Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile: Mniej salonów i redukcja zatrudnienia

T-Mobile: Mniej salonów i redukcja zatrudnienia

orson_dzi 31 Marca 2015 16:04

25 12

T-Mobile podejmuje działania mające na celu poprawę sytuację finansową firmy. Szykują się zwolnienia grupowe i zmniejszenie liczby salonów sprzedaży - informuje serwis TELKO.IN.



Liczby, które padają w kontekście zamykania salonów sprzedaży robią wrażenie. Aż 240 salonów zostanie zlikwidowanych, po czym na rynku zostanie ich 500-550, czyli o nawet 30% mniej niż w przypadku konkurencyjnych sieci. Agenci i dilerzy zostali już poinformowaniu o wygaśnięciu autoryzacji wybranych placówek, w związku z czym będą one mogły funkcjonować tylko do połowy roku.




W najbliższym czasie T-Mobile planuje również ogłosić zwolnienia grupowe. Koszty osobowe mają zostać zmniejszone o 12% co oznacza, że prace straci kilkaset osób spośród 4 tys. pracujących dla operatora. Zmiany w zatrudnieniu zostały przewidziane na I połowę roku, a pierwsze informacje na ten temat mają pojawić się już w kwietniu.

Redukcja liczby salonów, to dość nowatorskie podejście na polskim rynku telekomunikacyjnym. Jeśli przyniesie wymierne korzyści finansowe, to będziemy mogli spodziewać się podobnych kroków po kolejnych operatorach.

Źródło tekstu: TELKO.IN     

Dodaj do:

Tagi: salony sprzedaży | t-mobile

w sumie: 208
  • 0

    195. ~Al Fik  2015-04-06 11:36:23  host: 91.235.239.223

    Wiadomość od kierownika jednego z salonów Orange: "u nas też szykowane są zwolnienia grupowe i zamykanie salonów"

  • 1

    196. ~tadzik  2015-04-06 12:36:57  host: user-94-254-209-30.play-internet.pl

    Akurat salonow TP SA tez jest moim zdaniem za dużo. Chociażby w Poznaniu mogliby pokasować kilka w samym centrum. Najlepsza obsluga jest na Roosevelta i Wierzbięcicach (bo to sa firmowe salony), reszte niech zamkna.

  • 1

    197.  2015-04-06 21:22:48

    @196 to idź do tych salonów i zapytaj o typowo stacjonarną rzecz, albo spróbuj sprzęt tp zwrócić to usłyszysz adres któregoś z salonów TP. Salonów TP w Poznaniu zostało 5, z czego 1 leży w centrum. Czy to dużo jak na miasto tych rozmiarów?

  • 1

    198. ~  2015-04-07 10:19:20  host: 77-253-27-187.adsl.inetia.pl

    No i dobrze kij im w oko...
    w tych salonach sprzedawcy zawsze chcieli wcisnąć najdroższą ofertę zresztą u konkurencji jest identycznie...

  • 0

    199. ~Spajro  2015-04-07 16:07:07  host: 81.219.84.18

    @198 Dziwisz się ? Sprzedawcy mają większe prowizje od droższych ofert, jak nie chcesz droższej to po prostu to powiedz, czego oczekujesz, w jakiej kwocie się chcesz zamknąć, to Ci konsultant powie czy to jest do zrealizowania czy coś w miarę zbliżonego ma.

  • 0

    200. ~Tadzik  2015-04-07 22:15:14  host: user-94-254-209-8.play-internet.pl

    @197 Dlatego uważam, że ten jeden można zostawić a z pozostałych 5 zostawić tylko największe czyli salony firmowe które mają kilkanaście stanowisk do obsługi klientów.

  • 0

    201. ~Mario  2015-04-07 22:54:47  host: host-062.skynet.net.pl

    Czyżby Sawicki już działał?

  • 0

    202. ~Lucjan  2015-04-08 01:01:53  host: 89-72-83-252.dynamic.chello.pl

    @ ~tadzik, "Niebój, niebój, wyłączą Ci" :)

  • 0

    203. ~Lucjan  2015-04-08 01:03:22  host: 89-72-83-252.dynamic.chello.pl

    Zwalniają znaczy będą zatrudniać :)

  • 0

    204.  2015-04-08 14:39:07

    Jak ktoś będzie chciał ich znaleźć to znajdzie , przecież salon nie musi być za każdym rogiem...

  • 0

    205.  2015-04-08 16:46:21

    @204 Wiesz, salony operatorów nie muszą być jak np. Burger Kingi w Anglii, gdzie na 1 ulicy masz tak naprawdę lokal po jednej i po drugiej stronie tej samej ulicy :D I oba są pełne :)

  • 1

    206. ~tomek21238  2015-04-09 09:32:55  host: 89-79-88-92.dynamic.chello.pl

    Szkoda że oszczędności nie szukali na reklamach z państwem Lewandowskimi. Tak lepiej ludzi pozwalniać i pozamykać punkty a na reklamy i opłacanie psedo gwiazdorów zawsze znajdą. Po 11 latach moja przygoda z Era/T-Mobile dobiega końca.

  • 0

    207. ~J  2015-04-09 10:42:35  host: host71.stimo.net

    Ciekawe kiedy przyjdzie kolej na pazerną pomaranczę, pisze pazerna poniewaz wysokość abonamentu za telefon domowy była horrendalnie wysoka do tego co oferowali.

  • 0

    208. ~czlowiek lipa  2015-04-09 11:32:17  host: dns.studioaurum.pl

    słabo że tak robią

  • -2

    209. ~  2015-04-09 18:19:43  host: 77-253-27-187.adsl.inetia.pl

    Płacą wam za te chwalenie PLAY???
    na co mi internet mobilny który działa tylko w mieście?
    jedyne co puki co jest mobilne i działa wszędzie to CDMA 420-450

  • -1

    210. ~Pawel  2015-04-09 21:26:31  host: d106-196.icpnet.pl

    Pracuję w dużej firmie, gdzie przeniesiono prawie 1000 numerów z TM do Plusa. Problemem był brak elastyczności sieci. Plus zaproponował lepsze warunki dla firmy i co najlepsze także dla pracowników. Pracownicy mają rabaty na abonament i telefony po okazaniu zaświadczenia o miejscu pracy. Miły gest, sporo osób dzięki temu przeniosło się do Plusa. Ja też mimo początkowych oporów przeniosłem nr do Plusa. Chociaż u mnie czarę goryczy przelał pogorszony zasięg po niedawnej modernizacji i przejściu na nadajniki NetWorks. Przed modernizacją zasięg miałem prawie cały czas max, po modernizacji znacznie się pogorszył.

  • 0

    211. ~zzz  2015-04-10 02:09:37  host: host2-84.ip-point.pl

    @210 - "będziesz Pan zadowolony", ja jestem od 8miu lat :)

  • 0

    212. ~tomek  2015-04-10 11:18:50  host: 89.174.81.90

    wszyscy konsultanci nie zadowoleni z pracy dla t-le proszeni a chcieli by pracowac dalej w branży telekomunikacyjnej są o wysłanie swojego CV na adres maniuslwa@interia.pl

  • 0

    213. ~EN57  2015-04-10 17:58:16  host: bwu21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Program socjalny dla zwalnianych ale chyba tych z centrali na Marynarskiej... natomiast dla pracowników z salonów będzie tylko zwolnienie z okresem wypowiedzenia a powód prawdopodobnie likwidacja stanowiska pracy i tyle. Jestem ciekawy czy T mobile zrezygnuje także z salonów, które są zlokalizowane w centrach handlowych. Punkty takie mają często podpisane kilkuletnie umowy, zerwanie takiej umowy wiąże się z dużą karą, która nie zmniejsza się im bliżej końca takiej umowy... tak więc TM naraża się na spore koszty.....

  • 0

    214. ~Polo  2015-04-16 07:33:01  host: brg219.neoplus.adsl.tpnet.pl