Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szybszy i tańszy Internet w UPC

Szybszy i tańszy Internet w UPC

WitekT 1 Kwietnia 2008 12:07

0 0

Od 2. kwietnia UPC zwiększa prędkość pakietu Internet Turbo i obniża cenę Internet Ultra. Kilka dni temu prezes polskiego UPC Simon Boyd zapowiadał komunikat właśnie na Prima Aprilis, ale prosił, aby traktować go jak najbardziej serio.

Prędkość pakietu Internet Turbo wzrasta ponad dwukrotnie - z dotychczasowych 4 Mb/s do 10 Mb/s w stronę do abonenta i z 0,5 Mb/s do 1 Mb/s od niego w ramach dotychczasowej ceny. Cena za Internet Ultra, o prędkości 20 Mb/s, zostaje obniżona z 249 zł do 149 zł.




Obecnie UPC Polska ma ponad 300 tys. abonentów internetowych i jest drugim największym, po Telekomunikacji Polskiej, dostawcą szerokopasmowego Internetu w Polsce dla klientów indywidualnych. Z kolei z telefonu w UPC korzysta już 110 tys. klientów.

Dotychczasowa prędkość

Nowa prędkość

Obecna cena

Nowa cena

Internet Sprint

2 Mb/s i 384 kb/s

2 Mb/s i 384 kb/s

69 zł

69 zł

Internet Turbo

4 Mb/s i 0,5 Mb/s

10 Mb/s i 1 Mb/s

89 zł

89 zł

Internet Ultra

20 Mb/s i 2 Mb/s

20 Mb/s i 2 Mb/s

249 zł

149 zł


Pierwsza prędkość w tabeli oznacza kierunek do abonenta, zaś druga - od abonenta.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~saber  2008-04-01 15:49:39  host: nat-tar.aster.pl

    To czekam na odpowiedź Aster

  • 0

    25. ~Byk  2008-04-01 15:59:01  host: chello089078194254.chello.pl

    Mam z UPC 2 Mega i zawsze jest ciut więcj.Brak przerw.Kto ma możliwosci tecniczne powiniwn brać.Warto.

  • 0

    26. ~ki  2008-04-01 16:02:00  host: chello089078116145.chello.pl

    u mnie od rana turbo leci właśnie te 10/1 Mb/s. Myślałem, że to jakieś przekłamania, widać powoli zaczynają przyspieszać.

  • 0

    27.  2008-04-01 16:08:23

    tak sobie mysle, ze co z tego ze oni zwiekszaja szybkosc lacza do klienta.. jak wyjscie z UPC bedzie duzo duzo slabsze...

  • 0

    28.  2008-04-01 17:16:27

    Moim zdaniem, Telepolis zaplanował lepszy Prima Aprilis. Wydaje mi się, że parę wiadomości to joke... ;)

  • 0

    29. ~Adi  2008-04-01 18:15:34  host: 078088210221.wlb.vectranet.pl

    Jjestem Ciekaw Kiedy Vectra cos przyspieszy - zawsze przyspieszają w maju. Jestem ciekaw czy i tym razem tak zrobia, bo placic 80 pln za 2mb w dzien to zadna juz rewelacja

  • 0

    30.  2008-04-01 18:17:32

    Faktycznie to nie żart, na stronie upc nie ma cennika bo to obowiązuje od jutra... Ale dale genialną cenę za 10 mega. Ja 2 mieisące temu podpisałem umowę na 4 mega :) więc troche poczekam aż zmienię na 10, ale cena naprawdę super! UPC JEST NIE DO PRZEBICIA!

  • 0

    31.  2008-04-01 18:20:05

    A internet dla tych co już mają przyśpieszy tylko jezeli nie mają umowy promocyjnej... A zdecydowana większość brałą internet na promocji...

  • 0

    32.  2008-04-01 18:59:43

    no fajnie szkoda tylko ze Sprint jest bez zmian mogliby chociaz cene obnizyc ale i tak jest super

  • 0

    33. ~  2008-04-01 19:22:15  host: elf.4web.pl

    http://www.upc.pl/pdf/upc_parametry_techniczne_uslug_internetowy ch_kwiecien_2008.pdf jednak nie lipa

  • 0

    34.  2008-04-01 21:30:09

    Wygląda jakby działali trochę w oderwani od rzeczywistości rynkowej przebijając swoją bezkonkurencyjną ofertę internetową :-), ale to naprawdę operator który myśli. Mamy boom na usługi szerokopasmowe, więc warto robić wszystko aby pozyskać klientów jak najwięcej póki łatwo. A do tego bądźmy szczerzy nie każdy jest p2p-owcem. Ludzie biorą 10MB dla komfortu, a wykorzystują tylko ułamek tego łącza - ale płacą za całość. Ale żeby nie było zbyt kolorowo to ich telefon to parodia (awaryjny VoIP) trochę jak NMT (ludzie z gór definiowali to: "Niby Mom Telefon") ;-)

  • 0

    35. ~xxx  2008-04-01 21:49:12  host: emv143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a tp na to...

  • 0

    36.  2008-04-01 22:30:18

    Ciekawe co na to operatorzy BSA....

  • 0

    37. ~J  2008-04-02 07:58:22  host: car69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    35# a tp na to nic, to są chamskie szczury, zamiast u nich internet ma tanieć to drożeje :/ , mówili że nowy cennik dopiero w lipcu będzie, a ja do lipca nie mam zamiaru czekać, bo teraz w kwietniu kończy mi sie umowa, teraz to prawdopodobnie zawitam do ery bo ceny mają super...

  • 0

    38. ~quzo  2008-04-02 08:50:33  host: chello089076192158.chello.pl

    nooo od 15 kwietnia bede mial 20 mb/s a tp jest zalosna i zero konkurencji bedzie bo max szybkosc adsl = 6mb

  • 0

    39. ~  2008-04-02 09:20:55  host: aclp136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nic tylko pozostaje mi z tepsy zrezygnować. Zamiast tanieć tepsa jest droższa niz dwa lata temu to są normalnie jaja

  • 0

    40. ~Cooli  2008-04-02 23:31:32  host: chello087207123239.chello.pl

    CIEKAWE PROMOCJA. TYLKO NIKT NIE ZAUWAŻYŁ, ŻE ZLIKWIDOWALI INTERNET STARTER ZA 39 ZŁ i ZROBILI INTERNET STUDENT ZA 49 ZŁ. SKANDAL!!

  • 0

    41. ~  2008-04-03 01:01:13  host: aclu59.neoplus.adsl.tpnet.pl