Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szwedzki Tele2 uruchomił sieć 4G

Szwedzki Tele2 uruchomił sieć 4G

Ringu 15 Listopada 2010 09:01

0 0

15 listopada Tele2 oficjalnie uruchomił sieć 4G w Szwecji.

Na dzień dzisiejszy w zasięgu sieci znajdują się miasta: Sztokholm, Göteborg, Malmö i Karlskrona. W przyszłym roku sieć ma pokryć większość dużych miejscowości, natomiast do końca 2012 roku operator ma zamiar udostępnić możliwość korzystania z 4G 99% mieszkańców Szwecji.




Według przeprowadzonych badań, około 30% Szwedów ma zamiar skorzystać z usług sieci 4G w 2011 roku. Dedykowane urządzenia są już dostępne w sklepach.

4G od Tele2 oferuje prędkość przesyłania danych do 80 Mb/s - to ponad 10 razy więcej niż najpopularniejsze współcześne sieci oparte na HSDPA. Szybsze połączenie poprzez sieć komórkową umożliwi naszym klientom robienie wszystkiego tego, co robili do tej pory przy pomocy modemów ADSL, z tym że całkowicie bezprzewodowo - mówi dyrektor generalny szwedzkiego telekomu, Niclas Palmstierna.

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~samolot  2010-11-15 08:56:46  host: anubis.lot.pl

    super, to może być fajna sprawa, chociaż niektórzy są do tego sceptycznie nastawieni :D ja czekam kiedy w Polsce coś takiego wreszcie ruszy. Chociaż jest to spory wydatek dla operatorów, to nam może dać większe prędkości przy korzystaniu z internetu

  • 1

    2. ~tit  2010-11-15 09:10:04  host: 77-255-124-88.adsl.inetia.pl

    sprawdzałem ostatnio ile jaką moc emituje telefon jak rozmawiamy przez 2G i 3G to wychodzi że przez 3G podczas rozmowy telefon promieniuje prawie dwa razy więcej. ciekawe jak będzie w 4G. A 4g to LTE?

  • 0

    3. ~tit  2010-11-15 09:12:56  host: 77-255-124-88.adsl.inetia.pl

    a czy jest różnica w mocy na 2G 900 i 1800MG?h

  • 0

    4. ~  2010-11-15 09:14:11  host: nat2-72.ghnet.pl

    co to za standard "turbo 3G"?

  • 0

    5. ~tit  2010-11-15 09:14:47  host: 77-255-124-88.adsl.inetia.pl

    uruchomili tą sieć na zakresie umts czy na nowych częstotliwościach?

  • 0

    7.  2010-11-15 09:28:31

    @4 - Turbo 3G to potocznie HSDPA, tzw. 3,5G. Poprawiłem na bardziej czytelne.

  • 0

    9.  2010-11-15 09:34:12

    4G to LTE Advanced, a LTE (zwykłe) to 3,75G (niektórzy nazywają to 3,9G = prawie 4G)

  • 0

    10.  2010-11-15 09:40:33

    Widziałem na YT filmiki z testu LTE Tele2 w Sztokholmie, po prostu bajka... X-P

  • 0

    12.  2010-11-15 11:08:29

    @4,7 ale warto dodać,że w Skandynawii "turbo 3G" jest bardzo popularnym określeniem i zastępuje nazewnictwo HSDPA i HSPA.

  • 0

    13. ~  2010-11-15 11:33:42  host: z20-11.opera-mini.net

    Dziwne że TeliaSonera nie buduje 4G, czyżby oszczędzalo kasę na Plusa, choć pewnie nie przebija egipskiego operatora i będzie zmiana nazwy na Wind :-D /Kwistas

  • 0

    14.  2010-11-15 15:01:02

    80 Mb/s? Bezprzewodowo? Bajka. Jeśli trafi to do nas i się upowszechni, będzie to spełnieniem moich marzeń o szybkim, bezprzewodowym dostępie do internetu. Pytanie tylko, jak długo trzeba będzie na to u nas czekać?

  • 0

    15. ~  2010-11-15 16:33:35  host: public10551.cdma.centertel.pl

    14- pewnie na emeryturze się doczekamy :) widzisz jakie są teraz problemy z 3g a gdzie tu do 4g i 80 Mb/s

  • 0

    16.  2010-11-15 17:47:01

    Ja czekam na 3g,wciąż tylko edge..

Dodaj swoją opinię