Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szpiegowska afera w greckim Vodafone

Szpiegowska afera w greckim Vodafone

WitekT 3 Lutego 2006 13:10

0 0

Grecki Vodafone odkrył w swojej sieci oprogramowanie, którego zadaniem było szpiegowanie i podsłuch telefonów. Znaleziono je przypadkiem na początku 2005 roku, w związku z rozwiązywaniem problemu abonentów z odbieraniem i wysyłaniem wiadomości SMS.

Szpiegowskie oprogramowanie znajdowało się w centralnym systemie sieci w Atenach. Powodowało przekierowanie połączeń od i do około 100 osób na 14 wybranych numerów telefonów. Oprogramowanie zostało zainstalowane między czerwcem a wrześniem 2004 roku. Działało do początku 2005 roku, a rząd został poinformowany o tym wypadku dopiero 10. marca.
Podsłuchiwanymi byli członkowie rządu z premierem na czele, a także niektórzy członkowie ich rodzin.

Źródło tekstu: Dow Jones, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2006-02-03 13:37:56

  Teraz już wiem dlaczego Polkomtel ma problemy z siecią... Pewnie sie oprogramowanie szpiegowskie wysypuje z powodu przeciążenia ;-) Nie to żebym cierpiał na jakieś teorie spiskowe ale zaczęło sie wszystko niedługo po wyborach ;-D Jakby nie było Polkomtel to państwowa spółka więc podlegająca premierowi... ;-) Oczywiście stroje sobie żarty ale zbieżność jedt interesująca :-D

 • 0

  2. ~issa  2006-02-03 13:54:55  host: gprs1.plusgsm.pl

  Wystarczy spojrzeć na wyświetlacz swojego telefonu w Plusie by zobaczyć , że mimo niekatywnych przekierowań , jednak też przekierowuje. No cóż , wszystko w imię szeroko pojętego bezpieczeństwa , kto ma czyste sumienie ten rozmawia spokojnie. Swoją drogą ciekaw jestem jednakw tym wypadku , bo ma on inne podłoże do czego posunie się jeszcze człowiek i jak bardzo się spodli w celu realizacji swoich niecnych jak mniemam zamierzeń. Druga sprawa - oprogramowanie to z nieba tam nie spadło raczej...

 • 0

  3. ~maniana  2006-02-04 03:29:54  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

  ~issa - to przekierowanie o którym mówisz, występuje też w erze - to jest system który informuje o nieodebranych połączeniach podczas gdy jestes niedostępny w sieci (masz wył. komórkę itp.) lub gdy nr jest zajęty. Wtedy połączenie przekierowuje się do specjalnego numeru, który odpowiada smsem - tzn wysyla ci sms z listą nieodebranych połączeń.

 • 0

  4.  2006-02-04 11:25:29

  Po tym jak działa mój telefon w Plusie i co się nadal dzieje,to oprogramowań szpiegowskich Polkomtel musiał by mieć więcej niż ich własnych.

 • 0

  5. ~issa  2006-02-04 15:21:44  host: gprs1.plusgsm.pl

  ***maniana - nie wiedziałem. Mój numer nie jest zajęty , gdyż mam włączone "oczekujące" , oraz najczęściej przekierowanie "kiedy niedostępny".

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet