Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szybszy Play Online w 1Q2011

Szybszy Play Online w 1Q2011

WitekT 10 Listopada 2010 11:55

0 0

Play Online przyspieszy z dotychczasowego 1 Mb/s, ale będzie trzeba na to poczekać do I kwartału przyszłego roku - wynika ze słów Marcina Gruszki, rzecznika operatora.



Pierwotnie Play Online miał przyspieszyć już w III kwartale, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.


Inwestujemy cały czas w jakość i to jest dla nas najważniejsze - mówi Gruszka dodając, że teraz trwają prace głównie w miejscach dużego natężenia ruchu, gdzie osiągane prędkości są niższe niż 1 Mb/s.


Z Play Online - w wersji abonamentowej i prepaid - korzysta ponad 600 tys. klientów.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    26. ~zago  2010-11-10 14:16:11  host: 79-70-234-120.dynamic.dsl.as9105.com

    jeśli już było parę życzeń to ja dorzucę też, małe miasteczko Wałbrzych (Nowe Miasto) gdzieś od czerwca prędkość (download oczywiście)zazwyczaj oscyluje w granicach 0,5 Macha

  • 3

    29. ~3G Rawa Mazowiecka  2010-11-10 14:37:14  host: 178.56.105.124

    U mnie ładnie hula... w dzień 800 - 1100 kbps w nocy po 24 ponad 2000 kbps.

  • 1

    30.  2010-11-10 14:59:46

    Może by tak najpierw przestali oszczędzać przez stawianie stacji tylko GSM a zaczęli budować znowu GSM i UMTS i dołożyli UMTS tam gdzie jest tylko GSM...

  • -1

    31. ~rami  2010-11-10 16:18:12  host: dpo209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 ale który to maluch, a który ford, bo nie wiem ;) A tak poważniej to na mobilny net w Orange chyba specjalnie narzekać nie można, pod względem zasięgu chyba jako jedyni oferują możliwość korzystania z łączonego 3g i cdma.

  • 0

    32. ~miro  2010-11-10 16:46:28  host: 192.193.245.15

    @22 Potwierdzam, mam neta Play, modem E176G czy jakoś tak i ciągnie na maxa niezależnie od pory dnia, wcześniej z pół roku temu był problem ale 2 reklamacje zrobiły swoje i teraz hula aż miło, szkoda tylko, że limit 5GB...

  • 0

    33. ~@21  2010-11-10 16:48:08  host: 217.116.101.237

    Nie obrażaj forda, orange lepiej działa od play, ale nie aż tak lepiej :)

  • 0

    34.  2010-11-10 17:48:34

    HOho tak to się naobiecywali że będzie zaraz po wakacjach. Jest już listopad i dalej ni ma. Dopiero teraz artykuł że w pierwszym kwartale 2011. A czy będzie na bank to się okaże, wg mnie tak trochę nie poważnie.

  • 0

    35. ~  2010-11-10 17:53:20  host: user-46-112-110-190.play-internet.pl

    a widziales cos powaznego w PLAY? bo ja nie same gdakanie i tyle

  • 0

    36. ~dudek984  2010-11-10 17:56:21  host: chello089078099152.chello.pl

    U mnie działa okey szybciej się otwierają stroy no i zasięg Hsdpa jest w budynkach czy 1 a nawet 7.2 chodzi by strony się otwierały jak należy to fakt że Play jest daleko za W3.Ale net play w Krakowie na moim osiedlu lepiej działa niż w Era,Plus a Orange to porażka.

  • 0

    37. ~baribal  2010-11-10 18:12:08  host: chello089076092193.chello.pl

    A ŚWISTAK siedzi i zawija .... podniesiona prędkość kiedy o tym mówił juz rzecznik ... a tak przy okazji panie rzeczniku kiedy będzie usługa email blackberry w PLAY bo miało byc jakoś bardzo szybko .. a tu dużo szumy... i nic

  • 0

    38. ~  2010-11-10 19:22:35  host: p14-10.opera-mini.net

    Każdy z nas tutaj mieszka gdzie indziej i nie ma reguły z jakością usług w play. W moim mieście play internet nie jest warty użytkowania. Przed podpisywaniem umów radził bym sprawdzac szybkość porównując operatorów do siebie. Cena to nie wszystko. Jeśli ktoś jeździ po Polsce cały czas to lepsze będzie studiowanie map zasiegu

  • 0

    39.  2010-11-10 19:30:21

    Mapa nie jest integralną częścią umowy. Na jej podstawie ich się nie zawiera.

  • 0

    41. ~  2010-11-10 21:30:46  host: dcr70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I kwartał 2011 to i 31 marzec, czyli jeszcze prawie 5 MIESIĘCY czekania.

  • 0

    42. ~reb.  2010-11-11 02:33:35  host: chello084010102197.chello.pl

    A to niespodzianka:) W Play trzeba znowu czekać... Szybkość to i tak najmniejszy problem PlayOnline - zasięg i dostępność to najgorsza strona tej 'usługi'...

  • 0

    43. ~Adaś  2010-11-11 17:41:51  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    No właśnie znowu czekać, tak to obiecywali że w wakacje albo zaraz po będzie większy transfer a tu bach znowu czekać a potem znowu powiedzą że znowu coś. Wg mnie Play opuścił się w rozbudowie swojej infrastruktury co mu zbytnio nie sprzyja, bo ich internet jest przeciętnej jakości z przeciętnym zasięgiem. I to że ktoś ma na full o niczym nie świadczy liczy się w podróży w pociągu np. A nie w domu...

  • 0

    44. ~ziom  2010-11-11 20:55:44  host: user-188-33-171-56.play-internet.pl

    Jak ma się zasięg i specjalnie nie przemieszcza się w mniej zaludnione tereny to jest to najlepsza oferta ! Niestety powodu tzw " zamrażania " ściąganych plików chyba zrezygnuję i przejdę do plusa !

  • 0

    45. ~mirekb  2010-11-12 10:26:40  host: apn-77-114-106-110.dynamic.gprs.plus.pl

    play jest ok ale plus lepszy,bezlik i zasieg najlepszy w pl

  • 0

    46.  2010-11-12 13:28:37

    @43 na tym polega marketing play, na obiecywaniu pięknej przyszłości związanej z jakością sieci, żeby klienci zapomnieli o tym, że cena wyraża też jakość, a w play są niskie ceny i brak jakości i będzie tak dalej jak będą prowadzić taką politykę. Nie ma w tym nic złego, bo klienci chyba z ofert są zadowoleni, tylko muszą wiedzieć jaka w tym jest zależność.

  • 0

    47.  2010-11-12 13:46:59

    Atrakcyjne stawki bez możliwości realnego skorzystania z nich są martwym regulaminowym zapisem. Chyba nie jest tak źle z tą jakością w Play, że coraz większe grono osób wybiera właśnie tę sieć. Oczywiście, awaryjność play24, czy krótkich kodów jest bardzo częsta, jednak - i to chcę podkreślić - z rozliczaniem usług z zależności od tego z jakiego pakietu miały być " ściągane " , nie było nigdy problemu. A roaming głosowy w Plusie działa rewelacyjnie , więc i z jakością rozmów nie mam najmniejszych problemów, co - rzecz jasna - ich nie wyklucza u innych użytkowników.

  • 0

    48. ~radiomaryjnymNIE  2010-11-16 14:28:25  host: ip-94-42-1-216.multimo.pl

    na pomorzu w niektorych miejscach ten net to tragedia, nie przedłużam więcej z nimi umowy. wyciągają tylko kasę od ludzi!

Dodaj swoją opinię