Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szybszy Android w kilku krokach [wideo]

Szybszy Android w kilku krokach [wideo]

Q! 23 Maja 2011 12:33

0 0

Chociaż użytkownicy telefonów z Androidem z reguły nie mogą narzekać na prędkość działania systemu, to dla szybkich i wściekłych serwis PocketNow przygotował kilka prostych wskazówek, które pozwolą na wyciśnięcie z niego ostatnich potów.

Lista składa się z 7 pozycji, które obiektywnie lub subiektywnie mogą przyspieszyć działanie każdego Androida. Znalazły się wśród nich:
wyłączenie animacji ekranu,
wyłączenie wtyczek w przeglądarce systemowej,
użycie nakładki systemowej firm trzecich (np. LauncherPro lub ADW Launcher),
wyłączenie animowanych tapet,
zmniejszenie do minimum liczby ikon i skrótów na pulpicie,
odinstalowanie nieużywanych aplikacji,
zmniejszenie częstotliwości synchronizacji danych.


Warto zauważyć, że wszystkie powyższe rady może zastosować przeciętny użytkownik i nie ingerują one w stabilność systemu czy gwarancję telefonu. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą się natomiast pokusić o wgranie nieautoryzowanego ROM-u czy zwiększenie taktowania zegara procesora.

Źródło tekstu: Daily Mobile     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2011-05-23 12:39:07  host: v12-15.opera-mini.net

    Mnie nie stać zmieniać telefon co pół roku bo aktualizacja systemu się nie powiedzie jak tego nie zrobię nie zmienię sprzętu na lepszy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-111-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet