Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sztuczna inteligencja zastąpi ekrany smartfonów?

Sztuczna inteligencja zastąpi ekrany smartfonów?

orson_dzi 18 Stycznia 2016 23:08

1 5

Użytkownicy smartfonów deklarują w badaniach Ericsson, że oczekują urządzeń o większych ekranach i jednocześnie o dłuższym działaniu akumulatora.



Rozwiązaniem może być inteligentny asystent, który zniweluje potrzebę korzystania z ekranu dotykowego smartfona lub tabletu. Według badaczy Ericsson ConsumerLab 85% użytkowników smartfonów deklaruje, że elektronika noszona stanie się powszechna w ciągu najbliższych pięciu lat. Połowa respondentów wierzy, że będzie mogło komunikować się z domowymi urządzeniami w ten sam sposób jak z drugą osobą. Taki sposób interakcji z przedmiotami i otoczeniem mógłby być możliwy przy wykorzystaniu interfejsów sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja umożliwi interakcję z przedmiotami bez konieczności wykorzystania do tego celu wyświetlacza smartfona.




Pytani konsumenci wierzą, że sztuczna inteligencja przejmie pełną odpowiedzialność za wiele codziennych aktywności takie jak wyszukiwanie informacji w Internecie czy porady podczas podróży. Powyższe czynności już teraz w dużym stopniu wykonywane mogą być przez obecne w smartfonach interfejsy sztucznej inteligencji. Zauważalna jest jednak chęć wykorzystania sztucznej inteligencji do zaawansowanych zastosowań. 44% respondentów uważa że dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie sztucznej inteligencji w roli nauczyciela.

Badanie przeprowadzone przez Ericsson ConsumerLab w tym samym roku wykazało, że użytkownicy smartfonów mieszkający w Nowym Jorku i Paryżu w ciągu dnia spędzają więcej czasu przez ekranami swoich urządzeń niż wykonując inne czynności. Ciągle korzystanie z urządzenia trzymanego w dłoni często nie jest praktyczne. Po 60 latach dominacji, ekrany mogą już niedługo odejść w niepamięć - połowa użytkowników smartfonów uważa, że czas popularności tych urządzeń przeminie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Mała pojemność akumulatora jest problemem dla użytkowników smartfonów, a rozmiary urządzeń w dalszym ciągu rosną. Mimo tego że większość dużych posiada ekrany o przekątnej mniejszej niż 6 cali, badanie Ericsson wykazało że 31% użytkowników smartfonów chce żeby ich urządzenie miało ekran o przekątnej 7?8 cali a kolejne 30% chce 6 cali, w czasie kiedy 78% chce mniej martwić się o stan naładowania akumulatora.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson

w sumie: 14
  • 0

    1.  2016-01-18 23:24:56

    No dobra...odejdzie konieczność używania prądożernego ekranu w części zastosowań, ale dojdzie używanie mocno obciążonego SoC. Bo AI będzie raczej mocno wykorzystywać CPU/GPU. A więc raczej akumulatorom to nie pomoże.

  • 1

    2. ~  2016-01-18 23:43:27  host: host-79.173.8.37.tesatnet.pl

    Ekran 6,7,8 cali? To jakaś kpina. Gdzie trzymać takie urządzenia?

  • -1

    3.  2016-01-18 23:52:17

    2: Znajdzie się miejsce. :) Ja sam jeszcze stosunkowo niedawno nie wyobrażałem sobie noszenia smartfona 5" w kieszeni, a teraz właściwie się przyzwyczaiłem. :) Zresztą w dobie mądrych zegarków i bezprzewodowych zestawów słuchawkowych, taki 6-8" smart czy tablet, mogą spokojnie większość czasu leżeć sobie w torebce/plecaku. Inna sprawa, czy komuś będzie się chciało to wszystko dźwigać i ładować co chwilę...no chyba, że będziemy mieli jeszcze powerbank przy sobie. :)

  • -1

    4. ~cba+  2016-01-19 06:25:53  host: n07-08-06.opera-mini.net

    Laptopy z górnej półki sa juz w sprzedazy ze sztuczna inteligencja

  • 1

    5. ~  2016-01-19 06:38:57  host: n09-02-07.opera-mini.net

    skynet kłania się nisko

  • 2

    6. ~  2016-01-19 08:06:05  host: 8.37.225.117

    Skynet nie musi być widoczny i wojować atomem, są inne metody.

  • -1

    7.  2016-01-19 09:53:55

    @2: 6 cali mieści się w kieszeni. Wiem, bo miałem. Spokojnie można go nosić w spodniach i w wewnętrznej kieszeni w kurtce czy marynarce. W koszuli, w kieszeni na piersi już się nie mieści.

  • 0

    8. ~Donka  2016-01-19 09:58:46  host: 188.146.70.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    tak tak, a świstak siedzi i bawi się swoim smartfonem.

  • 0

    9.  2016-01-19 10:00:35

    sztuczna inteligencja, czy asystent glosowy? Bo to dwie różne rzeczy. A do tej pierwszej, to na szczęście, jeszcze daleka droga.

  • 0

    10.  2016-01-19 10:34:50

    Czas zaczynać się bać..

  • 0

    11.  2016-01-19 10:35:09

    @4: przykłady?

  • 0

    12. ~m@zi  2016-01-19 11:13:12  host: user-164-127-58-194.play-internet.pl

    5 cali to dla mnie max. Większe są już nie wygodne jak dla mnie.
    Ciekawie mnie na jakiej reprezentatywnej grupie było przeprowadzane to badanie. Wg mnie nie jest to zgodne ze stanem faktycznym. Ale to tylko moja opinia....

  • 0

    13.  2016-01-19 11:23:19

    #3: "smart czy tablet, mogą spokojnie większość czasu leżeć sobie w torebce/plecaku" ... to po co to dźwigać ?

  • 0

    14. ~  2016-01-19 14:33:53  host: user-94-254-146-51.play-internet.pl

    @2 jak to gdzie? w gaciach! są ludzie co mają 7 cali w zwisie a mieści im się bez problemu

Dodaj swoją opinię