Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile: Co drugi sprzedawany telefon obsługuje LTE

T-Mobile: Co drugi sprzedawany telefon obsługuje LTE

LuiN 29 Lipca 2014 15:33

7 8

W niespełna 2 miesiące od komercyjnego wdrożenia technologii LTE, co drugi telefon sprzedawany w ofercie rynku prywatnego w T-Mobile obsługuje technologię LTE.



Obecnie w zasięgu sieci LTE T-Mobile znajduje się ponad 51,5% populacji Polski. Jak czytamy w komunikacie prasowym, duża popularność smartfonów z LTE to zasługa szerokiego portfolio aparatów zaoferowanych klientom od pierwszego dnia dostępności LTE w T-Mobile.

Zadbaliśmy o to by w każdej, nawet najtańszej taryfie, było przynajmniej jedno urządzenie oferowane w cenie kilku złotych przy podpisaniu umowy - podkreśla Wojciech Pronobis, dyrektor marketingu usług postpaid w T-Mobile Polska.




Warto pamiętać, że łączność LTE w smartfonach, to nie tylko odzwierciedlenie starań operatorów, ale też ogólny trend na rynku telekomunikacyjnym. W ostatnim czasie do popularyzacji LTE również w tańszych urządzeniach przyczyniła się premiera niedrogiego chipsetu Qualcomm Snapdragon 400, obsługującego szybkie LTE Cat4 (150/50 Mb/s).

T-Mobile Polska rozpoczął świadczenie usług wykorzystujących łączność LTE 5. czerwca tego roku, wraz z premierą taryf JUMP!. Obecnie wciąż LTE nie jest dostępne dla klientów T-Mobile korzystających z ofert na kartę - zarówno głosowych, jak i mobilnego dostępu do Internetu.

Zobacz: T-Mobile prezentuje nowe taryfy - JUMP!

Orange, T-Mobile i Play opierają swoją transmisję LTE na blokach pasm o szerokości 10 MHz, co pozwala uzyskiwać im przepustowość do około 70 Mb/s. Polkomtel, dostarczający łączność LTE sieciom Plus i Cyfrowy Polsat komercyjnie oferuje pobieranie z szybkością do 150 Mb/s - operator jako pierwszy na świecie zaprezentował LTE Cat4 na częstotliwości 1800 MHz w wakacje 2012 roku, a od listopada 2012 roku udostępnia LTE o tej szybkości komercyjnie.

Źródło tekstu: T-Mobile, wł     

Dodaj do:

Tagi: jump! | lte | t-mobile

w sumie: 72
  • -2

    53.  2014-07-29 22:31:51

    A propos, dyskusji - zwróciłeś mi uwagę na problemy z logiką... Możesz wyjaśnić logikę gościa, któremu odpisałem i kiedy się wtrąciłeś?

  • 1

    54.  2014-07-29 22:32:22

    Takie na przykład UPC już dawno temu podnosiło abonentom stawkę w trakcie umowy o 5zł, dając za to szybsze łącze. Patrząc na telekomy, trzeba przyznać, że się namęczyli: 3G, LTE, HD Voice. Można było oczekiwać niskich cen, na starej infrastrukturze 2G. Teraz wypada więcej zapłacić. Jak najbardziej ceny powinny wzrosnąć o jakieś 10-15%. Jestem za i proszę o deszcz minusów. :)

  • -2

    55.  2014-07-29 22:33:25

    thonka - i na kolejnych fakturach już nie ma pozycji - rata? Pytam, bo nie znam mechanizmu ;-)

  • -1

    56.  2014-07-29 22:34:52

    słoneczny... już jakiś czas temu - rok? może więcej - było powiedziane - taniej już nie będzie. Co najwyżej więcej za tę samą cenę.

  • -2

    57.  2014-07-29 22:36:40

    Jednak ktoś jednak dał za 29 zł nielimitowane, więc inni dali - za 39 zł i 49 zł z większą ofertą, więc teraz już na pewno taniej nie będzie.

  • -2

    58.  2014-07-29 22:38:34

    Owszem pojawili się tacy co po cenie nielimitowanych (te ponad 40 tys. minut dzielili na potrzebne 400 czy nawet 4 tysiące) chcieli proporcjonalnie niższej ceny...

  • 2

    59.  2014-07-29 22:39:53

    wlo, zależy mi na rzeczowej dyskusji tylko i wyłącznie. Ale zawsze znajdzie się jakaś menda, która " lubi" mój nick i będzie smrodzić w stylu 44. A na takie pogawędki nie mam ochoty. Problemów z merytoryczną krytyką nie mam, ale nie lubię jak mi ktoś sr.a do butów. Nawet WitekT reaguje na takie rzygowiny... Pisząc anonimowo zazwyczaj nie muszę potykać się o takich sympatyków jak troll spod 44, który wiele razy pod moim adresem nic merytorycznego nie napisał, poza inwektywami.

  • 1

    60.  2014-07-29 22:44:21

    Wracając do meritum: powiedz mi wlo, jak użytkownik oferty na kartę ma sprawdzić jakość internetu LTE w T-Mobile, przed decyzją o podpisaniu umowy na Blueconnect LTE? Chętnie się dowiem.

  • -2

    62. ~  2014-07-30 00:28:49  host: n11-04-03.opera-mini.net

    60, a po co się pytasz skoro wielokrotnie pisałeś, że tylko prepaid uznajesz, żadnych umów. Zmieniłeś zdanie? A co z twoją skargą naPolkomtel i tymi złodziejskimi praktykami i regulaminem niedozwolonym, zgłosiłeś już, czy odpuszczasz i zajmiesz się teraz drugą złodziejską firmą TM?

  • 0

    63.  2014-07-30 12:07:38

    toms - ja tego nie wiem, bo i skąd mam wiedzieć? W Plusie dają do testowania - w maju sam miałem tydzień modem do testów... Inna rzecz, ze nie mówimy tu o użytkowniku na kartę chcącym coś tam kupić. Gość pisał jakby miał te 250 MB już i było to miał nawet na speedtest kilka razy, a potem nagle zmienia kontekst... To mi nie pasuje. Ty piszesz anonimowo, może i ja powinienem takie coś anonimowo skomentować? Tylko czemu zapłaciłem za brak reklam? Zresztą będąc niemal szantażowanym zasobnością mojego portfela, danym słowem itd. - przez Ciebie nota bene? ;-)

  • 0

    64.  2014-07-30 12:29:28

    wlo - kontekst jest ciągle ten sam: przetestowanie usługi internetu LTE w prepaid T-Mobile, przed decyzją o przejściu na abonament. No i druga sprawa: jak w taryfie JUMP (zarówno abonamentowej, jak i na kartę) korzystać z LTE, skoro operator oferuje w pakiecie zaledwie 250 MB? Przecież to nawet już nie jest śmieszne. W nieco starszej Frii na kartę jest bardzo dobry pakiet 6GB za 30 zł, niestety działający tylko w 3G. Takie działania operatora raczej nie promują LTE a wręcz przeciwnie. A co do konta premium: zawsze wykupuję najdłuższy możliwy abonament. Obecny wygasa bodajże 26 września i znów sobie go przedłużę dwoma wpłatami po 20 zł na kolejne 360 dni. Ciebie dopingowałem do wykupienia Premium, w kontekście drwin z innych użytkowników którzy szukają kilkuzłotowych oszczędności na abonamentach, podczas gdy samemu nie kwapiłeś się do wykupienia konta premium. A pisanie anonimowe nie zawiesza przecież ważności opłaconego konta. Na smartfonie reklamy i tak nie są widoczne. ;-)

  • 1

    65.  2014-07-30 12:37:21

    toms - no nie jest. Przynajmniej do czasu, kiedy się wtrąciłeś z tą sugestią ;-) Z LTE korzysta się chyba tak samo jak z GPRS? To technologia transmisji danych jest czy co? To ile transmitujesz to już zupełnie inna sprawa. orzesz podać operatora do sądu (wraca Power LTE Plusa?) za śmieszny pakiet i ograniczenie prędkości. Możesz też nie kupować słabej oferty. Można wziąć coś lepszego, nie? Widze że teraz padnie argument, ze dyskusja, narzekanie może jednak zmusi operatora do zmiany oferty? A pewnie zmusi - za stosowną opłatą - biorąc pod uwagę trendy ;-) Nie kwapiłem się, bo nie mogłem starą kartą (określonego banku, w którym już nie mam rachunku) zapłacić przez ten system dotpay czy jakiego tu używają...

  • 0

    66.  2014-07-30 12:40:27

    Chociaż to zbędne tłumaczenie - ja nie działam tak impulsywnie jak niektórzy ;-) Się zbiorę to zrobię ;-)

  • 1

    67.  2014-07-30 12:41:06

    Co do testowania LTE w TM to jest kiepsko. Ja akurat mam jumpa w abonamencie i aktywne lte to sobie sprawdziłem (mam 20Mbps gdzie z plusa mam 50 bez żadnych anten). No ale zanim załapałem że mam usima (karta była z grudnia) to kupiłem sobie starter prepaidowy na którym za 5zł dostałem 1GB i na opakowaniu było LTE no i jakie było moje zdziwienie jak nie mogłem zalogować się do tego całego LTE. Dopiero wtedy dopatrzyłem że to jest LTE ready.
    Kończy mi się umowa na internet w TM i narazie korzystam z RBMa oraz plusa i taki jest morał.

  • 0

    68.  2014-07-30 12:53:51

    wlo - po co mi tutaj z sądami wyjeżdżasz? Broniłeś przegranej sprawy Power LTE i próbujesz znowu tutaj mącić. Powiem krótko : gadałbyś inaczej, gdybyś miał Neo takie jak ja i szukał rozsądnej alternatywy. Syty głodnego nigdy nie zrozumie i to jest święta prawda. Dla tego kończę tę dyskusję pozostając przy swoich wnioskach. Miłego dnia.

  • 0

    69. ~Suri  2014-07-30 14:47:03  host: afbj42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Teraz czekać na 800MHz LTE wtedy nabierze rumieńców również poza większymi miastami, co do urządzeń to pewnie spory wkład miała nokia, gdzie również tanie modele posiadają już LTE

  • 0

    70.  2014-07-30 17:11:23

    @64 LTE to taka sama technologia transmisji danych jak HSPA czy GPRS. Tu się nic nie zmienia. Pakiet danych czy to przez HSPA czy przez LTE ciągle będzie tym samym pakietem. Robiąc te same czynności na telefonie po za prędkością transmisji nie robi Tobie różnicy czy to HSPA czy LTE, bo danych ściągniesz tyle samo.
    I jak napisał wlo - skoro pakiet jest za mały, szuka się innej oferty. Jumpy są bardziej nastawione na klientów szukających rozmów i wiadomości aniżeli gigabajtów danych.

  • -1

    71.  2014-07-30 21:35:08

    toms - Niczego nie broniłem, bo nie mam powodu. Zapis jest - nie dla wszystkich, ale wszyscy wiedzą, ze nie wezmą. Ty pewnie też? Bo mieć ograniczenia... Po co? Jełśi operatopr łamie umowę, się skarży - rto oczywiste jak dla mnie. Więc nie wyjeżdżam a przypominam - sądy cywilne są od rozstrzygania racji stron umów cywilnych . Nie rozumiem czemu myślisz, zę kpię w tym przypadku? Wiem, zę Neostrada róznie działa. Ale na to nawet Tepsa nic nie poradzi - nie okablują od nowa kraju ;-) U mnie jest dobrze.Jełśi masz większe potrzeby - szukaj nalepszej oferty (nie najtańszej, nie z największym limitem itp. - takiej, gdzie krzywe wszelkiego rodzaju kryteriów, które sobie sam ustalisz, schodzą się w najwyższym punkcie ;-) Syty nie jestem - jak każdy Polaczek chciałoby się mieć więcej, ale więcej też więcej kosztuje - a tu - jak to w Polsce tylko Solorz i jemu podobni nie muszą o tym myśleć ;-) No - na niższym poziomie nie musi też mój szwagier, ale z niego większa sknera niż ze mnie - mającego znacząco niższe dochody od niego ;-)

  • 0

    72. ~MŻ  2014-07-31 10:55:07  host: public-gprs514687.centertel.pl

    ~70 akurat w prepaid jestem bardzo zadowolony 6GB za 30zł i tu już prędkość ma znacznie...

  • -1

    73. ~James  2014-08-04 16:21:17  host: 093105170139.bielskobiala.vectranet.pl

    Fajnie, że tak się upierają przy lte, ale z tego co się orientuję, to znacznie lepszy zasięg tej sieci jest w Plusie.

Dodaj swoją opinię