie w lesie ... Edge tak samo w mieście mam jak MirekB 50-80kb/s - do dlatego że słaby sygnał (90dBm i więcej) gdzie w Plusie mam spokojnie 200kb/s przy sygnale o 10-15dBm silniejszym od Ery wewnątrz budynku.

  • 0

    33. ~~szalony  2008-02-11 22:49:38  host: apn-77-114-145-208.gprs.plus.pl

    Hehe czasami to tak sobie myślę że u mnie w mieście jakby komin "Sandry" się zawalił to Era by w końcu miała nauczkę za taką sieć :-) Jedyna stacja Ery w mieście by padła i wtedy Era może by się obudziła a Plus ma jeszcze 2 inne stacje które bez problemu ruch przejmną jakby coś jednej się stało .

  • 0

    34. ~Sb  2008-02-11 23:15:38  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Napiszcie zatem w jakim województwie (jego części) macie problem z zasięgiem Ery. Ja w śląskim nie mam żadnego problemu, zarówno na Jurze, w sercu aglomeracji, jak i w Beskidach. Oczywiście obserwuję np. na N6310i ''miękki'' zasięg Ery-tzn. np. w bloku z płyty spada na 3/4 kreski a przy oknie jest pełny, natomiast Orange czy Plus mają ''twardy'' zasięg u mnie wszędzie-pełny obojętne czy to w mieszkaniu, na balkonie, w piwnicy czy w wc...

  • 0

    35. ~p  2008-02-11 23:24:49  host: inet20909na-3.eranet.pl

    Do 13: u mnie tylko era nie ma edge. to plus ma anteny a tym samym maszcie co era i edge jest i to jak marzenie. Zrobili EDGE pod koniec października 2007

  • 0

    36. ~kajtek  2008-02-11 23:31:42  host: cbi239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 34: Jestem z Cieszyna i w okolicach jak i na starym miescie sygnal znika. Nie inaczej jest na przedmiesciach tam zero synalu. W Ustroniu/Wisle tez sa dziury i to spore a w koncu tam przyjezdza caly Gorny Slask ;)

  • 0

    37.  2008-02-11 23:38:17

    @@kwistas nie chcieli 4900zł.Chcieli mi dać za 75% ceny-czyli ok.1200 zł a i tak się nie zgodziłem,bo na allegro bez łaski N95 jest za 1400-1500zł i bez żadnej umowy.Zobaczymy,jak się nie odezwą z ERY i nie zaproponują interesujących warunków aneksu do końca lutego , to niestety pożegnam ERĘ i sam napewno do nie zadzwonię i nie będę żebrać.A rachunki moje to ok.200-300 zł na miesiąc i zawsze regularne płacenie rachunków.

  • 0

    38.  2008-02-12 08:54:47

    Nie mam powodu,żeby Wam nie wierzyc,ale ja nigdy nie miałem problemu z zasięgiem Ery, a mieszkam w niewielkiej miejscowości Wierzby na Mazurach. z innymi sieciami jest tu różnie,dlatego większośc ludzi wybiera Erę i nikt nie narzeka. .

  • 0

    39. ~waldi  2008-02-12 08:58:06  host: dpq199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja wybrałem Erę dla blue connectem,bo połowę tygodnia spędzam w rozjazdach. Znajomi mnie trochę straszyli,że będzie lipa z zasiegiem, a wcale nie jest źle. Czasami mi zrywa-ale to np. w tunelu czy bardzo gęstym lesie na ścianie wschodniej, po za tym szybko i bez problemów śmiga.

  • 0

    40. ~bcuser  2008-02-12 13:25:02  host: dpc2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 39, mam tak samo - blueconnect, bez problemów z zasięgiem,również w trasie. w mojej firmie jeszcze kilka osób korzysta z bc i tez nie narzekają, a ogólnie oferty biznesowe Ery są bardzo ciekawe.

Dodaj swoją opinię