Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szykują się zmiany w roamingu krajowym sieci Play

Szykują się zmiany w roamingu krajowym sieci Play

LuiN 13 Września 2017 18:14

13 11

orange play wide

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play zapowiedział na 14 września dobrą zmianę w roamingu krajowym.

Nagrywam właśnie krótkie info. Dobre info. Info o roamingu krajowym. Detale jutro rano - czytamy we wpisie rzecznika na Facebooku. Wszystkie szczegóły zmian poznamy 14 września, prawdopodobnie na blogu sieci Play.




Jak już zapewne większość z Was wie, w ramach podpisanej pod koniec lipca umowy Orange stanie się wiodącym partnerem roamingowym sieci Play. W pierwszych miesiącach zmiana miała być mało odczuwalna, ale w 2018 roku do łączności 2G i 3G sieci Orange dołączyć miał roaming LTE.

Zobacz: Orange wiodącym partnerem roamingowym sieci Play

Zapowiadaną dobrą informacją mogłoby być przyspieszenie harmonogramu wdrożenia roamingu LTE, a jeszcze lepszą - informacja o tym, że Play rozluźni, przynajmniej trochę, lejek transferu z obecnego 1,5 Mb/s. Co tak naprawdę do ogłoszenia ma Play dowiemy się dopiero jutro. Macie jakieś pomysły?

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 102
  • 0

    83. ~  2017-09-14 08:35:15  host: user-94-254-132-16.play-internet.pl

    Zwiększyli szybkość na roamingu, znow mam 3 Mb na sekundę

  • 1

    84.  2017-09-14 08:38:48

    Czyli cały ten "news" nas nie zaskoczy-już wiemy, że podnieśli prędkość neta w roamingu z 1,5Mb na coś koło 3Mb(miałem rano 3,64Mb w roamingu Plusa). Oczywiście podane wyżej wyniki dotyczą 3G ponieważ do ŻADNEGO dostępnego LTE się nie loguje SIMKa RBMenergy.

  • 0

    85.  2017-09-14 09:13:34

    82 - Plej nie miał szczególnie lepszych ofert niż inni nigdy. Pisałem o tym zawsze i do dzisiaj podtrzymuję moją opinię.
    Inny sposób podania nieszczególnie dobrej oferty niż dotychczasowy spowodował sporą migrację. I tyle ;-)

  • 1

    86. ~  2017-09-14 09:17:40  host: apn-31-0-23-96.dynamic.gprs.plus.pl

    @82 Masz rację w kwestii MTR w pierwszych latach działania Play'a. Jacek (@81) też słusznie dostrzega, że znaczna obniżka cen to była strategia firmy. W tym przypadku UKE nie miał nic do tego.
    Dodatkowo u nich standardem dla wszystkich stały się usługi, które inni mieli tylko w ramach abonamentów, np. przekierowanie połączeń.
    Trzeba przyznać, że zmienili rynek. Obecnie jednak osiągnęli masę i nie mają potrzeby takiego działania, jak wcześniej. Nadal mają zróżnicowane oferty, ale komu żadna nie odpowiada, może zmienić operatora. Dziś nie jest to żadnym problemem.

  • 0

    87. ~Marcin  2017-09-14 09:18:51  host: 89-79-190-2.dynamic.chello.pl

    To playowcy zapchają i tak zapchaną sieć orange. I gdzie tu sens i logika pomarańczy? stały dopływ gotówki z play ale utrata własnych abonentów...?

  • 1

    88. ~Marcin  2017-09-14 09:25:49  host: 89-79-190-2.dynamic.chello.pl

    @81 Co takiego zrobił Play? Wszedł na rynek ze stawkami 29gr/min i nie zmienił ich do dnia dzisiejszego. Dlaczego takie stawki? Bo nie płacili podatków, bo nie płacili za sieć, bo mieli dopłaty wiec mogli sobie pozwolić. Piejecie z zachwytu nad po części wirtualnym niewirtualnym operatorem..

  • -2

    89.  2017-09-14 09:29:01

    Już jest film na blogu i YouTube. Nawet jak tylko do 3 mega to moim zdaniem w roamingu starczy, normalnie mam lte, a skoro starczało mi 1,5 to teraz tym bardziej 3 starczy. Do hd zalecana prędkość to 2 Mb/s, więc jak będzie 3 to na bufor jeszcze będzie.

  • -1

    90.  2017-09-14 09:31:00

    @88 a zobacz sobie stawki innych sieci z tamtych lat to zobaczysz co to znaczyło 29 gr wtedy.

  • 0

    91. ~  2017-09-14 09:32:21  host: apn-31-0-23-96.dynamic.gprs.plus.pl

    @88 Tobie nikt niczego nie zabrał, żebym ja mógł płacić mniej, więc w czym widzisz problem?

  • 0

    92. ~lutro  2017-09-14 09:36:28  host: apn-46-215-129-61.dynamic.gprs.plus.pl

    Jest nawet powyzej 3Mb/s i wreszcie zaczelo wszystko plynnie odtwarzac.Zasieg sie poprawil Orange i Plus.Play zasieg w dalszym ciagu szwankuje i predkosc tylko 1,5Mb/s.LTE zapchane

  • 0

    93. ~Tom  2017-09-14 09:40:48  host: 078088144159.jeleniagora.vectranet.pl

    @92. To przełącz na 3G i będzie lepiej.

  • 0

    94. ~Marcin  2017-09-14 09:42:10  host: 89-79-190-2.dynamic.chello.pl

    @90 ja wiem jakie były stawki bo telefon miałem jeszcze w Centertelu mnt450 a z Play współpracowałem przy dystrybucji starterów i uwierz mi, że wszystko było przez firmy zewnętrzne, które płaciły grosze ale w wielu przypadkach nie wywiązały się z tego obowiązku do dziś i Play jako Play nie ma nic poza zyskami z działalności na podwykonawcach,

    @91 problem jest w tym, że pijawka zwana Play zapycha sieć innych operatorów. Rozumiesz czy musisz mieć to namalowane?

  • 0

    95. ~  2017-09-14 10:14:49  host: user-94-254-162-33.play-internet.pl

    Albo jestem pechowcem albo mnie jeszcze nie oblokowali a wręcz przeciwnie przycięli do 1Mb. Na Orange 0.65Mb, Na T-M i Plusie 1,2 - 1,6Mb.

  • 0

    96. ~gość  2017-09-14 13:17:18  host: public-gprs171507.centertel.pl

    Faktem będzie że jeżeli klienci Orange w jakikolwiek sposób odczują pogorszenie parametrów transmisji po wpuszczeniu pleja do LTE to Orange straci tych klientów. Ciekawe czy oni to biorą pod uwagę?

  • 1

    97. ~  2017-09-14 14:01:57  host: a04-07-02.opera-mini.net

    88, nie nie, kiedy PLAY wchodził na rynek to cena za minutę wynosiła koło 0,60 groszy, obniżka na 0,29 groszy w sieci i poza sieć + roczna ważność konta po każdym doładowaniu to był hit, inne sieci wprowadziły RWK tylko jako promocje,którą mogą odwołać i widać po T jak ich boli ta RWK,że wolą ją wycofać jak T niż zostawić, Play chyba nie ma na siebie pomysłu albo ludzie potrzebują dużo czasu żeby zrozumieć promocje PLAY i z nich skorzystać, a podatki - wszystkie sieci miały takie warunki na początku kiedy wchodziły na rynek, opłaty z wyższego MTR wynosiły 0,75 gr za czasów Play, koło 2,70 za czasów wtedy małej trójki

  • 0

    98. ~  2017-09-14 14:05:11  host: a04-07-02.opera-mini.net

    96, nic nie straci, klienci Orange są przyspawani do sieci zniżkami i choćby Orange miało awarie co tydzień, choćby mieli narzekać na tą sieć to zostaną bo Orange dało zniżki

  • 0

    99. ~  2017-09-14 14:09:36  host: a04-07-02.opera-mini.net

    95, Do 3 mega, rozumie się przez to,że prędkości mogą być niższe

  • 0

    100.  2017-09-14 14:46:23

    @94 jaka pijawka? Play płaci operatorom za tych użytkowników. Tak samo ktoś kto korzysta z tego samego nadajnika co ty może stwierdzić, że ty to pijawka, bo przez ciebie ma wolniejszy internet. Wszystkim chodzi o forsę, a ty jako klient obchodzisz operatora tyle co zeszłoroczny śnieg.

  • 0

    101.  2017-09-14 16:15:52

    Jak czytam te teksty typu "pijawki nie mające własnej infrastruktury", to mi się rzygać chce. No i co z tego? Dzięki temu cieszcie się, że w takim Play zasięg będziecie mieli zawsze i wszędzie w całej Polsce, w czterech sieciach i na wszystkich pasmach do wyboru, do koloru, ale zawsze jakiś będzie, jak znajdziecie się w szczerym wiejskim polu albo puszczy oddalonej od cywilizacji o kilka ładnych kilometrów. Można powiedzieć, że Play ma zasięg uniwersalny. Równie dobrze można powiedzieć, że pijawką jest każdy operator wirtualny. P4 ma dobre układy z W3, płacąc im słone pieniądze za użyczenie własnych nadajników, to czemu nie?

  • 0

    102. ~  2017-09-15 11:41:23  host: 185.48.176.45

    Prędkość w RK wzrasta :) Oficjalne info

Dodaj swoją opinię