Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szybkość polskiego Internetu wg Netflixa

Szybkość polskiego Internetu wg Netflixa

msnet 1 Marca 2018 10:30

3 2

netflix

Netflix opublikował swój ISP Speed Index dla polskich dostawców Internetu. Wśród sieci komórkowych najszybszy okazał się Play.

Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix to wskaźnik jakości odtwarzania materiałów z serwisu Netflix w czasie największej oglądalności, zapewnianych przez danego dostawcę usług internetowych. Nie jest to wskaźnik ogólnej jakości innych usług/danych udostępnianych w sieci dostawcy usług internetowych. Wyższa prędkość przesyłania materiałów z serwisu Netflix przeważnie oznacza lepszą jakość obrazu, szybsze uruchamianie odtwarzania oraz mniejszą liczbę zakłóceń.




Wśród polskich dostawców Internetu w styczniu 2018 roku największą szybkość odnotowano dla sieci Toya (3,89 Mb/s). Na kolejnych stopniach podium uplasowały się Inea (3,86 Mb/s) oraz Vectra (3,84 Mb/s). W przypadku Internetu bezprzewodowego najlepszy okazał się Play (2,56 Mb/s), a tuż za nim Plus (2,46 Mb/s).

netflix polski internet
netflix polski internet

Źródło tekstu: Netflix, wł     

Dodaj do:

Tagi: netflix | internet | polska

w sumie: 33
  • -2

    14. ~Urugwa  2018-03-01 11:56:55  host: 217.97.134.109

    @13

  • 2

    15.  2018-03-01 11:58:47

    @13 - Skąd info że nie jest sprawdzana? Jest tylko nie złapali się na I dziesiątkę. To nie jest test ogólnej szybkości łącza tylko takiej potrzebnej do netflixa.

  • -2

    16. ~Boniek  2018-03-01 12:00:03  host: user-94-254-163-45.play-internet.pl

    Play to #1 na polskim rynku! Mówcie co chcecie, ale ja jestem bardzo zadowolony z usług Play. Jestem u nich od 2009 roku i jak dotąd ani jednego problemu. Dają TIDAL, Showmax gdzie inni w tej samej cenie np. 'T'itanic, Plus czy Orangutan nie dają nic (mowa o dodatkowych usługach). Ale przeciwnicy i zazdrośnicy zawsze będą uważać, że ich ekspercki forumowy głos jest najważniejszy i to oni mają racje. Powiem wam tak... Nie, dziękuje za Heayah, A2Mobile, Plushe, Nju i inne wynalazki. Wybieram zdrową sieć - Play. A wy? Dalej brnijcie w swoje prepaidy i w myśl, że jesteście dzięki temu klientami premium i za 2 zł/mc wszystko się wam należy - tidal na 10 lat, Showmax na 20 lat, 5G i inne no limity. Żal niektórych "tanich ekspertów". Gratulacje dla PLAY.

  • 3

    17. ~  2018-03-01 12:00:54  host: 178-36-221-15.adsl.inetia.pl

    @15 "Skąd info że nie jest sprawdzana?" - a skad ma niby byc? Z sufitu? Z plam na Sloncu? Hej, uwaga: a moze od Netflixa? Wow!

  • 2

    18.  2018-03-01 12:09:43

    @17 - link proszę, bo z tej wiadomości tylko wynika że nie łapią się w pierwszej 9-tce...

  • 0

    19. ~  2018-03-01 12:14:20  host: 178-36-221-15.adsl.inetia.pl

    @18 "wynika że nie łapią się w pierwszej 9-tce" - to sie naucz samodzielnie sprawdzac wiadomosci. Wejdz sobie geniuszu na strone Netflix ISP Speed Index i sprawdz sam, ze np. dla niektorych krajow jest 5 IPS, dla innych bedzie 20 (jak np. Kanada). I nie ma zadnego znaczenia ilu faktycznie dostawcow internetu jest na terenie danego panstwa. Netflix sprawdza sobie tylko tych, jakich sprawdzac ma ochote. Tak bylo zawsze.

  • 1

    20. ~  2018-03-01 12:16:53  host: 178-36-221-15.adsl.inetia.pl

    ...i dopisze na zakonczenie wypowiedzi: wyniki Play i Polkomtela to dno i kilka metrow mulu. Jakby czas sie tam zatrzymal w latach 2000. Aby nie wyciagac plynnego 3 mbps w roku 2018? Toz to parodia.

  • 0

    21. ~Wer  2018-03-01 12:24:46  host: user-94-254-162-158.play-internet.pl

    @20
    Play dziala od 2007....

  • 0

    23.  2018-03-01 12:39:55

    @19 wszedłem sprawdziłem, faktem jest tylko że nie łapią się w pierwszej 9-ce. Reszta to twoje insynuacje. Jak pokażesz linka gdzie Netflix stwierdza nie braliśmy tych ISP do rankingu przyznam Ci rację. Póki co widzę 9-tkę która się załapała.

  • -1

    24. ~  2018-03-01 13:18:06  host: public-gprs202025.centertel.pl

    @ 19: Nie dość, że wypisujesz bzdury, to jeszcze domagasz się od adwersarzy by potwierdzenia tych bzdur sami szukali w internecie! Szczyt bezczelności i chamstwa!

  • 0

    25. ~Viki  2018-03-01 13:50:43  host: public-gprs401299.centertel.pl

    Widzę że tylko play i plus w rankingu a tmobile nie załapał się. Skończyło się w tmobile rumakowanie a pora na zakorkowanie

  • -1

    26.  2018-03-01 14:23:14

    Do wszystkich wtórnych analfabetów jak @23, czy @25 i płatnych piewców Play. Na stronie Netflixa stoi jak wół:
    "For a small number of devices, we cannot calculate the exact bitrates and streaming via cellular networks is exempted from our measurements."
    Przy takim wyjaśnieniu oraz IKONCE WIFI przy Play i Plusie, wnioskuję że Plus i Play załapały się przez mobilne routery i Hot-spoty na listę. Skąd brak T-mobile? Widocznie nie używają tej sieci do hotspotów i routerów.
    P.S. W Orange mierzą tylko światłowód i DSL.
    P.P.S. Gimby do klasy, koniec przerwy..

  • -1

    27. ~TMobileSkasowałoRWK  2018-03-01 14:39:28  host: user-94-254-177-54.play-internet.pl

    @26, tMati, po pierwsze: sam zacytowałeś "For a small number of devices, we cannot calculate...",
    czyli "tylko dla niewielkiej ilości urządzeń, nie możemy zmierzyć...",
    czyli urządzenia z netem mobilnym od T-Mobile i Orange stanowiły najprawdopodobniej tą mniejszość i między innymi dlatego na liście ich niema (a te co się załapały i tak wypadły poza pierwszą 10. czy 20. z powodu słabej prędkości).

    Po drugie: Orange sprzedał/wydał najwięcej urządzeń z WiFi (drugi pewnie Plus/CP), a mimo to brak jest WIFi Orange - co oznacza, że ta ikonka nie oznacza WiFi, a net mobilny 3G/LTE ("Wireless"w tabelce oznacza różne rzeczy ale maszt na ikonce to raczej net mobilny 3G/LTE a nie WiFi).

  • -1

    28.  2018-03-01 15:12:50

    @tMati zachowuj się trochę kolego. O I T to nie są mali ISP którzy by się nie złapali na taką listę stąd logiczny wniosek że są poza pierwszą 9-tką.

  • 1

    29. ~  2018-03-01 16:06:45  host: 178-36-219-235.adsl.inetia.pl

    28. dt - logiczny wniosek dla klakierow Play dyskutujaych z metodyka Netflixa. Swego czasu takim logicznym wnisokiem bylo ograniczenie tej pseudosieci do 3 mbps (co widac na danych Neeflixa wlasnie), bo przeciez "komu potrzebne wiecej niz 3 mbps". Banda idiotow.

  • 0

    30.  2018-03-01 16:39:40

    Nie korzystam z Play anonimie a wycieczki osobiste sobie daruj. Odnoszę się obiektywnie do tego co wiadomo na pewno a nie do insynuacji bez pokrycia w faktach.

  • 1

    31. ~Koro  2018-03-01 16:47:22  host: 37-128-84-226.static.ip.netia.com.pl

    Korzystam z T-m przy oglądaniu Netflixa (dostałem za fri do abo) i nigdy mi się film nie zaciął. A jakby miało być tak, że "nie mieszczą się w liście" to logiczne by było, że NF zrobiłby 10 miejsc, a nie z dupy wyszedł z dziewięcioma. Logiki trochęludzie. Wszędzie musicie srać się z tymi przepychankami sieci?

  • 1

    32. ~  2018-03-02 11:44:36  host: 159-205-144-231.adsl.inetia.pl

    @30 Czy Ty jestes jakis uposledzony? Ile mozna punktowac te same informacje... Potwarzam: Netflix NIE MIERZY RUCHU Z NETWORKS. Czemu? Spytaj adminow Netflixa. Czy teraz ta trudna do zrozumienia prawda wreszcze dotarla?

  • 0

    33. ~maniek  2018-03-02 13:08:50  host: host-550b55a2.sileman.net.pl

    @29: Masakra... Idąc Twoim tokiem myślenia to np taka Toya ogranicza internet swoim abonentom do 4Mb/s bo przecież takie pomiary pokazał Netflix, wiec wniosek taki że ogranicza.
    @32 a ja stanę tu trochę po stronie dt. Nie masz żadnych dowodów i nigdzie Netflix o tym nie napisał że nie mierzy prędkości z Networks. Wiec nie wyzywaj innych od upośledzonych, bo akurat nie zdziwiłbym się jakbyś był w błędzie.

    A już pomijając ta Waszą jałową kłótnie to pomiary Netflixa przecież ni jak mają się do prędkości internetu badanych operatorów. Takie zestawienie to mógłby zrobić jakiś właściciel serwerów ftp i wtedy podać prędkości pobierania plików. Takie coś przynajmniej miałoby jakikolwiek sens.

  • 1

    34. ~  2018-03-02 13:45:31  host: 159-205-144-231.adsl.inetia.pl

    @33 "Nie masz żadnych dowodów i nigdzie Netflix o tym nie napisał że nie mierzy prędkości z Networks." - OK, mam dość. Poproszę wiec informację czarno na białym, że Netflix mierzy Networks (oficjalnie - pomijam statystyki na własny użytek). Ba! Że kiedykolwiek to robił. Jeśli nie ma, proszę wreszcie przestańcie piep...yć o rzeczach o jakich nie macie pojęcia. Z mojej strony finito, szkoda mojego czasu.

Dodaj swoją opinię