Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szyfr Sony Ericssona

Szyfr Sony Ericssona

LuiN 25 Lutego 2008 12:06

0 0

kod seSony Ericsson postanowił zmienić dotychczasowe oznaczenia nazw aparatów. Tajemniczo nazwane modele wkrótce trafią do sprzedaży. Przedstawiamy małą ściągawkę pozwalającą na niezgubienie się w nowym nazewnictwie.

Nazwy w dalszym ciągu mają układ litera plus trzy cyfry, zmieniła się jednak filozofia nazewnictwa. Oznaczenie literowe będzie grupowało telefon do danej linii produktów wspartych jednolitą kampanią wizerunkową. "C" będzie oznaczało przynależność do linii Cyber-shot, "W" - telefony muzyczne Walkman, "S" - Snapshot, "X" przeznaczono dla nowej linii smartfonów Xperia, "G" - dla telefonów "ułatwiających życie", przynajmniej w opinii producenta.

Drugi znak (pierwsza cyfra w nazwie) będzie oznaczał klasę telefonu. Najlepiej wyposażone i najbardziej ekskluzywne aparaty będą miały najwyższą wartość w tym miejscu, najniższe cyfry będą przypisane najprostszym modelom.




Trzeci znak (druga cyfra w nazwie) opisywać będzie kolejne wersje danego telefonu. Spotkaliśmy się z tym w przypadku K800 i K810.

Czwarty znak (trzecia cyfra) będzie miał nietypową funkcję. Określać ma on formę (konstrukcję) telefonu. 0, 1 i 2 zarezerwowano dla aparatów jednobryłowych (ang. candybar), 3, 4 i 5 to telefony rozsuwane (ang. slider), 6, 7 i 8 to numeracja identyfikująca telefony "z klapką" (ang. clamshell). Cyfra 9 zagości na końcu nazwy modelu o konstrukcji nie mieszczącej się w założeniach trzech powyższych typów.

Źródło tekstu: IntoMobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2008-02-25 12:22:43

    skomplikowane :D

  • 0

    2. ~X  2008-02-25 12:23:17  host: 212.160.172.70

    Co w zasadzie oznacza "snapshot"?

  • 0

    3. ~  2008-02-25 12:30:00  host: 87-205-218-245.adsl.inetia.pl

    Fajne, przynajmniej bardziej przejrzyste niż poprzednia numeracja. Ciekawe jak a jest różnica między Snapshot a Cyber-shot :)

  • 0

    4.  2008-02-25 12:33:54

    #2 zrzut ekranu, zdjęcie, robić zdjęcie... ciekawe czym się będą różnić o C, to przecież też fotograficzne...

  • 0

    5.  2008-02-25 12:40:00

    Teraz już wiadomo z jakim telefonem ma sie do czynienia.

  • 0

    6. ~Manovar  2008-02-25 12:55:28  host: ara178.internetdsl.tpnet.pl

    A co w takim razie z P3?

  • 0

    7.  2008-02-25 13:25:01

    6: No i właśnie tu mają być pewne wyjątki od reguły. Również Xperia nie do końca zgadza się z nomenklaturą. Linia P i X mają sławić SE w świecie Biznesu - stąd bardziej "profesjonalne" i mniej masowe nazwy. Zapomniałem dodać w wiadomości informacji o małym "i" na końcu nazw. W dalszym ciągu będzie ono stosowane jako oznaczanie "international" - czyli wersje wielojęzykowe menu.

  • 0

    8. ~Krzysiek  2008-02-25 14:03:53  host: ejq154.internetdsl.tpnet.pl

    Proste i logiczne, każdy będzie wiedział już co i jak, a nie jak to dziś jest mało czytelne bo k na początku ma i k510 jak i k850 :D

  • 0

    9. ~zibi  2008-02-25 14:23:17  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    Jak rozumieć następujące zdanie tej informacji: "Tajemniczo nazwane modele wkrótce trafią do sprzedaży"? Czy nazwy pokazanych ostatnio (w 2008r.) nowych modeli, np. Z770, ulegną zmianie? Jak się wydaje litery "Z" nie ma w tej nowej nomenklaturze.

  • 0

    10. ~TWDonald  2008-02-25 14:48:24  host: ip-157-25-236-44.multimo.gtsenergis.pl

    A co z T650 ?

  • 0

    11.  2008-02-25 16:23:12

    przecież im zabraknie cyfr i liter do oznaczania nowych modeli...

  • 0

    12.  2008-02-25 16:47:04

    Wg. tego konceptu niedawno zapowiedziany W980 jest 8mym następcą topowego walkmana w obudowie typu candybar. :)

  • 0

    13. ~tong  2008-03-07 13:52:22  host: dhu161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to ja poproszę taką listę szyfrową nazw modeli telefonów firmy Nokia !!?!!??

  • 0

    14. ~  2008-08-24 14:36:59  host: f96-020.opera-mini.net

    Ciekawe rozwiązanie ale wydaje mi się że po jakimś czasie skończą im się numery i albo będą numerować telefony wysokich klas numerami np c100 albo rozszerzą ilość cyfr do czterech.

  • 0

    15. ~fsafsa  2008-11-30 19:25:09  host: systemy84.toya.net.pl

    taa i zrobi sie jak nokia :/

Dodaj swoją opinię