Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szwedzka inwigilacja

Szwedzka inwigilacja

WitekT 12 Marca 2007 14:03

0 0

Rząd Szwecji złożył do parlamentu projekt ustawy, która ma zezwolić wojskowemu wywiadowi elektronicznemu FRA na monitorowanie bez wcześniejszej sankcji prawnej wszystkich międzynarodowych rozmów telefonicznych i korespondencji elektronicznej.

Obecnie FRA może prowadzić - bez żadnej zgody, np. prokuratury - monitoring połączeń za pomocą radia i przekazów satelitarnych. Rząd w Sztokholmie tłumaczy, że rozszerzenie monitoringu FRA na międzynarodową komunikację prowadzoną za pomocą kabli zwiększy ochronę przed terroryzmem i innymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa kraju. Ale nie uspokoił oponentów, którzy obawiają się, czy nowe prawo nie będzie wykorzystywane przez wywiad do podsłuchiwania i przeglądania korespondencji między Szwedami, i to bez żadnego nadzoru - wystarczy, że obie strony rozmowy będą korzystać z zagranicznych serwerów.
Rozszerzeniu uprawnień FRA sprzeciwia się nie tylko opozycyjna socjaldemokracja, ale także szwedzki cywilny kontrwywiad SAPO. Szczególnie, że nigdzie w Europie wywiad nie ma tak szerokich uprawnień.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2007-03-12 15:28:49  host: apn-100-191.gprsbal.plusgsm.pl

    w czsie obecnych rzadacych slowo inwigilacja pięknie brzmi;-))

  • 0

    2. ~noname  2007-03-12 20:39:47  host: egf54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Komuś były potrzebne te różne zamachy a to 911 albo Londyn, Madryd i straszenie BL. Zacznie się wszędzie i na całego totalna inwigilacja. Kłania się "Rok 1984" Orwella, przy czym autor pomylił się trochę co do daty ale już co do meritum sprawy to ani trochę. A potem będzie - sorry już jest - verichip pod skórkę i wszystko jasne. BigBrother na całego. Mimo wszystko jeszcze pozdrawiam dopóki mogę :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet