Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szwedzki Internet w liczbach

Szwedzki Internet w liczbach

WitekT 11 Stycznia 2006 10:05

0 0

Dziewięciu z dziesięciu mieszkańców Szwecji ma domowy telefon sieciowy, tyle samo używa telefonu komórkowego, a 83% korzysta na co dzień z Internetu. Liczba tych ostatnich rośnie, i to głównie w grupie wiekowej 51-60 lat.

W 2004 r. z Internetu korzystało 77% Szwedów, a w ubiegłym już 83% - wynika z opublikowanych we wtorek badań, które przeprowadzono na zlecenie Szwedzkiego Zarządu Poczty i Telefonów (PTS).

78% użytkowników internetu ma do niego stały dostęp zarówno w pracy, jak i w domu. 83% z nich ma co najmniej jeden lub dwa domowe komputery podłączone do sieci.

Ale tylko 56% Internautów jest zadowolonych z dotychczasowych dostawców usług internetowych. Dlatego 11% z nich w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zmieniło operatora. Główną przyczyną jest w tym wypadku poszukiwanie tańszych usług i chęć zmiany formy połączenia z siecią.
Zaledwie jeden na pięciu użytkowników Internetu łączy się z nim bezprzewodowo; liczba ta nie rośnie. Wyraźnie zmniejsza się liczba osób uzyskujących dostęp do sieci poprzez modem i połączenie telefoniczne. Jest ich już tylko 27%. Ponad 47% dysponuje połączeniem, dzięki któremu serfując nie blokuje swego stacjonarnego telefonu. To właśnie obok niższych opłat abonamentowych jest główną przyczyną decyzji o instalowaniu podobnych połączeń.

Równocześnie większość szwedzkich internautów - 60% - miała już mniejsze lub większe kłopoty z wirusami, robakami komputerowymi czy spamem. Z wirusem zetknęło się w 2005 r. aż 42% użytkowników Internetu. Dlatego dziewięciu na dziesięciu z nich stara się na różne sposoby chronić swój komputer przed sieciową agresją. Najpopularniejsze są programy antywirusowe, które zainstalowało ponad 80% Internautów.

Internet staje się coraz bardziej popularnym rynkiem zakupów i usług - z możliwości tych korzysta 65% szwedzkich internautów i ich liczba rośnie co roku o około 9%.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet