Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szwedzki operator Rebtel debiutuje w Polsce, Wrocław jako pierwszy

Szwedzki operator Rebtel debiutuje w Polsce, Wrocław jako pierwszy

Isand 6 Czerwca 2018 15:34

5 10

rebtel

Na polski rynek chce wejść nowy gracz. Szwedzki Rebtel postanowił zacząć od Wrocławia. Planuje przyciągnąć w ten sposób pierwszych 10 tysięcy klientów.

W mieście działa już pięciuset "ambasadorów" firmy. Rebtel zachwala, że jego usług nie można zwyczajnie kupić, trzeba otrzymać zaproszenie od jednego z owych "ambasadorów". Szwedzi chcą skusić do siebie 10 tysięcy wrocławian.




Przedstawiciele firmy kuszą pakietem zawierającym 1 GB danych, darmowe wiadomości SMS (w sieci Rebtel), darmowe rozmowy bez limitu (również tylko w sieci) oraz połączenia za granicę (1 wybrany kraj) za 0 zł. Na czym Rebtel chce zarabiać? Na dodatkowych pakietach danych oraz na minutach do innych sieci. Za 1 GB przyjdzie zapłacić 7 zł, za 5 GB - 15 zł, za 20 GB - 25 zł, a za 50 GB - 35 zł. Rozmowy i wiadomości do Polski to 16gr za min brutto i SMS 5gr brutto. Nowy gracz będzie działał na nadajnikach sieci Plus.

Źródło tekstu: rebtel, wyborcza, wł     

Dodaj do:

Tagi: wrocław | rebtel

w sumie: 67
  • 0

    49. ~Kono  2018-06-07 15:53:58  host: a26-06-01.opera-mini.net

    Rebtel (Folx) Kolejny wynalazek , który po cichu odejdzie w niebyt.

  • 0

    50. ~  2018-06-07 17:29:33  host: 83.218.103.174

    rebtel to żadna rewelacja. Kolejny mvno europejski który wchodzi do Polski i tyle. Jest w Polsce na zasięgu Plusa. Darmowe rozmowy i smsy są tylko wewnątrz sieci rebtel i to przez aplikacje na którą jest 1GB netu przez plusa. Reszta to cennik 16gr za min brutto i SMS 5gr brutto za sztukę lub no limit rozmowy na któryś 1 kraj UE za 20zł (w tym Polska cennik 16gr/min brutto i 5 gr sms (mmsów brak) a no limit rozmowy po Polsce to też 20 zł brutto na 30 dni) brutto na 30 dni lub 45zł brutto na 56 krajów jakie obsługuje rebtel na 30 dni - czyli pewnie głównie po Europie rozmowy no limit = 45zł brutto. Wg mnie nie ma rewelacji. A gdy dojdzie do tego fakt że nie doładuje się konta kartą prepaidową plusa np lecz kazują podać nr karty kredytowej / debetowej z której będą ściągać kasę to nie ma naprawdę żadnej rewelacji. I jeszcze te marne 10 tyś osób i tylko we Wrocławiu? Bez sensu to wszystko....

  • 0

    51. ~  2018-06-07 17:36:45  host: 83.218.103.174

    PS - i dla tych którzy twierdzili że projekt jest nieopłacalny i nie spina się finansowo - to nie mieli racji - projekt się spina finansowo - i to jak. Nawet jakby w promocji przez kartę sim za 20zł dali no limit rozmowy i smsy do każdej polskiej sieci stacj i komórkowej i 1 GB netu a do pozostałych krajów UE po 20zł za sam no limit rozmów na każdą tamtejszą sieć komórkową i stacjonarną to projekt i tak się spina finansowo? dlaczego? już teraz są polscy operatorzy którzy dają po 4-6 gr/min brutto na sieć komórkową np do Anglii i 8-15 gr/min brutto do angielskich sieci komórkowych z naliczaniem sekundowym. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Więc jeśli innym się opłaca to Rebtelowi też to musi się opłacać. Pozdrawiam wszystkich niedowiarków.

  • 0

    52. ~  2018-06-07 17:53:48  host: 83.218.103.174

    Podsumowując rebtel.pl = nielimitowane rozmowy i smsy w PL ale TYLKO w sieci rebtel.pl i 1 GB netu (z niewiadomo jakim naliczaniem) do innych sieci w PL i UE 16gr/min brutto i sms 5gr/szt brutto. Czyli nie ma rewelacji. Przez aplikacje rebtel oczywiście rozmowy i smsy gratis (jeśli ma się na tyle netu lub net przez wifi np). Oferta taka sobie. Wiadomo - nowość w podejściu do sprawy telekomunikacji ale tego efektu "wow" jakoś nie widzę. Nie widzę też sensu by oferta miała być TYLKO dla 10 tyś osób i TYLKO we Wrocławiu.

  • 0

    53. ~Nju abonament  2018-06-07 20:00:56  host: public-gprs395724.centertel.pl

    Instalując np. WhatsApp mam to samo przecież.

  • 0

    54. ~  2018-06-07 20:05:32  host: 83.218.103.174

    czy whats app dzwoni na numery komórkowe (gdy nr ten nie ma internetu) danego kraju UE za 16gr/min brutto, sms 5gr/szt czy np no limit danego kraju za 20zł na 30 dni a 56 krajów no limit na 30 dni za 45zł?

  • 0

    55. ~Nju abonament  2018-06-07 20:24:47  host: public-gprs395724.centertel.pl

    @54 ale mam darmowe rozmowy wiadomości, przesyłam pliki oraz wideorozmwy z całym światem. Tak jak w rabtel

  • 0

    56. ~Chans Klosz  2018-06-07 21:11:26  host: 77.111.246.15

    jaka ważność wykupionych pakietów gigabajtów? 30 dni, czy do wyczerpania?

  • 0

    57. ~  2018-06-08 13:21:13  host: 83.218.103.174

    jednak nielimitowane rozmowy i smsy są do wszystkich sieci w Polsce :) nie tylko do rebtel.pl :). Działa już nawet infolinia rebtel.pl :) od poniedziałku do piątku od 9 do 17tej :)

  • 0

    58. ~Nju abonament  2018-06-08 17:03:15  host: public-gprs395720.centertel.pl

    Jeśli do wszystkich sieci w Polsce to gra warta świeczki. Podpinamy kartę kredytową wirtualną żebym to ja decydował o wydatkach a nie oni i gitara.

  • 0

    59. ~  2018-06-09 22:20:30  host: user-94-254-176-51.play-internet.pl

    Biorąc pod uwagę że 10% populacji wrocławia to ukraincy idealnie "trafili".

  • 0

    60. ~analfabeta  2018-06-13 10:23:36  host: ip-31-0-85-22.dynamic.gprs.plus.pl

    DO AUTORA:
    Cyt. "... Rozmowy i wiadomości do polski ..."
    "polski" powinno być napisane z dużej litery -> "Polski"
    (dopełniacz kogo? czego?)
    W tym przypadku to nie jest przymiotnik.

  • 0

    61.  2018-06-20 18:45:05

    Dziś w okolicach 17 dostałem kod zaproszeniowy,dokumenty wypełnione. Teraz czekam tylko na kuriera i czas na testowanie usług. Pozdrawiam.

  • 1

    62. ~Magic  2018-06-29 19:15:23  host: public-gprs396774.centertel.pl

    Od dziś testuje kartę sim i spisuje się super.
    Rozmowy i smsy są do wszystkich sieci A nie tylko
    Do rebtel i nie przez aplikacje tylko normalnie.

    Do tego widzę że póki co mam cały czas statyczny adres ip
    Czego nie oferują inni plus jest zawieszenie rozmowy
    Oraz rozmowy konfrencyjne.

    Także nie piszcie głupot...

    Pytanie tylko ile czasu utrzyma się w Polsce

  • 0

    63. ~Bryle_007  2018-06-30 15:06:39  host: 185-122-172-36.luteklan.pl

    Też dostałem kod, ale może ktoś mi podpowiedzieć i oznajmić dlaczego przy zamówieniu karty, przeniesieniu numeru trzeba im podawać nr karty kredytowej i kod CVV... ????/

  • 0

    64. ~Magic  2018-06-30 21:50:04  host: public-gprs396834.centertel.pl

    A w czym widzisz problem? Sądzisz że Cię okradna.. Serio? Załóż revolut i będziesz miał kilka wirtualnych kart jeśli tak się boisz..

    Chca dane karty żebyś mógł z niej później kupić abo na wybrane kraje albo żebyś kupił dane..

  • 0

    65. ~Magic  2018-06-30 21:54:26  host: public-gprs396834.centertel.pl

    Powiem Jeszce ciekawostkę techniczną, aplikacja moze być zainstalowana na kilku telefonach i z tych kilku telefonów można dzwonić przez voip w tym samym czasie za free oczywiście (do pl). Do tego free przez sim i aplikacje do USA na komórki i stacjonarki.... Szok, tylko że wy polaczki tego nie zrozumiecie i dalej abonamenty w cholere bedziecie płacić A rebtel będziecie traktowac jako oszustów wyludzajacych dane karty....

  • 0

    66. ~Magic  2018-06-30 21:55:39  host: public-gprs396834.centertel.pl

    ... A kartę z revolut możecie mieć prepaid za darmo... I nikt was nie "oszuka"

  • 0

    67. ~Marcin  2018-07-01 00:28:09  host: host-185-81-56-96.wtvk.pl

    Ciekawe kiedy przetłumaczą regulamin na polski? Czy w ogóle tak można, że regulamin, na który użytkownik się zgadza przenosząc kartę SIM (dostępny na stronie WWW) jest w języku angielskim? A jak ktoś nie zna? Lub nie wszystko zrozumie?
    W regulaminie jest informacja, że nielimitowane rozmowy to tak naprawdę 10000 minut i 10000 SMS-ów miesięcznie. Zastrzegają sobie możliwość natychmiastowej zmiany stawek, które użytkownik akceptuje wykonując połączenie po tym jak stawka została zmieniona. Ale nic nie napisali jak będą powiadamiać o tych zmianach stawek. Info na stronie? SMS do użytkownika? Zmiana w regulaminie, którego nikt nie czyta?