Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile ma juz 2700 stacji LTE z agregacją pasma

T-Mobile ma juz 2700 stacji LTE z agregacją pasma

sirmark 25 Sierpnia 2017 18:39

12 4

t mobile

T-Mobile pochwalił się danymi dotyczącymi rozbudowy sieci prowadzonej w czasie wakacji. Jak zaznaczono plan prac został tak ustawiony, aby nie utrudniać korzystania z sieci wczasowiczom. Natomiast prace zostały przeniesione do częściowo opustoszałych miast.




Przez całe dwa miesiące wakacji liczba stacji bazowych obsługujących technologię LTE, z których mogą korzystać klienci T Mobile, wzrosła o kolejne 115 do 9865 sztuk. Przekłada się to na zasięg obejmujący 99,8% populacji kraju i 97,6% powierzchni.

O kolejne 400 do 2700 wzrosła liczba stacji obsługujących technologię Carrier Aggregation - chodzi tu o wykorzystywanie różnych zasobów częstotliwości z różnych zakresów i traktowanie ich w jeden wspólny zasób dla użytkownika, co pozwala na zwiększenie przepustowości w danym miejscu. Z technologii CA może już korzystać 30% populacji.
Do tego 600 z stacji obsługuje agregacje 3 nośnych, co w połączeniu z wdrażaną przez T Mobile modulacją QAM256/QAM64 pozwala na przesyłanie danych z prędkością nawet do 345 Mbps.

Źródło tekstu: T-Mobile, wł     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | lte

w sumie: 51
  • 0

    49. ~Dziki  2017-08-26 10:58:09  host: 93.175.85.113

    Ja mam dokładnie tak jak napisał @46. Tylko skargi jeszcze nie złożyłem.

  • 1

    50. ~  2017-08-26 11:45:57  host: 185.137.19.173

    @46 W każdej sieci są problemy. Miałem w każdej sieci telefon i akurat jeśli chodzi o BOK najbardziej byłem zadowolony z Plusa i TM. W tych sieciach od umowy do umowy nie musiałam dzwonić. Wszystko grało. Namówiona przez znajomych podpisałam umowę z Play. Masakra!!! Ciagle musiałam składać reklamacje Obecnie po dwóch latach męczarni z Play zmieniłam na Orange. Tu jest jeszcze gorzej niż w Play. Od Wielkanocy 37 reklamacji i nadal problemy!!!! Po umowie z Orange wracam do Plusa lub TM. Już nie mogę się doczekać!

  • 0

    51. ~  2017-08-26 11:48:38  host: apn-31-0-66-175.dynamic.gprs.plus.pl

    @47 Baranke, niektórzy biorą dla ExtraSim :) Zarządzany przeze mnie nr potrzebuje w telefonie tylko nielimitowanych rozmów, dzięki dodatkowej simce pakiet netu można wykorzystać na innym urządzeniu. W ofercie na karcie mój użytkownik dostałby 10GB, które w jego sytuacji by przepadły :)

  • 0

    52. ~  2017-08-26 11:59:38  host: 77-254-39-182.adsl.inetia.pl

    @50 Popieram, w/g moich doswiadczen T-Mobile ma najlepszy BOK i eBOK sposrod wszystkich opow.

  • 0

    53.  2017-08-26 12:02:03

    Jest stacja jak u mnie gdzie jest tylko LTE 1800, o LTE 800 można pomarzyć, oczywiście z automata brak agregacji.

  • 1

    54.  2017-08-26 12:07:57

    @46, widze, ze lata mijaja, a w TM czas sie zatrzymal. Kilka lat temu ktos z rodziny przeszedl z Play do TM na abo. Dali numer tymczasowy do ich karty SIM w takim kartoniku co trzeba go rozerwac. Pod koniec miesiaca przyszla FV na okragla sumke za polaczenia na numerze tymczasowym ... a kartonik nawet nie zostal otwarty. Mily Pan w punkcie gdzie podpisywano umowe rozlozyl rece, powiedzial, ze teraz to juz nie jego sprawa i by sobie to zalatwiac w BOA. No i sie zaczela karuzela, jeden konsultant przelaczal do drugiego, oczywiscie kazdemu trzeba bylo opowiadac historie od poczatku. Przy podpisywaniu umowy mily Pan powiedzial, ze w ramach promocji nie bedzie oplaty za przeniesienie numeru z Play ... FV i pozycja za przeniesienie - kolejna wizyta w punkcie. Po zakonczeniu abo TM numer wrocil do Play, tam nigdy nie bylo takich jaj. Kiedy numer byl przenoszony do TM z Play dzwonili z dzialu utrzymania klienta chyba z 3 razy propinujac rozne frykasy, na koniec przeprawy z TM nie zadzwonil nikt, a w punkcie TM obsluga byla na zasadzie 'a wez idz juz'.

  • 0

    55. ~  2017-08-26 12:14:52  host: 93.175.85.113

    @52 mozesz cos wiecej...,,, bo wg mnie i moich doswiadczen to t-mobile na najgorszy bok z wszystkich opow. Ciekaw jestem gdzie konsultanci tej sieci przechodza szkolenia

  • 0

    57.  2017-08-26 12:42:58

    @56: No ja też nie wiedziałem że tak szybko można płeć zmienić. Ach! gdybym był młodszy...

  • 0

    58. ~  2017-08-26 12:46:28  host: 188.146.129.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @57 takie rzeczy tylko w t-mobile :)

  • 0

    60. ~  2017-08-26 13:14:12  host: 188.166.83.78

    @55 Wszędzie są ludzi z łapanki i wszędzie u każdego operatora jest duża rotacja. Co z tego ze w Play czy w Orange są mili ludzie jak ciagle trzeba coś reklamować. A to jakaś usługa nie działa a to źle naliczone faktury. I tak w koło Macieja. Złośliwi twierdzą ze reklamacje w Orange masz gratis do każdej umowy
    Do Plusa czy TM dzwoniłam kilka razy przez tyle lat i zawsze wszystko szybko załatwione
    Można powiedzieć ze od podpisania umowy przez 2 lata praktycznie zero kontaktu z BOK do momentu przedłużania umowy. I tak powinno być. W Play i Orange ciagle trzeba dzwonić i coś reklamować. Nie mam doświadczenia na kartę Wiec się nie wypowiadam

  • 0

    62. ~  2017-08-26 13:18:07  host: public721578.centertel.pl

    Orange tez ma nadajniki z agregacją. Kupiłem Huawei B525s-23A i co LTE+ pokazywało, a predkość z 4-5MB/s podskoczyła na 6-7MB/s. Spodziewałem sie, że powyzej stu Mb/s bedzie minimum 100-110Mb/s. Także póki co ta cała Agregacja to pic na wodę. Chwut marketingowy tylko nie wiem operatora czy producenci sprzetu nas na to nabieraja?? Co z tego, że łączy pasma czy jak zwał tak zwał potocznie jak w predkości to kompletnie nic nie daje. Żaluje, że dla 3MB/s wydałem 4 miesiące temu 700 zł na B525s=23A z PLAY-a, na Allegro.

  • 0

    64. ~  2017-08-26 13:45:49  host: 89-77-240-25.dynamic.chello.pl

    Czy ktos może mi wyjasnić co to jest ExtraSIM w TMobile?

  • 0

    65.  2017-08-26 13:53:56

    64 - dodatkowa karta do transmisji danych ;-)

  • 0

    66. ~  2017-08-26 13:59:52  host: 93.175.85.113

    orson_dzi wracając do rozmowy na temat trolli t-mobile m.in. z komentarzy pod artykułem o netfliksie to tu masz jak na dłoni posty 50,51,52,59 i 60. Tylko nie pisz, ze fanatyków nie brakuje bo fanatyk tak nie pisze.

  • 0

    69. ~pytanie  2017-08-26 14:43:00  host: a05-01-04.opera-mini.net

    Treść wiadomości @63 żle mnie podsumowałeś. Znane są przypadki, że nie potrzeba zmieniać OP-a a zmienia się sama płeć.Dlatego pytałem czy mnie to nie czeka.

  • -3

    73.  2017-08-26 14:56:07

    Roamingowa pseudosieć plej może sobie tylko pomarzyć o takich stacjach jak ma N! Plej ma te stacje w pozwoleniach i ewentualnie reklamach.

  • -1

    77. ~  2017-08-26 15:06:34  host: apn-31-0-68-193.dynamic.gprs.plus.pl

    @66 Twoje wpisy są bardzo merytoryczne, szczególnie ten 67 :) Post 51 (dotyczył ExtraSim) należy do mnie, jeśli oferta mi odpowiada to chwalę. Działanie BOK to inna bajka i o tym też mogę napisać :)
    Po podpisaniu umowy przez kuriera okazało się, że w kopercie brak zamówionych ExtraSim. Telefon z reklamacją a BOK odpowiada, że faktycznie karty były zamówione ale.. nie wyślą, jak chce je dostać to mam ganiać do salonu. Klasyczne podejście: Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi :)

  • 0

    136. ~Hotelarz  2017-08-27 00:05:57  host: user-94-254-167-217.play-internet.pl

    Trasa kolejowa Gdańsk - Poznań
    Tmobile znika co chwile - testowane netgar 810S

  • 0

    137.  2017-08-27 23:09:11

    @16 T Mobile i Orange ogólnie na torach są dupowate. Na torach sprawdza się Plus. Pierdyliona Megabitów tam nie wyciągniesz, ale przynajmniej nie rwie tak jak NW.

  • 0

    138.  2017-08-27 23:10:10

    @136 . Sorki za błąd

Dodaj swoją opinię