Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Szopa: przyjrzymy się potencjalnej sprzedaży części sieci UPC

Szopa: przyjrzymy się potencjalnej sprzedaży części sieci UPC

WitekT 27 Października 2016 12:09

3 1

UPC wydaje się o wiele bardziej przewidywalne od Multimedii, jeżeli chodzi o strategię. Jest to korporacja, która jest trochę mniej elastyczna niż lokalny konkurent, którego chce przejąć. Dla nas to transakcja "na remis" - powiedział Tomasz Szopa, prezes Netii.

Zobacz: UPC Polska przejmuje Multimedia Polska.

Netia transakcji przygląda się ze spokojem, z jej punktu widzenia to racjonalizacja rynku. Jeżeli dojdzie do transakcji, to wyrośnie duży konkurent. Ale ten rynek jest teraz mocno rozdrobniony, a konsolidacja w warunkach niskiego ARPU jest nieunikniona, jeżeli rynek ma inwestować i się rozwijać.
Szopa dodał, że będzie z zainteresowaniem przyglądał się transakcji i ewentualnym fragmentom sieci, które mogą pojawić się na sprzedaż. Przypomniał, że Netia kupiła kiedyś część sieci od UPC po połączeniu z Asterem.

Zobacz: Netia przejmuje część infrastruktury dawnej sieci Aster od UPC Polska.

Prezes Netii dodał także, że w tej chwili nie są prowadzone żadne rozmowy z Orange na temat wspólnej budowy sieci FTTH.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: upc | netia | tomasz szopa | multimedia

w sumie: 10
 • 0

  1.  2016-10-27 12:18:32

  kupiła tam gdzie wcześniej było równolegle upc i aster, więc upc opchnęło zbyteczny balast. Tam gdzie nie było astera zostało do dziś tylko samo upc, netia była za cienka by położyć konkurencyjny drut. Nie widać znaczących inwestycji z czasów Polskiej Telewizji Kablowej kiedy tamci faktycznie ostro kablowali. I potem na blokowisku z kilkudziesioma blokami masz upc praktycznie w każdym bloku a netia jest tylko w kilku.

 • 0

  2. ~me  2016-10-27 12:59:34  host: static-trzyjeden-dziewiec9.echostar.pl

  Ale farmazony. Według tych głupich bajek wszystko musi należeć do jednego podmiotu. Nie można sobie działać w ramach regionalnej sieci. Potrzebny jest moloch, tylko nie wiadomo do czego. A w sumie to wiadomo, kasa kasa kasa.

 • 1

  3. ~  2016-10-27 13:14:13  host: user-94-254-147-155.play-internet.pl

  U mnie w bloku na Nowej Hucie Netia wygrywa ofertą. Jest oferta na kablach byłej TP, na skrętce po przejętej sieci osiedlowej oraz po koncentryku po Asterze. Full wypas.

 • 1

  4. ~M1CHAEL  2016-10-27 13:23:58  host: n19-09-03.opera-mini.net

  Co dobre dla korporacji przeważnie źle kończy się dla konsumentów. Poza UPC zostaje teraz znacznie mniejsza Vectra, pozostali grają tylko lokalnie.

  PS Dlaczego rząd PiS bez żadnych zastrzeżeń zgodził się na CETA ?! Tyle psioczą na Unię, która daje nam jednaj swobodę podróżowania, pracy, dokłada się do inwestycji. Za to przy TTIP i CETA nie zrobili nic, a umowa niesie wiele zagrożeń jak ISDS prywatny arbitraż dla korporacji gdzie mogą dostać odszkodowania za to, że państwo zmieni swoje prawo! Duża wolność banków..a pamiętany jak to skończyło się w Stanach. Do tego masowe stosowanie gmo, inne normy więcej pestycydów.

 • 1

  5.  2016-10-27 15:44:41

  A ja się wypowiem poza meritum sprawy: że bardzo dziwi mnie, dlaczego niektórzy odmieniają nazwę firmy Multimedia Polska w taki dziwny, pokraczny sposób: "bardziej przewidywalne od MULTIMEDII", kiedy słowo "multimedia" jest liczbą mnogą a nie pojedynczą i, w sposób dla mnie oczywisty, odmienia się do "multimediów"... Nie uważacie? :)

 • 0

  6.  2016-10-27 15:46:18

  sapphire - ja uważam ;-)

 • 0

  7.  2016-10-27 15:51:35

  Chociaż zdaje się firma (to teraz moda) nie odmienia swojej nazwy ;-)

 • 0

  8.  2016-10-27 16:30:42

  Rynek jest mocno rozdrobniony? Przecież jest tylko kilku operatorów kablowych, w tym 2 o charakterze ogólnopolskim. Czyli MM i UPC, Vectra/Inea/Toya to już bardziej regionalne firmy.
  No ja wiem, że każdej firmie marzy się monopol. Z tej perspektywy to faktycznie drobnica.

 • 0

  9. ~ikar  2016-10-30 19:49:26  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

  Ktoś może napisać kiedy skończy się era kabla? bo teraz wszędzie tylko światłowody, nawet Orange je montuje.
  Czy i kiedy Netia, UPC, Vectra będzie przechodzić na światłowody? chyba to nawet tańsze w utrzymaniu i długo wieczne w porównaniu ze zwykłymi kablami? Nie wspominając o prędkościach internetu

 • 0

  10. ~Prezes  2016-11-16 17:42:28  host: tor-exit.hartvoorinternetvrijheid.nl

  Niech szanowny Prezes lepiej przyjrzy się temu, jak się traktuje Klientów w Netii. Pracowników zresztą nie lepiej: http://tlp.is/bsb

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet