Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szykuje się połączenie dwóch irlandzkich sieci komórkowych

Szykuje się połączenie dwóch irlandzkich sieci komórkowych

WitekT 15 Stycznia 2008 08:41

0 0

Irlandzka "3" jest potencjalnie zainteresowana zakupem swojego konkurenta - sieci Meteor. Obie sieci mają wyraźnie mniej klientów niż działające także w GSM sieci O2 i Vodafone - pisze Irish Independent.

Właścicielem Meteora jest operator stacjonarny eircom, który właśnie dzieli się na dwie części - na zarządzającą infrastrukturą i sprzedającą usługi. Do tej drugiej ma trafić Meteor, który jest warty około 1 mld euro. Choć firma oficjalnie zdementowała plotki o chęci sprzedaży sieci komórkowej, to branżowe źródła mówią ciągle co innego - szczególnie, że "3" wynajęła już bank Goldman Sachs, który ma doradzać w potencjalnej transakcji.




Największym operatorem w Irlandii jest Vodafone, który ma 2,2 mln klientów. O2 ma 1,6 mln, Meteor ponad 900 tys. zaś "3" - zaledwie 132 tys. Jeżeli "3" kupi Meteor, jedna z licencji 3G będzie musiała zostać zwrócona regulatorowi.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-01-15 09:13:22

    Mały kupi większego.

  • 0

    2. ~bq  2008-01-15 09:33:16  host: w3cache.introl.pl

    Pierwsze słyszę, żeby Meteor działał tylko w 3G, chyba że przez ostatni rok coś się zmieniło. Wcześniej Meteor działał tylko w 2G a gdzieniegdzie na zachodzie korzystał z roamingu wewnętrznego 2G O2. Z kolei three gdzie nie miał pokrycia sygnałem 3G korzystał z pasma 2G Vodafone.

  • 0

    3.  2008-01-15 09:33:33

    "Do tej drugi ma trafic meteor" powinno byc "drugiej" Poprawcie :D

  • 0

    4.  2008-01-15 09:35:55

    bq, St-Jimmy: fixed, dzięki! ;)

  • 0

    5. ~  2008-01-15 09:38:00  host: aaog221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mały błąd: "Obie sieci działają mają"

  • 0

    6. ~Franz  2008-01-15 09:38:47  host: 212.160.172.70

    "Obie sieci działają mają wyraźnie mniej klientów niż działające także w GSM sieci O2 i Vodafone" Nic nie rozumiem z tego zdania:/

  • 0

    7. ~  2008-01-15 09:42:45  host: aaog221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to chyba efekt doslonwego tlumaczenia z serwisow zagranicznych

  • 0

    8. ~xxx  2008-01-15 09:51:27  host: 217.98.38.5

    Czy ktos kto to pisze czyta to wogole ? Niektorych zdan nie da sie czytac. Polski jezyk trudna jezyk. Pozdrawiam

  • 0

    9.  2008-01-15 10:07:07

    7: nie efekt bezpośredniego tłumaczenia - nigdy tak nie robię. ;) Po prostu w trakcie pisania zdania pewnie je przekonstruowałem i nie zauważyłem nieciągłości logicznej, a słownik Wordowy takich rzeczy nie wyłapuje. Ale już poprawiłem - dzięki! :)

  • 0

    10.  2008-01-15 10:07:34

    8: możesz pokazać zdanie, które jest niegramatyczne, poza tym jednym, które już poprawiłem?

  • 0

    11.  2008-01-15 10:09:41

    ktoś już zauważył - meteor to nie tylko 3G. Do niedawna nie miał w ogóle sieci 3G, byc może dopiero niedawno dostał licencję. Ale 2G to on ma na 100%

  • 0

    12.  2008-01-15 10:12:14

    co się Witku przejmujesz, chodzi o przekazanie informacji, a nie podawanie jej na złotej tacy :-)

  • 0

    13.  2008-01-15 10:17:23

    elnord: no ja zawsze lubię rzeczową dyskusję, więc liczyłem na podanie faktów. ;)

  • 0

    14.  2008-01-15 10:25:43

    No właśnie o to chodzi, że czytam i czytam ten artykuł i błędu nie znajduje. I nie wiem w czym problem :)

  • 0

    15.  2008-01-15 12:26:44

    meteora w Irlandii ma 900 tys klientow z tego chyba ok 200 tys to Polonia a reszta to innu cudzoziemcy. Meteor ma bardzo dobra taryfe international ze wszystkich (9c na stac i 25 na kom.)a do tego polaczenia w ramach meteora po 5c (jezeli dobijasz karte min 20e/mc. A 3ka dziala chyba tylko w 3G a na pewno w Dublinie! Pozdrawiam!

  • 0

    16.  2008-01-15 13:20:58

    Trójka ma tam całkiem przyzwoity zasięg, w Cork cały czas full, a i poza miasto sięga dość daleko. No ale tam mają na pewno inne wytyczne co do promieniowania więc i sieci są lepsze.

  • 0

    17. ~marnet  2008-01-15 13:28:39  host: ano34.internetdsl.tpnet.pl

    A co myślicie? W Polsce też takie coś jest możliwe? Np. Play przejmuje Plusa ;)

  • 0

    18. ~  2008-01-15 13:30:41  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    A mnie zaciekawiła tendencja w Europie do dzielenia telekomów stacjonarnych. Może jakiś felieton na ten temat? Kto już w Europie zaczął prace a kto bedzie się ociagał? (np nasza TP)

  • 0

    19. ~jass  2008-01-23 11:33:14  host: bye179.internetdsl.tpnet.pl

    Ale Meteor nie posiada licencji 3G, mają je pozostali ttrzej operatorzy.

Dodaj swoją opinię