Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szyfrowanie rozmów w sieciach komórkowych

Szyfrowanie rozmów w sieciach komórkowych

WitekT 1 Czerwca 2005 20:58

0 0

Australijska firma SecureGSM przygotowała program umożliwiający szyfrowanie połączeń telefonicznych w telefonach pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile Phone Edition.

Aby nawiązać bezpieczne połączenie, potrzebne są dwa telefony z zainstalowaną aplikacją Australijczyków. Program SecureGSM wymaga systemu Windows Mobile Phone Edition pracującego w urządzeniu z procesorem ARM (lub kompatybilnym) taktowanym zegarem minimum 200 MHz. Program do pracy wymaga 6MB pamięci oraz 2MB do zapisywania danych. Rozmowy są szyfrowane 256-bitowym kluczem. Kodowanie oparte jest na algorytmach AES, Twofish i Serpent. Zastosowanie trzech algorytmów, z których każdy uważany jest za niemożliwy do złamania, ma zapewnić całkowite bezpieczeństwo połączeń. Licencja za instalację programu na jednym telefonie kosztuje 249 dolarów australijskich (630 zł).
Zabezpieczenia sieci GSM zostały złamane już przeszło 5 lat temu, toteż na rynku dostępnych jest wiele skanerów pozwalających na przechwytywanie rozmów. Wprawdzie eksperci podkreślają, że ryzyko podsłuchu nie jest wysokie, niemniej niektóre firmy nie mogą sobie pozwolić nawet na najdrobniejsze tego typu zagrożenie. Dlatego SecureGSM oczekuje zainteresowania ze strony instytucji finansowych i wojska, które zapewne chętnie zapłacą za wzrost bezpieczeństwa informacji przekazywanych przez telefon.

Źródło tekstu: ZDnet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet