Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile blokuje Skype'a

T-Mobile blokuje Skype'a

Q! 3 Kwietnia 2009 08:51

0 0

Niemiecka sieć T-Mobile poinformowała, że zabroniła swoim klientom korzystania z komunikatorów VoIP. Osobom, które nie zastosują się do tej decyzji, grozi się zerwaniem umowy.

W ciągu ostatnich miesięcy na rynku pojawiło się kilka ciekawych aplikacji dla smartfonów umożliwiających korzystanie z technologii VoIP oraz funkcji komunikatorów. Jednak klienci niemieckiego operatora nie będą mogli cieszyć się z ich dobrodziejstw. Wszystko dlatego, że korzystanie z dowolnego komunikatora VoIP w tej sieci zostało właśnie zabronione.




Jak powiedział rzecznik prasowy sieci T-Mobile, wykorzystywanie aplikacji VoIP może doprowadzić do niestabilności działania sieci. W związku z tym operator zdecydował się na całkowite zablokowanie tego typu aplikacji. Złamanie zakazu może grozić zerwaniem umowy z winy klienta.

Przedstawiciele Skype'a, komunikatora, który został zablokowany w pierwszej kolejności, nie skomentowali wprost zaistniałej sytuacji. Stwierdzili oni tylko, że użytkownicy powinni mieć nieograniczony dostęp do Internetu w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia niezależnie od sieci, z której korzystają.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31. ~szalony  2009-04-03 10:59:15  host: 212.2.99.206

    Jako ciekawostkę powiem (przepraszam że nie na temat) że Plus blokuje Iplusa po wyczerpaniu limitów w sieci 3G do 16 kb/s zarówno download jak i upload !!! W 2G narazie nie ma zmian prędkość jest blokowana do 32 kb/s tylko download... Widać Plus coś także z Iplusem kombinuje ...

  • 0

    32. ~mirekb  2009-04-03 11:08:21  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    no tak..dt wymyslilo konkurs ze 100 mesiami i era teraz tlucze te reklamy w tv do bólu a tu jeszcze argument o destabilizacji sieci by nie jechac po voip to juz brawura..niemcy wiedza ze trzeba oszczedzac ;-)

  • 0

    33. ~konon  2009-04-03 11:16:44  host: gnr78.internetdsl.tpnet.pl

    zablokować wszystko,żeby nie było niczego!

  • 0

    34. ~~konon  2009-04-03 11:30:17  host: gnr78.internetdsl.tpnet.pl

    jaki jest numer ,gdzie mozna posluchać radia prl ?

  • 0

    35. ~bla bla bla  2009-04-03 11:30:45  host: inet20909na-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Zabroniła? Czyli wcześniej można było korzystać zgodnie z umową? Jeśli tak, to klienci sami powinni rozwiązać umowę. Bardzo głupi ruch T-Mobile, coś jak u nas w sprawie kredytów hipotecznych. Zaufanie buduje się latami, a można je stracić w jeden dzień.

  • 0

    36. ~maki  2009-04-03 11:31:58  host: egw37.internetdsl.tpnet.pl

    W Polsce ze skype'a drożej niż w Playu. 8 gr na stacjonarne i 90 gr na komórki, nie opłaca się tego instalować, co innego gdy ktoś dzwoni za granicę.

  • 0

    37. ~  2009-04-03 11:43:44  host: aepk130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36 a skype na skype 0 zł

  • 0

    38. ~tkubon  2009-04-03 11:44:01  host: 158.36.124.40

    No T-Mobile sie nie dziwie. Maja w DE sporo klientow. Lepiej ich kroic np. za 2€ za min polaczenia niz dac uczciwa stawke. Siec juz jest dawno zbudowana. Na inwestycje rowniez kasa jest. Ale jak to sie mowi ciagle nienachapani

  • 0

    39. ~dj1910  2009-04-03 11:44:02  host: wdz-nic-n162.coe24.net

    T-mobile jak widac chyba chce stracic wszelkich klientów korzystających z uslug transmisji danych. Fajnie by bylo jakby era cos takiego zrobila, nie moge sie doczekac kiedy ta beznadziejna od zawsze sieć upadnie na amen!!

  • 0

    40. ~zac  2009-04-03 11:52:42  host: public-gprs56937.centertel.pl

    @ 39 - jaki merytoryczny komentarz:) nie znamy szczegółów , więc bym nie pisał tak stanowczo o tej sytuacji

  • 0

    41. ~ukenamuniu  2009-04-03 11:59:37  host: 86-59-n1.aster.pl

    A może to informacja z 1 kwietnia?

  • 0

    42. ~:))  2009-04-03 12:36:05  host: chello087206119161.chello.pl

    do 41 - obawiam się, że nie - Niemcy mają nieco narąbane - a ERA pewnie zacznie wprowadzać ograniczenia - ktoś mi powiedział, że im nie zależy na klientach indywidualnych, bo pieniądze robią na korporacyjnym - faktycznie miałem kartę sim TakTak i jakoś niespecjalnie zainteresowało ich, bym został w sieci (karta nie działała, ale nikt nie zaproponował, że numer zostanie odzyskany - po prostu stwierdzili - trzeba ją wyrzucić do kosza)...

  • 0

    43. ~dj1910  2009-04-03 12:51:14  host: wdz-nic-n162.coe24.net

    @40 - szczegóły są takie iż zapewne infrastruktura zaczeła im siadać przy takiej ilosci transmitowanych danych, i zamiast zająć się jej rozwojem, wolą coś przyciąć. Identycznie ostatnio Era postępuje jesli chodzi o swoj zasięg, podczas gry Play, Orange i Plus ciągle rozbudowują swoje sieci 3G+, to Era pod tym kątem nie robi zupełnie nic. Niedawno był raport UKE na ten temat, i niebiescy są pod tym kątem na głębokim dnie w stosunku do konkurencji.

  • 0

    44. ~maniek  2009-04-03 14:17:51  host: 77-253-99-35.adsl.inetia.pl

    43- Potwierdzam era to najgorsza siec i faktycznie ma najmniej 3G u nas ... zreszta to mnie nie dziwi maja najgorszy zasieg gsm i 3g tak samo...

  • 0

    45.  2009-04-03 14:22:24

    mi tam orange sie ślimaczy w centrum Warszawy. wszystkie sieci mają podbny zasięg i ilość stacji, zresztą trudno stwierdzić, ile ich jest, bo sporo pozwoleń jest niewykorzystanych. era ostatnio podpisala umowe z Nokia na rozwój sieci

  • 0

    46. ~:))  2009-04-03 16:59:57  host: chello087206119161.chello.pl

    jak dla mnie to ERA nie tylko ze względu na nadajniki jest najgorsza - z moich doświadczeń najbardziej olewa klienta

  • 0

    47. ~dzetex  2009-04-03 18:16:03  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    No wg nie ktorych badan, to wlasnie Era ma najlepsza obsluge klineta i najmniejszy procent odchodzenia z sieci. Co do niusa to powodow moze byc cala masa...

  • 0

    48. ~mnc  2009-04-05 12:42:34  host: 86-63-64-40.sta.asta-net.com.pl

    hehe "z winy uzytkownika" LOL jesli w umowie ktora sie podpisalo nie bylo klauzul na temat zakazu uzywania voip, a nie bylo, to operator moze co najwyzej klientowi naskoczyc i zrobic prezent w postaci skrocenia okresu obowiazywania umowy :P

  • 0

    49. ~xxx  2009-04-06 07:33:11  host: 87-205-249-218.adsl.inetia.pl

    No to trzeba trzymać się z dala od Ery, a zabronił korzystać bo taniej wychodzi gadanie przez VoIP. Koreański/chiński operator sieci komórkowej sprzedaje iphona 3G bez wi-fi.

  • 0

    50. ~wariatek  2010-03-21 03:50:10  host: host-89-229-166-166.augustow.mm.pl

    mam pytanie jaki skyp pasuje do vario III chciałbym z niego korzystać ale nie moge nic dopasować. Czy może mi ktoś pomóć proszę pisać tu lub na gg 8911340, Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Dodaj swoją opinię