Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile kupi tele.ring

T-Mobile kupi tele.ring

WitekT 2 Sierpnia 2005 10:28

0 0

T-Mobile złożył ofertę przejęcia za 1,3 mld euro austriackiego operatora komórkowego tele.ring.

T-Mobile miał przebić ofertę amerykańskiego funduszu Permira, który także chce kupić austriackiego operatora. W czwartek mają spotkać się rady nadzorcze Deutsche Telekom i T-Mobile, które przedyskutują ofertę. Wg. anonimowych, ale pewnych źródeł, kupno przez Niemców austriackiego operatora jest pewne.
Właścicielem tele.ring jest amerykański Western Wireless, spółka zależna należąca do grupy Alltel. Ta ostatnia zapowiadała, że sprzeda tele.ring i skupi się na działalności w USA.

Dzięki przejęciu tele.ring T-Mobile mógłby wzmocnić pozycję na austriackim rynku. Łączna liczba jego klientów wzrosłaby o 1,08 mln do 3,14 mln. Lider rynku, Mobilkom Austria, ma obecnie 3,3 mln klientów.

Źródło tekstu: MD, AFP, PB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet