Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile: kolejne 200 stacji z LTE 800

T-Mobile: kolejne 200 stacji z LTE 800

orson_dzi 31 Sierpnia 2016 12:09

11 4

Od końca czerwca liczba stacji obsługujących technologię LTE 800 wzrosła do 700, co oznacza wzrost o kolejnych 200 w ostatnich 6 tygodniach. To efekt przyspieszenia procesów inwestycyjnych po zakończonej aukcji częstotliwości LTE.






Dzięki zagospodarowaniu pasma pozyskanego w aukcji, w ostatnich miesiącach T-Mobile uruchomił technologię LTE 800 MHz na ponad 700 stacjach bazowych w całej Polsce. Dzięki temu zasięg sieci LTE obejmuje już ponad 95% populacji kraju. Dzięki kolejnym zaplanowanym inwestycjom do końca roku 98% populacji znajdzie się w zasięgu sieci LTE od T-Mobile.

Dodatkowo, kontynuowane są prace nad rozbudową sieci z wykorzystaniem Carrier Aggregation (CA), czyli agregacją pasma dla uzyskania wyższych prędkości przesyłania danych i większej pojemności sieci. Dzięki realizowanym wariantom łączenia dwóch pasm (800 + 1800 MHz oraz 1800 + 2600 MHz), bądź łączenia trzech pasm (800 + 1800 + 2600 MHz), klienci teoretycznie mogą przesyłać dane z prędkością do 300 Mb/s. T-Mobile uruchomił już 83 nadajniki oparte o CA, a do końca roku ma być ich łącznie 500.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | lte 800

w sumie: 39
  • 2

    20.  2016-08-31 14:58:59

    @19 Nic podobnego, powstrzymanie się od doładowania w okresie pseudo-promocji pozwala zachować RWK dotychczasowym użytkownikom. Ktoś kto nie miał wcześniej włączonego RWK już go nie uruchomi w TMobile, w Heyah może być inaczej

  • 2

    21. ~pabloki  2016-08-31 15:10:40  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    19 i 20 skoro dają bonus za rejestrację wymagający comiesięcznego doładowania które normalnie wydłuża ważnośc o 30 dni to logiczne że nie przywrócą RWK . po to skonstruowali taki mechanizm bonusu , potem bedą namawiać na abo lub mixa klientów regularnie doladowujących. nie chca już pompowac bazy a teraz gdy play idzie na sprzedaz to już im tak raczej nie zależy na rywalizacji.

  • 2

    22.  2016-08-31 15:34:08

    Bonus jest na internet, wiem że to zszokuje większość użytkowników telepolis:D ale są ludzie którym kompletnie nie zależy na GB. Po zniknięciu:) RWK oni też muszą regularnie doładowywać za co w nagrodę dostaną zupełnie nieprzydatny bonus

  • -1

    23. ~nick  2016-08-31 16:12:23  host: 89-74-138-153.dynamic.chello.pl

    @3 trudno żeby rozwijali sieć i obniżali ceny, obniżać ceny może np Play który nie inwestuje.

  • 1

    24. ~  2016-08-31 16:20:00  host: user-94-254-240-241.play-internet.pl

    @23
    brakiem inwestycji nazywasz 1700 stacji z LTE800 i 819 stacji z LTE2600 przy porównaniu do 700 stacji LTE800 i około 83 z LTE2600 (równie dobrze może to być CA z LTE800/1800) T-mobile?

  • -2

    25. ~Gucio  2016-08-31 16:57:15  host: 188.146.10.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @6 Tylko jak to działa w play to wszyscy wiedzą hehehe pseudo Ultra hiper mega LTE od siedmiu boleści

  • -1

    26. ~ivo  2016-08-31 17:37:31  host: ahw71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hmmm.. ja ostatnio na działce za miastem, gdzie kompletnie nie było zasięgu złapałem LTE T Mobile i się mega ciesze, że wybrałem ich oferte na internet z uproszczoną umową, chociaż na początku nie byłem przekonany, że coś z tego bedzie

  • 2

    27. ~m-a-t  2016-08-31 17:51:19  host: user-94-254-227-57.play-internet.pl

    @Gucio no właśnie mam wrażenie, że ostatnio ludzie niewiedzą jak to działa. Ja się przeniosłem do nich jakiś czas temu jestem naprawdę zadowolony, zasięg mam a jeśli nie mam to mam partnerów roamingowych. Jeśli chodzi o prędkości to też to już nie jest takie zapchane jak dawniej bywało, średnio mam 20 Mb/s i uważam że do telefonu to wystarcza. No chyba, że ktoś Wybiera ofertę tylko kierując się tym, żeby się przed znajomymi w testach prędkości pochwalić no to wtedy faktycznie nie ma po co iść do play.

  • 0

    28. ~  2016-08-31 17:55:17  host: 188.146.147.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Trasa z Gdańska do Łodzi S1 ciągły brak zasięgu T więc czym sie tu chwalić...

  • 0

    29. ~Sa10B  2016-08-31 18:28:52  host: host8925228254.bsi.3s.pl

    @28 Ja pokonuję tą trasę autostradą A1 i tam zasięg T-Mobile jest:) Nie możesz jeździć tą Ską ;)

  • 2

    30.  2016-08-31 18:41:35

    Ja nie widzę kompletnie poprawy zasięgu, może niech na każdej stacji uruchomią LTE800 jak to robi Play to może poprawę będzie widać. Wiem, że w IDLE telefon trzyma się 1800, ale na wioskach nadal jest słabo jak było gdzie docelowo dla tych rejonów miała to być częstotliwość, która rozwiąże problem ze słabym zasięgiem.

  • 1

    31.  2016-08-31 18:43:28

    16 te sieci są zapchane, bo najwięcej widocznie z nich użytkowników korzystają, największe ilości danych właśnie generują Plus i Play nawet w porównaniu do Orange dwukrotnie więcej.

  • 0

    32. ~jurek  2016-08-31 19:19:32  host: i124.dbsinternet.pl

    Czy jest zasięg w Piasku Wielkim, Solcu Zdroju?
    Śmiem wątpić bo na mapie białe plamy od lat.

  • 2

    33.  2016-08-31 19:32:34

    @25 Testowałeś to '' pseudo Ultra hiper mega LTE'' ?? Ja będąc nad morzem w świnoujściu wyciągałem prędkości na LTE+ rzędu 115-125 Mbps na speedtest.net. U mnie w miejscowości około 25-30 tys osób prędkości na lte są w granicach 40-110 Mbps, rzadko zdarza się w dzień by było pobieranie mniejsze niż 40. Niedaleko mojej miejscowości, gdzie jest stacja 2600 prędkość na speedteście miałem 130Mbps. Jako jedyna sieć Play poszedł szybko z agregacją, w moim mieście ma najwięcej nadajników i jako jedyny pozwala agregować pasmo. Czasami nie rozumiem tych ludzi, którzy ciągle hejtują Playa i odradzają go namawiając by przejść do innej sieci. Nad morzem mieszkałem w domku w którym nie było praktycznie zasięgu, łapał ledwie z plusa i czasami t-mobile. Dzięki Playowi mogłem sobie wybrać sieć w której odpowiadał by mi najlepszy zasięg. Wychodząc niedaleko od domku (30metrów) miałem lte z playa na paśmie 800, gdzie plus miał tylko 3g. Rozumiem,iż duża część stacji playa jest zapchana lecz jest to w każdej sieci. Dając przykład w moim domu łapie mi internet z plusa lecz prędkości są rzędu maksymalnie 3Mbps.

  • 1

    34.  2016-08-31 19:34:05

    UP:
    Co do ostatniego zdania testowałem na karcie plusa i był to zasięg LTE.

  • 2

    35. ~krinovo  2016-08-31 19:35:19  host: user-94-254-243-73.play-internet.pl

    Kiedy wroci 4gr za sprawdzenie stanu konta?

  • 1

    36.  2016-08-31 21:19:01

    będzie 4 zł za używanie LTE :)

  • -2

    37. ~niko  2016-08-31 22:46:58  host: ahw71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    u mnie na wsi na Warmii t mobile to jedyna sieć, dzieki ktorej się da rade dogadac ze swiatem, dlatego dobrze, ze rozwijaja zasieg, bo inaczej byłoby mega słabo. mam ich abonament bez dodatkowych kosztów, korzystam z ich mobilnego neta i nie mogę narzekać!

  • -2

    38. ~Galan  2016-09-01 07:17:24  host: 188.146.149.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Do37 U mnie to samo. Proszę zobaczyć, jak T-Mobile rozwinęło sieć na Podkarpaciu. HSPA+ śmiga aż miło, a teraz dokładają LTE. Dziwi mnie, jak inni operatorzy pozostają na GSM. Wyjątek stanowi oczywiście Orange, bo w ramach NetWorkS dzielą stacje z T-Mobile. Testowałem już wszystkie sieci i dlatego wybrałem T-Mobile. Mam zasięg tam, gdzie trzeba. A narzekanie na brak zasięgu innych użytkowników to przeważnie żarty na resorach. Komuś nie pasuje to niech idzie do play i zasięgu w roamingu, gdzie wszystko może się zdarzyć. Jeżeli nie mieszkasz w mieście to na pewno będziesz wiedział o co chodzi.

  • -2

    39. ~Static  2016-09-01 08:12:21  host: user-94-254-129-61.play-internet.pl

    Najlepsze zasady panują w play przy agregacji. Lte+ wyświetli się tylko jeśli będziemy w zasięgu nadajnika 2600 (zasięg ok 900metrow). Urządzenie kat 6 pomimo iż ma możliwości nie agreguje pasm. Potrzebne są urządzenia Cat. 9tej.

Dodaj swoją opinię