Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szóste urodziny NaviExperta

Szóste urodziny NaviExperta

LuiN 24 Listopada 2011 12:29

0 0

Ponad 1,5 miliona zarejestrowanych użytkowników, zaangażowana społeczność reporterów drogowych, współpraca z największymi operatorami sieci komórkowych oraz wiodącymi producentami telefonów - to bilans sześciu lat działalności NaviExpert na polskim rynku nawigacji mobilnych.

W listopadzie 2005 roku, firma NaviExpert zaczynała jako start up i stawiała pierwsze kroki na rynku, wydając 18. listopada premierową wersję nawigacji samochodowej NaviExpert 1.0, która od momentu powstania przeszła niejedną metamorfozę. Dziś NaviExpert jest jednym z najsilniejszych graczy na polskim rynku dzięki partnerstwu z głównymi operatorami: Orange, T-Mobile, Plus, Play, wiodącymi producentami telefonów i tabletów: Samsung, HTC, LG, Sony Ericsson, Motorola, ZTE oraz Huawei, a także innymi mniejszymi producentami.




Po 6 latach firma może pochwalić się również 1,5 mln zarejestrowanych użytkowników, z których ponad 300 tysięcy jest aktywnych na co dzień. To właśnie użytkownicy stanowią o sile NaviExpert. Dzięki nim generowane są, w czasie rzeczywistym, najbardziej aktualne dane o natężeniu ruchu drogowego, które przetwarzane w technologii Community Traffic online, pomagają kierowcom omijać korki i utrudnienia drogowe.

Źródło tekstu: NaviExpert     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2011-11-24 12:40:55

    Swietny program. Zacząłem używać pierwszych wersji jeszcze na Nokii 6230i ;-) Nie jeżdżę z nawigatorem na codzień, ani w sumie od święta, jednak czasem właczam kilkudniową wersję NaviExperta jak jadę do nieznanego (w sensie komunikacji samochodowej) większego miasta ;-) Teraz dostałem od tepsu za przedłużenie neostrady jakiś nawigator, ale nawet go nie uruchomiłem jeszcze.

  • 0

    2. ~Navik  2011-11-24 13:14:32  host: ahl66.internetdsl.tpnet.pl

    Nie przesadzałbym z tym "najbardziej aktualne dane o natężeniu ruchu drogowego, które przetwarzane w technologii Community Traffic online, pomagają kierowcom omijać korki i utrudnienia drogowe" - na razie miernie działa. Dużo lepiej w Google Maps i mtraffic

  • 0

    3. ~Amigo  2011-11-24 13:18:21  host: 77-255-51-3.adsl.inetia.pl

    ~2 taa GN zwłaszcza pakując przez zamkniętą dźwigową w Warszawie... Swoją drogą dla każdego chętnego trwają aktualnie otwarte betatesty (forum NE) dobra okazją jeśli chce się przetestować nawigacje.

  • -1

    4. ~  2011-11-24 13:26:06  host: bgh40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do kitu. Do wyznaczania trasy potrzebuje internetu - jak dla mnie to katastrofa - pojechać gdzieś i utknąć z powodu braku zasięgu... Schowaj się, NaivnyExpert.

  • 0

    5.  2011-11-24 13:44:10

    4. - oferta jest jedną zlicznych dostępnych. Nie ma obowiązku korzystać. Można używać 10 innych ;-) Jesli natomiast mówimy o tej konkretnej, jest super w porównaniu z innymi nimczym im nie ustępuje. NICZYM!! a ze względu na pracę on-line (niewiele danych pobiera akurat) jest lepsza, m.in. własnie ze względu na stały dostęp do Community Traffic. Jedynym problemem może być dla niektóych korzystanie w teledonach z małymi wyświetlaczami - ale da się. Poza tym WSZYSCY mają dzisiaj wypasione smartfoiny z wyświetlaczami załąniającymi pół przedniej szyby w samochodzie, więc nie powinno to być przeszkoda ;-) ;)

  • 0

    6.  2011-11-24 13:47:33

    Nawigacja świetna, ale brak wersji na iPhone to prawdziwa porażka.

  • 0

    7.  2011-11-24 13:48:48

    Mam (nie ja - mój syn w zasadzie) licencję na NaviExperta i korzystam (ja czasem jak razem jedziemy, bo przecież to jego telefon) na syna telefonie - Nokii C7-01. Niczym nie ustępuje standardowycm nawigatorom - czy to ten z Hołowczycem, czy z Knapikiem czy jeszcze innych znanymi głosami. Obsługa też nie jest jakoś inna...

  • 0

    8. ~  2011-11-24 14:11:38  host: z50-05.opera-mini.net

    Mam 2 pytania- czemu nie działa to na Sony Ericssonie k810i z zewnętrznym modułem gps ? Na drogi dla prawdziwych facetów, czyli leśne, żwirowe i szutrowe sprawdzi się NaviExpert czy tylko mało mobilna (choć rozmowy z T-Mobile i Play trwają) Mapa Map ?

  • 0

    9.  2011-11-24 14:12:53

    Korzystam już 4ty rok. Zaczynałem od 6230i i teraz na HTC. Nie ma moim zdaniem lepszej nawigacji, jeśli chodzi o aktualność danych. Kiedys faktycznie znalazłem ze 2 błędy - po emailu do producenta poprawili w ciagu kilku godzin, a co ważniejsze poprawke widza od razu wszyscy. Nie trzeba martwić sie o fotoradary. Czy dłużej korzystasz, tym jest tańsze przedłużenie. Niestety ma tez wady - wolniej przelicza i za granicę się nie nadaje...

  • 0

    10. ~denis  2011-11-24 14:13:45  host: ip-78-30-120-192.free.aero2.net.pl

    @6: porażką jest uważanie, że jeżeli masz iPhona, to wszystko Ci się należy. Skoro Apple nie wyposażył Twojego telefonu w Javę dla swoich partykularnych korzyści, to nie najlepiej o nim świadczy. Na świecie są miliony telefonów, które Javę obsługują... Dla nich jest NaviExpert.

  • 0

    11.  2011-11-24 14:15:50

    8. - używasz mapamap? to sprawdź proszę z jakich map korzystają obia produkty ;-) tak samo polecam wszystkim chwalącym swoje mapy... Nie ma za dużo firm dysponujących zasobami mapowymi w Polsce czy na świecie... Jedynie obsługa, funkcjonalność mogą być różne w zależności od "producenta" danego syystemu. Natomiast mapa to mapa!!

  • 0

    12.  2011-11-24 14:23:34

    na W890 z modułem GPS Nokii działa... Czemu nie działa na K810? Może coś źle robisz? Wg mnie powinno działać, bo chyba nawet na 810 próbowałem - bardziej posiadacz tego telefonu, mój kolega, z moim starym modułem gps Nokii właśnie. Teraz korzysta (chyba) z niego na E50 inny mój kolega - oddałem - wszystkie telefony mam już z GPS...

  • 0

    13. ~pisul  2011-11-24 14:52:34  host: nat1.res.pl

    Uzywalem naviexperta od chyba poczatku.Jescze nie bylo telefonow z gps i trzeba bylo kupowac osobny modul i laczyc sie blutoothem!Ale od ponad roku tylko Sygis.

  • 0

    14. ~Amigo  2011-11-24 14:56:53  host: 77-255-51-3.adsl.inetia.pl

    ~4 tylko do wyznaczenia trasy potrzebuje internetu, potem po wyłączeniu automatycznego przeliczania trasy jedzie się jak po sznurku także nie ma co przesadzać? ~11 wlo mapy są Imagisu, ale załoga NE na bieżąco nanosi swoje poprawki, nowe odcinki etc.

  • 0

    15. ~trekkis  2011-11-24 16:00:36  host: dynamic-87-105-136-107.ssp.dialog.net.pl

    ~4 dokładnie, NE wymaga internetu tylko w punkcie startu, więc argument jest pozbawiony sensu. Poza tym i tak dzisiaj zasięg jest wszędzie (sporo jeżdżę, używam NE i nigdy nie miałem problemu z nawigacją przez brak zasięgu. Dla bezpieczeństwa mam jeszcze klasyczną, osobną nawigacje z AM, ale nigdy jeszcze nie była potrzebna :)

  • 0

    16.  2011-11-24 16:11:55

    @10 gdyby iPhone był telefonem niszowym, to faktycznie, ale wg rożnych danych ich jest w Polsce kilkaset tys. a może nawet około miliona. Rynkowym standardem staje się oferować aplikacje (nie tylko nawigację, ale portale, banki itp.) zarówno w wersji na Androida jak i na iOS. Naviexpert nie idąc tym śladem strzela sobie w kolano tracąc konkretne pieniądze.

  • 0

    17.  2011-11-24 16:17:35

    ~Amigo - ja wiem - mówię tylko innym, zeby zanim powiedzą, zę coś jest bardziej a coś mniej dokładne, poczytali czego używają - bo może okazać się, ze deprecjonują coś co używa dokładnie tych samych map źródłowych ;-) mi80 - w kolano? chyba przesadzasz trochę... Milion? Masz wyobraźnię ;-)

  • 0

    18.  2011-11-24 16:29:56

    Skoro 1,5 roku temu szacunki mówiły o 600-700 tys. to milion jest całkiem niewykluczony, nic to z wyobraźnią nie ma wspólnego. Szkoda tylko, że nie ma co do tego żadnych oficjalnych danych i pewnie się ich nie doczekamy.

  • 0

    19. ~  2011-11-24 18:59:21  host: host-89-229-138-187.chelm.mm.pl

    Beznadziejna nawigacja. Potrzebuje stałego dostępu do sieci i nie obchodzi mnie czy do wyznaczenia potrzebuje 1 MB transferu czy 101 MB. Chciałem nawet przetestować, ale ten kałowy program potraktował mnie komunikatem o braku połączenia. A niech idzie się... kochać ten cały Navisekspert. Dno i tyle.

Dodaj swoją opinię