Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szykują się strajki w TP

Szykują się strajki w TP

WitekT 14 Stycznia 2005 10:38

0 0

Działające w Telekomunikacji Polskiej związki zawodowe szykują się do rozpoczęcia akcji protestacyjnej przeciwko planowanym przez zarząd firmy zwolnieniom.
W tym roku zatrudnienie w spółce ma spaść o 4 tys. do 26 tys. 420 osób. Listy stanowisk pracy przeznaczonych do ewentualnej likwidacji mają być gotowe do 20 stycznia. Stanisław Kiezik z władz NSZZ Solidarność w TP powiedział, że związki zaplanowały na koniec miesiąca pikietę w Warszawie. Wysłano także listy do związków zawodowych działających we France Telecom oraz do Europejskiej Rady Zakładowej France Telecom. "S" chce też przeprowadzić referendum strajkowe i - jeśli pomysł zyska poparcie pracowników, a zarząd TP nie ustąpi w sprawie zwolnień - rozpocząć strajk.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet